چهارشنبه، اسفند ۰۴، ۱۳۸۹

آقای دکتر سروش، این رژیم بر اساس نص صریح قرآن و سنت پیامبر شکل گرفته است، این رژیم مسلمان پرور است، نه کافر پرور/کدام کافر در این رژیم امنیت دارد؟

بی بی سی : عبدالکریم سروش، متفکر دینی و از منتقدان حکومت ایران، طی نامه شدیدالحنی گفته است ماموران امنیتی داماد او را بدلیل نسبت خانوادگی تحت شکنجه های شدیدی قرار داده اند. در انتهای آن نامه، او  بر "جمهوری کافرپرور اسلامی ایران، لعنت و نفرین" فرستاده است.

آقای دکتر سروش، 
از شنیدن خبر شکنجه داماد شما، متاثر شدم، اما ناچارم نکته ای را خدمت شما عرض کنم:
این رژیم بیش از آنکه کافرپرور باشد، رژیم مسلمان پرور است. 

این رژیم بر اساس اسلام بنا شده و بر اساس نص صریح اسلام نیز به کار خویش ادامه می دهد، لذا این رژیم نه تنها کافر پرور نیست، بلکه مسلمان پرور است. 
براستی کدامین کافر در این رژیم، امنیت جانی و فکری دارد؟ 
آقای دکتر سروش، تفکر شما اینگونه اسـت:((کافران افرادی جنایتکار هستند، آنها در اثر نظامی خونخوار مانند رژیم اسلامی شکل می گیرند)) 
باور کنید که این تفکر غلط است، چرا تصور می کنید که کافران ، انسان هایی جنایتکار هستند؟ چرا تصور می کنید هر کسی به الله شما اعتقاد نداشت، انسان جنایتکاری است؟ اگر قرار به آمارگیری باشد، در طول تاریخ معاصر، کسانی که به الله اعتقاد داشته اند، در سایه اسم او بیشترین جنایات را مرتکب شده اند. 
آقای دکتر سروش، ثمره حکومت دینی همین است ، انسانیت و عدالت در آن جایی ندارد، اصولا دین اسلام ، به صراحت انسان ها را درجه بندی می کند و زمانی که پای درجه بندی به میان می آید، دیگر عدالت معنایی نخواهد داشت. 
آقای دکتر سروش، تفاوت اسلام و حقوق بشری که مثلا من کافر به آن پایبندم،  اینجا مشخص می شود:
 بر اساس اعلامیه جهانی حقوق بشر، شکنجه داماد شما، کاری زشت و زننده و خلاف قانون است. این نظر من نوعی است.
اما بر اساس قرآن شما و بر اساس تفکر مسلمانان ،  می توان یک کافر را کشت یا شکنجه کرد. براستی کدام نظر انسانی تر است؟!

لینک این مطلب در ریشه ها------در آزادگی ------در فرندفید----در بالاترین

مطالب مرتبط: 
۱۵ نظر:

 1. چاره ای نیست! ما باید رسما فاز سرنگونی رو کلید بزنیم. با ایجاد یک صفحه در فیسبوک به نام کمپین سرنگونی. چنانچه لایک ها به ۲۰۰۰۰ رسید. این کمپین فراخوان بده واسه تظاهرات. به همه ی خبرگزاری ها هم اعلام می کنیم. نباید وقت از دست بره.نظرتون چيه؟
  azadaneh1@gmail.com
  لطفا اين نظر رو تو بالاترين داغ كنيد.

  پاسخحذف
 2. مرسی‌ از مقاله. هنوز یه مشت گوساله خرافاتی فکر میکنند که حساب آخوند‌ها از اسلام جداست یا این چیزی که در ایران اتفاق میفته اسلام واقعی‌ نیست. آخوند یعنی‌ اسلام شناس، و اسلام به تمام معنا از جمهوری اسلامی هم بسیار بسیار وحشتناک تر هستش. دروغ، شکنجه، تجاوز، سنگسار، قطع دست و پا، درآوردن چشم، کتک زدن زن، و غیره در اسلام مجاز هستش. من دلم به حل داماد سروش میسوزه ولی‌ نه بحال خودش و کسانی‌ که ما رو با عقاید خرافاتی و پیروی کورکورانه از خمینی و خامنه‌ای انداختن توی این هچل و هنوز به اصل این مشکل (اسلام) اعتقاد دارند. خریت هم حدی داره.

  پاسخحذف
 3. خیلی زیبا و سلیس و روان بود

  دوست دارم ببینم سروش در جواب این متن شما چه جوابی دارد بدهد.
  می شه بهش یه ایمیل بزنی متنت رو بفرستی. من می خواستم همین کارو بکنم که شما بهترش رو انجام دادید پس زحمت ایمیل به سروش هم گردن خودتون

  پاسخحذف
 4. ((لذا این رژیم نه تنها کافر پرور نیست، بلکه مسلمان پرور است. ))

  اراده رژیم یک چیز است و واقعیت چیز دیگر . اراده اش شاید مسلمانپروری بوده اما نتیجه واقعی و عینی اش کافرپروری بوده./

  ((آقای دکتر سروش، تفکر شما اینگونه اسـت:((کافران افرادی جنایتکار هستند، آنها در اثر نظامی خونخوار مانند رژیم اسلامی شکل می گیرند))

  از گزاره های آقای سروش چنین برنمی آید.

  پاسخحذف
 5. بترسند فتنه گران از روزی که مولای ما (آیت الله العظمی خامنه ای )دوباره از این انگشتر (علیٌ ظافر) استفاده کنند.

  http://salehat.ir/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=317

  پاسخحذف
 6. متاسفم برا تمام کسایی که به این نامه ی سروش و کلا تواین مدت به او توهین میکنن چرا؟چون تو انقلاب فرهنگی بود؟چرا؟چون ادم دینداری است چرا؟چون تو انقلاب سهیم بود؟مگه میر حسین این طور نبود سعید زیبا کلام میگه تو لندن تو جونیش ساده زیست بود و مرید غرالی که اگه جزییاتشو بدونید مطمین هستم هیچکدومتون این قدر نمیتونید به عقایدتون پایبند باشید بعدش اومد تو انقلاب فرهنگی به خاطر عقیدش بدون یک ریال دستمزد اونم به خاطر عقیدش بعد که دید اشتباه کرده عاشقانه در راه عقیدش کشید کنار اخر عمرش تحت تاثیر حافظ قرار گرفت و کارش به اینجا رسید همه ی اینها در راه عقیدش بود تا استبداد زدایی کند یکی اومده میگه اون انقلاب کرد مگه نتیجش

  پاسخحذف
 7. اسلام فعلي در ايران, اسلام قرن بيستم و مدرن ميباشد كه با چنين جناياتي همراه ميباشد. تصور كنيد اسلام زمان محمد را در 1400 سال پيش.

  پاسخحذف
 8. مگه نتیجش رهایی لز یک مستبد به نام شاه نبود مگه میر حسین نبود بگذریم الان هم در نهایت بی اعتناعی به این اشخاص در حال تخریب اونا هستیم باور کنید از همه ی شما دل بریدم چون بدون ایده هستین راجع به این حرف تو هم بگم منظور این حرف دکتر این هست کسایی دارن کارایی میکنن که فکر میکنن دارن میرن بهشت به نام اسلام در صورتیکه عقایدشون کفر امیز است نه ایتکه هر کافری اینطوریست بلکه هر مسلمانی با اینکارا فکر نکنه هنوزم مسلمونه و داره از کفر فرار میکنه بلکه به سمت کفر به نام اسلام اونو بردن

  پاسخحذف
 9. در قرآن آمده که "کافران همانا ستمگرانند"
  اعتفاد ظاهری به خدا دلیل بر مسلمانی نیست و بر عکس بی اعتقادی ظاهری هم دلیل بر کافری نیست.بلکه بنا بر آنجه در قرآن آمده ستمگران همان کافران هستند هر چند به ظاهر خود را مسلمان بدانند.

  پاسخحذف
 10. دست از اين جفنگيات و مزخرفات در تاييد اسلام برداريد و كمي عاقلانه! فكر كنيد.

  پاسخحذف
 11. با سلام. آقای دکتر تو را به اون چیزی که اعتقاد داری برای ما از حدیث و روایت چیزی نگو که حالمو خراب می‌کنی‌.مرد حسابی‌ آیا وقت اون نرسیده که به واقعیتها فکر کنی‌ ؟ اسلام محمدی همینه،یعنی‌ یک زن که تمام زندگیشو پای یک مرد یا زندگی‌ گذشته ۱.۴ از ارث مال اوست یا خونش نصف خونه مردان ،یا مردان می‌تونن کنیز داشته باشن ،به بچها شیرخوار بازی کنن به دخترها یه کوچکتر تجاوز کنند .آیا هلیتلمتقین را قبول داری .ببین چه مزخرفاتی می‌گوید .به من نگو که تحریف شده ،خود قرآن را ببین، البته میتوانی‌ ازخودت تفسیر کنی‌ که نااهلان منظور قرآن را نمیدانند.

  پاسخحذف
 12. ناشناس گفت..((از گزاره های آقای سروش چنین برنمی آید.))
  ______________________
  عزیز جان
  زمانی که می گوید در این رژیم جنایتی مانند شکجنه می شود و بعد می گوید این رژیم کافر پرور است، کاملا مشخص است که منظور از کافران، افرادی جنایت کار هستند

  پاسخحذف
 13. ناشناس گفت:((متاسفم برا تمام کسایی که به این نامه ی سروش و کلا تواین مدت به او توهین میکنن چرا؟چون تو انقلاب فرهنگی بود؟چرا؟چون ادم دینداری است چرا؟چون تو انقلاب سهیم بود؟مگه میر حسین این طور نبود سعید زیبا کلام میگه تو لندن تو جونیش ساده زیست بود و مرید غرالی که اگه جزییاتشو بدونید مطمین هستم هیچکدومتون این قدر نمیتونید به عقایدتون پایبند باشید بعدش اومد تو انقلاب فرهنگی به خاطر عقیدش بدون یک ریال دستمزد اونم به خاطر عقیدش بعد که دید اشتباه کرده عاشقانه در راه عقیدش کشید کنار اخر عمرش تحت تاثیر حافظ قرار گرفت و کارش به اینجا رسید همه ی اینها در راه عقیدش بود تا استبداد زدایی کند یکی اومده میگه اون انقلاب کرد مگه نتیجش))
  _________________
  گرامی،
  مساله این است که انقلاب فرهنگی یک جنایت بوده است، مشارکت در آن و عدم پشیمانی و پوزش از مردم، ادامه آن کار اشتباه است
  موسوی نیز کسی است که در جنایت سال 67 دست داشته و از آن معذرت نخواسته است

  پاسخحذف
 14. "گرامی،
  مساله این است که انقلاب فرهنگی یک جنایت بوده است، مشارکت در آن و عدم پشیمانی و پوزش از مردم، ادامه آن کار اشتباه است
  موسوی نیز کسی است که در جنایت سال 67 دست داشته و از آن معذرت نخواسته است"

  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  پاسخحذف
 15. گل کاشتی ، یک بستان و یک دشت و صحرا گل گفتی
  من نام خودرادر اینجا و در همه جا میگذارم چون از اینکه همه بدانند من دیگر کافر شده ام و خودم را از دست این اسلام سادیستی جنایکار رها کردم نه تنها نمیترسم بلکه به آن مباهات میکنم ، کاش این خرد امروزم را دیروز هم داشتم
  در ضمن بگویم برای کافر شدن (که افتخار بشریت هست و ننگ نیست )احتیاجی نیست که کتابهای دوست و یا کتابهای دشمننان اسلام را خواند فقط کافی است قران را از اول تا به آخر یکبار بخوانیم حتی همان قران ماله کشی شده را در نتیجه خرد آدم از دل خاک در میآید بیرون خردی که اسم غلطش کفر است و میشوی با شرف و با غیرت و با اخلاق اما نام اسلامیش کافر است ، اصلا" اسلام با چه جیز درستی که مبارزه نکرده است؟؟

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.