پنجشنبه، اسفند ۰۵، ۱۳۸۹

سرنگونی رژیم اسلامی و وحدت به این منظور، هدفی با ارزش ومهم است، اما بشرطی که بخواهیم رژیم را با دموکراسی عوض کنیم.

در وبلاگ نسوان ، مطلب نوشته شده بود با این عنوان: وحدت کلمه ( به فتح کاف و لام و میم) و نتیجه گیری کرده بود که :


"بیش از سی سال پیش مردی با عبای سیاه و افکاری سیاه تر، آن قدر خرد داشت که با شعار ” وحدت کلمه”  معترضین را زیر یک پرچم متحد کند و با نیروی  شگفت انگیز حاصل از آن، بنیان یک  حکومت را بر کند. امروز چرا ما فراموش کرده ایم که وحدت تنها و تنها رمز پیروزی ماست ؟"
نکات ذیل در این بین بسیار با اهمیت است، بایسته و شایسته است که هنگام استفاده از کلمه وحدت، آنها را در نظر گیریم.

یک-  وحدت و وحدت  کلمه، همان استدلال و منشی است که خمینی در سایه آن به قتل عام مخالفین پرداخت! اصولا وحدت به شیوه خمینی چیز مزخرفی است، معنایش این است که همه از یک تفکر پیروی کنند ، این خود به خود به دیکتاتوری می انجامد. اصولا دموکراسی به معنای متفاوت بودن است.

اگر هدف ما دمکراسی باشد، برای مبارزه در این راه، با کسی می توان به وحدت رسید که به اصول اساسی چون آزادی بیان، دموکراسی و حقوق بشر معتقد باشد. در غیر این صورت به بیراهه می رویم.

دو-باید گذشته افراد، مد نظر ما باشد مگر اینکه شخص به صراحت و به شفافیت از اشتباهش معذرت خواهی کرده باشد.

در دوران طلایی خمینی ، یک میلیون نفر در جنگ ایران و عراق (به دلیل دیوانگی خمینی) کشته و زخمی شدند، آیا این دوران طلایی بود؟! بیش از پنج هزار نفر بی دفاع صرفا به دلیل عقیده شان در مدتی کوتاه در زندان سلاخی شدند.

اگر موسوی اینها را محکوم نمی کند، ممکن است ما را باز بخواهد به همان دوران برگرداند! چه تضمینی است که موسوی در صورت بدست گرفتن قدرت، باز کشتار سال 67 را تکرار نکند؟!زمانی که حتی حاضر نیست یک کلام بگوید این کار بدی بودن است!

به من نگویید که موسوی برای جنبش مشغول هزینه دادن است، یادتان بیاید که خمینی نیز در زمان شاه هزینه داد و به تبعید رفت !
سه- اگر دوران قبل از انقلاب ، پدران ما حرف از وحدت نمی زدند و خمینی را نقد می کردند، اگر گذشته خمینی را (مثلا نظراتش در باب رای دادن زنان یا واگذاری اراضی به کشاورزان)در نظر می گرفتند و می گفتند این آدم صلاحیت ندارد، الان گرفتار این رژیم خونخوار نمی بودیم!

چهار-سرنگونی رژیم اسلامی ، هدفی با ارزش ومهم است، اما بشرطی که بخواهیم رژیم را با دموکراسی عوض کنیم.

اگر قرار است کشور را به دست کسانی بدهیم که اعتقادی به دموکراسی ندارند، ترجیح می دهم به جای یک انقلاب کور دیگر و تحمیل هزینه های انچنانی به کشور، همین دیکتاتوری موجود را داشته باشیم.اصولا مگر کرم(!) داریم که دیکتاتور را با دیکتاتور دیگری  عوض کنیم؟!

پنج- اگر قرار به متحد شدن و داشتن وحدت است، این وحدت صرفا باید با کسانی صورت گیرد که معتقد به دموکراسی هستند. بالشخصه حاضرم رژیم خامنه ای را تحمل کنم، اما با مجاهدین خلق و مریم رجوی متحد نشوم! چه آنکه کسانی مانند مجاهدین به هیچ اصول اخلاقی (و دموکراسی) پایبند نیستند و براحتی نتیجه سرنگونی رژیم را می دزدند و صاحب می شوند.

 و البته نوشته من در باب شکنجه داماد دکتر سروش نیز این است: 
 لینک این مطلب در ریشه ها---- لینک این مطلب در آزادگی ----لینک این مطلب در فرندفید-----لینک این مطلب در بالاترین

۴ نظر:

 1. همراهی با رنگ کلم، راه پیروزی بر خودکامگی وحدت کلمه است.

  پاسخحذف
 2. با درود

  روز "زمین، زن، مادر" (5 اسفند، روز سپندارمذگان = جشن اسفندگان) در فرهنگ ایرانی را خجسته باد گویم و
  به همه ی بانوان، فرخنده باد و شادباش میگویم.

  بیاییم فرهنگ ایرانی را از برای نمونه جشن های ایرانی را پاس بداریم

  با سپاس

  بدرود.

  پاسخحذف
 3. درود بر تو گمنامیان، آفرین حظ کردم از این پستت! دست مریزاد!

  پاسخحذف
 4. حیدر مصلحتی هی در کرد،هی در کرد و از تلاشهای قابل توجه گمنامیان تشکر کرد.

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.