سه‌شنبه، بهمن ۱۲، ۱۳۸۹

حالم به هم می خورد از دو رویی اصلاح طلبانه / آقایان کروبی و موسوی، لطفا از اعدام شدگان سو استفاده نفرمایید، پرونده خود شما چندان بهتر از احمدی نژاد نیست!

مهدی کروبی ، میر حسین موسوی و اسد الله بیات زنجانی ، دیداری داشته اند و خلاصه این دیدار به نقل از سایت کلمه به شرح ذیل است: 

"اعدام‌های بی‌حساب و کتاب را متوقف کنید
مهدی کروبی و میرحسین موسوی نسبت به تعداد زیاد اعدام ها و تعجیل در اجرای احکام اعدام، بدون طی کامل مراحل دادرسی و قانونی در کشور اعتراض کرده و آنرا ناشی از بی تدبیری حاکمان و ایجاد رعب و وحشت در جامعه قلمداد کردند. آن دو ابراز کردند: فارغ از چند و چون اتهامات افراد و درستی یا نادرستی این اتهامات، حق قانونی و شرعی هر انسانی است که با طی کامل مراحل دادرسی و قانونی بتواند از حقوق خود بهره مند شود.
کروبی و موسوی متذکر شدند: اعدام قریب به ۳۰۰ تن طی یک سال گذشته، آیا جز ایجاد رعب و وحشت در جامعه دستاوردی برای اذهان عمومی کشور دارد و نتیجه ای جز انزوای بیشتر ایران در مجامع بین المللی را به همراه نخواهد داشت. آیا اعدام بدون طی شدن مراحل دادرسی و بدون اطلاع خانواده متهم اقدامی انسانی و اسلامی است؟ خودداری از تحویل جسد به خانواده و بستگان دیگر چه صیغه ای است که به تازگی آنرا باب کرده اند! لذا ما به عنوان شهروندان این کشور و عضوی از اعضای ملت آزاده ایران، خواستار توقف این شیوه هستیم و امیدواریم دستگاه قضایی کشور بتواند بطور مستقل و با رعایت حفظ اصل بی طرفی و برخوردار کردن متهمین از حقوق قانونی و شرعی خود و با عنایت به رافت و رحمت اسلامی تدبیری اتخاذ کند تا دیگر شاهد چنین روند ناصوابی در کشور نباشیم."

و اما سوالات من : 
قبل از طرح چند سوال، باید بگویم که مجاهدین خلق را گروهی فاشیست و دیوانه می دانم که جمهوری اسلامی به آنها شرف دارد، اما صرف اینکه کسی جزو مجاهدین خلق باشد، دلیل نمی شود که در زندان بدون هیچ دادگاهی سلاخی شود. 

بدون شک، هر ذهن منصفی سوال های زیر را مطرح می کند: 

یک- شما که از اعدام سیصد نفر در سال گذشته ناراحت هستید، زمان سلاخی زندانیان سیاسی بی دفاع در سال 67 ، چه غلطی می کردید ؟ یادمان نرود زمان اعدام های سال 67 ، آقای کروبی رییس مجلس بودن و آقای موسوی نفر اول اجرایی کشور، یعنی نخست وزیر بودند، آقای اسدالله بیات نیز در هییت رییسه مجلس شورای اسلامی حضور داشتند!
در آن زمان بیش از پنج هزار نفر، بدون هیچ دادگاهی به شیوه هیتلر، سلاخی شدند، چرا آن موقع هیچ انتقادی نکردید، چرا هنوز بعد از بیست و اندی سال ، حاضر نیستید این جنایت را محکوم کنید؟!

دو- آیا برای این زندانیان بی دفاع ،هیچ دادگاهی برگزار شد؟  

سه - یادمان نمی رود که جنازه همان زندانی ها را نیز تحویل ندادند، باز دم احمدی نژاد گرم که به خانواده ها می گوید در کدام روستای دورافتاده جنازه را دفن کرده است، در زمان شما که جنازه ها به صورت دسته جمعی دفن شدند. 

چهار- هر موقع آقای اسدالله بیات ، برده داری در اسلام ، کشتن مخالفین و سنگسار را محکوم کرد، بیاید و حرف از محکومیت اعدام بزند. 

پنج- سو استفاده از خون کسانی که بی گناه بر بالای دار رفته اند، بسیار زشت و غیر اخلاقی است. خواجه حافظ نیز می داند که این سه نفر، دغدغه جان مردم را ندارند و تنها نگرانی آنها، نبودن در قدرت است و بس. 

لطفا از من به من نگویید چرا در آستانه 22 بهمن چنین می گویم، چشم باز کنید و بگویید کجای حرف من اشتباه است.
خانه از پای بست ویران است، چرا باید به موسوی و کروبی به چشم رهبر جنبش نگاه شود، زمانی که دست خود این آقایان به خون آلوده اسـت؟ 

آیا بهتر نیست که موسوی  اول جنایت هایی که زمان صدرات خودش صورت گرفته محکوم کند، سپس بیاید درباره بدی اعدام اظهار نظر کند؟ نمی شود کسی بگوید اعدام خوب است، اگر من انجام بدهم، اما اگر دیگران انجام بدهند ، بد است!
ما باید بدانیم که آیا موسوی اگر قدرت را بدست گیرد، باز اعدام فله ای می کند یا نه؟!
درباره نقش موسوی در اعدام های سال شصت و هفت: 
موسوی نخست وزیر بوده است و در آنزمان، وزیر اطلاعات را او انتخاب می
کرده، وزیر اطلاعات نیز زیر نظر او فعالیت می کرده است، موسوی نزدیکترین فرد به خمینی بوده است.
 مهمترین نقش را در آن اعدام ها ، وزارت اطلاعات داشته است. یادمان باشد که  نقش داشتن این نیست که فقط طرف برود و طناب اعدام به گردن کسی بیاندازد.


قبلا نیز نوشته بودم: 


۲ نظر:

  1. واقعاً باید گفت کیرم دهن هر جفتشون. این دوتا جاکش همیشه اون بالا نشستن و دارن الکی هی مردم بدبخت رو این ور و اون ور می کشونن، خودشون هم هر از چندی یه ترور و تیراندازی شاختگی واسه خودشون می سازن که بگن ما هم در تیررس هستیم.
    جالبه که دیگه بی بی سی فارسی ازشون حمایت نمی کنه و تا حالا که خبر درخواست راهیمائیشون رو نداده.

    پاسخحذف
  2. سلام من علی هستم.راستی ما آن سید خندان[خاتمی]را هم فراموشمان نمی شود که 18 تیر وقتی دانشجویان را از پشت بام پایین می انداختند و با باطوم روی سر و صورت اونا می زدند پا پس کشید و هیچ زری نزد و گفت همه باید پایبند اصل نظام باشیم.

    پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.