شنبه، اسفند ۰۷، ۱۳۸۹

اگر هدف رسیدن به دموکراسی و آزادی است، باید بدانیم که با موسوی و کروبی می توان تا جایی هم مسیر بود ، اما هم هدف نیستیم/ جنبش آزادیخواهی؛ بدون موسوی اخته مباد!


البته که نقض حقوق انسانی افراد را محکوم می کنیم، اما مظلوم بودن در رژیم ج.ا.، دلیل بر درستی افکار فرد نیست. من نیز نگران دستگیری موسوی و کروبی هستم، دستگیری این دو از چند جهت ضربه بزرگی است:
الف) نقض حقوق انسانی دو شهروند
 ب) این دو نفر طرفداران بسیار دارند، حقوق طرفداران آنها را نیز نقض کرده اند
ج)ضربه ای که ممکن است جنبش آزادی خواهی ایران متحمل شود.

اما نکته ای که این وسط گم شده و مورد توجه قرار نمی گیرد، این است که مظلوم واقع شدن در رژیم جمهوری اسلامی ، دلیل بر صحیح بودن و درست بودن افکار یک گروه یا یک فرد نیست.
یادمان باشد که خمینی نیزدر  زمان شاه ، مورد ظلم شاه قرار گرفت، گروه تروریستی مجاهدین خلق نیز در این سی ساله ، مورد ظلم رژیم قرار گرفته است.
من نیز شجاعت کروبی و موسوی در مقاومت با رژیم ستایش می کنم، اما این ستایش چشمان مرا نباید از دیدن واقعیت ها کور کند.
متاسفانه اخیرا عده ای مشغول ساختن بت از موسوی و کروبی هستند. به نظر می رسد چند روز دیگر عکس آنها را نیز در ماه می خواهند ببیند. حاضر به شنیدن هیچ انتقادی از موسوی و کروبی نیستند و آنها را مصون از خطا می دانند.
مهمترین انتقاد از موسوی شاید ای باشد که  دو سال پیش در بیست و پنج خرداد، سه و نیم میلیون نفر در خیابان های تهران حضور پیدا کردند و آماده سرنگونی رژیم بودند ، اما موسوی به دلیل دلبستگی که به رژیم داشت و فقط در صدد اصلاح آن بود، از این پتانسیل هیچ استفاده ای نکرد و شاید یکی از مهمترین شانس های مردم ایران را نابود ساخت.
باید یاد بگیریم ، باید باور داشته باشیم که بدون موسوی و کروبی نیز این جنبش ادامه پیدا می کند.می دانم که الان فریاد مخالفین این لینک به آسمان بلند می شود، لذا پیشاپیش یک سوال ساده می پرسم
لطفا به من بگویید آیا میرحسین موسوی یک طرفدار دموکراسی است؟!
آیا طرفدار آزادی بیان و اندیشه است؟!
اگر جواب شما مثبت است، 
لطفا به من بفرمایید این چگونه دموکراسی و آزادی است که با دوران طلایی امام می خواهد جمع شود ؟!
لطفا اینقدر به ماه نگاه نکنید، عکس موسوی در ماه نیست!!

۷ نظر:

 1. ما به این امید پیرو ولیمان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای هستیم . شما چطور؟

  امام :

  بعد از من كسي خواهد آمد كه پرچم را به دست حضرت مهدي خواهد داد ...

  http://salehat.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=60:1389-06-01-14-26-04&catid=42:agha-va-mahdi

  پاسخحذف
 2. کیر خر تو کس مامان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای
  بیا پرچمو بکونم تو کونت

  پاسخحذف
 3. هدف جدایی دین کثیف اسلام از سیاست باید باشه.

  پاسخحذف
 4. مشکل بزرگ و تاریخی ملت ایران بآسانی در دو مرحله قابل حل است:
  مرحله اول - تغییر و حذف چند ماده از قانون اساسی فعلی.
  مرحله دوم - انتخاب مجلس موسسان قانون اساسی و تدوین قانون اساسی جدید و تصویب ملت ایران و انتقال و واگذاری حکومت به مردم ایران .
  تنها راه پیوند و همبستگی مردم ایران، یک قانون اساسی بدون طرفداری از یک عقیده یا گروه یا فرد خاص است. هر فرد یا گروه یا عقیده خاصی که بخواهد امتیاز یا انحصار ویژه و خاصی را در قانون اساسی به خود اختصاص دهد در برابر امواج طوفان سهمگین مردم ایران نابود خواهد شد. دیگر در دوره ارتباطات با سرعت نور و دسترسی همه به اطلاعات از طریق اینترنت و ماهواره نمیتوان عقیده خاصی را به همه مردم قالب نمود.
  روحانیت اسلامی در ایران میثاق خود را با مردم ایران بر اساس قانون اساسی شکسته و اینک روحانیت بر سر دو راهی تاریخی قرار گرفته است. یا با قبول رای ملت و پذیرش قانون اساسی بیطرف زمینه را برای آشتی ملی و احترام روحانیت در قالب تشکیلاتی مشابه واتیکان در قم یا تشکیل حزب فراهم آورند، و یا در غیر این صورت روحانیت و اسلام در ایران در مقابل امواج طوفان سهمگین خشم مردم ایران نابود خواهد شد.
  زیبنده است کلیه مردم ایران، گروهها و احزاب و عقاید نیز با توافق و تشریک مساعی در مورد جمهوری ایران راه را برای پیشرفت و تعامل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی فراهم آورند و از درد و رنج بیشتر مردم ایران جلوگیری کنند.
  ما تا تاریخ ۲۰ اسفند ماه سال ۱۳۸۹ به روحانیت و مراجع اسلامی در ایران فرصت میدهیم تا تصمیم خود را اعلام کنند و پس از آن هیچ مانعی جلودار مردم ایران نخواهد بود و هیچ گونه عذری هم پذیرفته نخواهد بود.
  اصل ۱ - حکومت ایران جمهوری است.
  اصل ۲ - حذف
  اصل ۴ - حذف
  اصل ۵ - حذف (وظايف‏ و اختيارات‏ رهبر به مجلس شورای ملی واگذار میشود).
  اصل ۱۲ و ۱۳و ۱۴ - حذف
  اصل ۱۸ - پرچم رسمی ایران به رنگهای سبز و سفید و سرخ با علامت شیر و خورشید است.
  اصل ۵۸ - اعمال‏ قوه‏ مقننه‏ از طريق‏ مجلس‏ شوراي‏ ملی‏ است‏ ...
  اصل ۶۷ - تغییر
  اصل ۹۱ تا ۹۹ - حذف ( شورای نگهبان)
  اصل ۱۰۷و ۱۰۸ و ۱۰۹ - حذف (خبرگان)
  اصل ۱۱۰ - وظايف‏ و اختيارات‏ رهبر به مجلس شورای ملی واگذار میشود.
  اصل ۱۱۱ و ۱۱۲ - حذف ( مجمع تشخيص‏ مصلحت‏ نظام) ********************** مردم ایران **************************
  اگر شما هم با این بیانیه موافق هستید این بیانیه را copy نموده و حداقل ۳ مرتبه در قسمت comment ها paste نمایید.

  پاسخحذف
 5. سلام

  حرفت درست است، اما منشور جنبش سبز که بتازگی منتشر شده دیگر نمی خواهد به دوران طلایی برگردد. این نشانه ی پیشرفت موسوی است. تا کجا خواهد کشید مربوط می شود به قدرت جنبش آزادیخواهی ایران و عملکرد جمهوری اسلامی.

  پاسخحذف
 6. نیازی به منشور و انشور و گه شور نداریم منشور جنبش رو مردم خیلی وقته توی خیابونا نوشتن که عبارت است از جمهوری ایرانی نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران و مرگ بر ولایت فقیه این کونکشهای انگلیسی اسهال طلب هم بهتره برن طریقه شستن کون رو یاد بگیرن کس کشا

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.