پنجشنبه، دی ۳۰، ۱۳۸۹

چرا معتقدم این حدیث جعلی است ؟! / پیامبر اسلام به اعداد بیش از ده هزار تا می گفته : خیلی !


اصولا امامان و پیامبر اسلام، تصوری برای اعداد بیش از ده هزارتا نداشته اند و به اعداد بزرگتر از ده هزار می گفته اند خیلی ! لذا این حدیث چون در آن محاسبات ضرب و تقسیم و جمع صورت گرفته است، قطعا جعلی است !
ضمنا، یکی به این پیامبر اسکول اسلام بگوید که یک چیزی در ریاضیات وجود دارد به نام (توان!) و به جای صفر گذاشتن جلوی اعداد، کافیست یک عدد در بالای سر آن عدد بگذارید، دیگر نیازی نیست که کل دریاها مرکب و تمام درختان قلم شوند! مرتیکه ابله، فکر می کرده همه دنیا مثل عربستان فاقد درخت هستند، خبر نداشته که جنگل های آمازون هم هست !
منابع: اینجا و اینجا ضمن تشکر از پارسا (ایران آزاد) عزیز بابت ارسال این حدیث.شیعیان ما را به مواظبت نمودن نماز اولوقت امتحان نمایید.در روایتی نقل شده است که حضرت عزرائیل (ع) فرمود:« هر کس بر نماز اولوقت مواظبت نماید من خودم هنگام مرگ شهادتین را بر زبانش جاری می سازم. خودم شیطان را از او دور می سازم.»ثواب نماز جماعتروزی بعد از نماز ظهر جبرئیل(ع) با هفتاد هزار ملک بر پیامبر- صلی الله علیه و آله- نازل شد و عرض کرد:پروردگارت ترا سلام می رساند و دو هدیه برایت فرستاده « مضمون روایت»: یکی سه رکعت نماز وتر(دو رکعت نماز شفع و یک رکعت نماز وتر که بعد از نماز شب خوانده می شود) و دیگری نماز جماعت.پیامبر- صلی الله علیه و آله- فرمودند: ثواب نماز جماعت چه قدر است؟جبرئیل(ع) عرض کرد: اگر یک نفر به امام جماعت اقتدا کند هر رکعت او ثواب صد و پنجاه رکعت و اگر دو نفر ثواب ششصد رکعت. همین طور اگر ده نفر شوند ثواب هر رکعت برای هر کدام هفتاد و شش هزار و هشتصد رکعت(76800) به حساب می آید.بنابراین ثواب یک جماعت ده نفره را به صورت زیر می شود محاسبه کرد:نماز صبح( صد و پنجاه و سه هزار و ششصد رکعت) 153600=2×76800نماز ظهر( سیصد و هفت هزار و دویست رکعت) 307200=4×76800نماز عصر( سیصد و هفت هزار و دویست رکعت) 307200=4×76800نماز مغرب( دویست و سی هزار و چهارصد رکعت) 230400=3×76800نماز عشا( سیصد و هفت هزار و دویست رکعت) 307200=4×76800ثواب چماعت 10 نفره در یک روز برای یک نفر( یک میلیون و سیصد و پنج هزار و ششصد رکعت) 1305600ثواب جماعت 10 نفره در یک ماه( سی و نه میلیون و صد و شصت و هشت هزار رکعت) 39168000=30×1305600ثواب جماعت ده نفره در یک سال( چهارصد و هفتاد میلیون و شانزده هزار رکعت) 470016000=12×39168000ثواب نماز به صورت فرادیثواب در یک روز: هفده 17=4+3+4+4+2ثواب در یک ماه : پانصد و ده 510=30×17ثواب در یک سال : شش هزار و صد و بیست رکعت6120=12×510ضرر کسی که یک روز به جماعت حاضر نمی شود( یک میلیون وسیصد و پنج هزار و پانصد و هشتاد و سه رکعت)1305583=17- 1305600حال خود ضرر در یک سال و حتی یک عمر را حساب کنید.چنان چه نماز جماعتی بیش از 10 نفر تشکیل گردد، اگر جن ، انس و ملائک نویسنده و همه ی درخت ها قلم و دریا ها مرکب شوند، نمی توانند حتی ثواب یک رکعت آن را محاسبه نمایند.«عروه الوثقی باب نماز جماعت»

۴ نظر:

 1. یک حدیث نسبتا معروفی هست که در اون اشاره شده تعداد پیامبران 124 هزار پیامبر هست اون حدیث هم با این استدلال شما جعلی است؟

  پاسخحذف
 2. مردک عربی احمق دیوانه بوده یه چیزی پرونده!

  پاسخحذف
 3. گمنام جان، حدیث‌هایی‌ از این دست به صورت مهندسی معکوس ساخته میشوند، به این صورت که اول محاسبات رو انجام میدن بعد عدد به دست اومده رو به یک امامی یا پیغمبری نسبت میدن، بعد اگر کسی‌ پرسید که این عدد از کجا اومده و چطوری به این عدد رسیدن اون وقت محاسبت رو براش رو می‌کنن.

  پاسخحذف
 4. مثل اینکه تو احمق تری مرتیکه گوساله!!!

  اونموقع اعراب توان رو متوجه می شدند؟؟تویی که ادعای تاریخت میشه وادعای سواد، میتونی اینو درک کنی که 7 در اون زمان به عنوان بزرگترین عدد شناخته شد؟؟می تونی اینو بفهمی که حضرت امام علی(ع)بود که عدد گذاری رو در میان اعراب پایه گذاری کرد؟؟؟نه!!
  نو هم مثل بقیه بی دین های ملحد حرومزاده ای وهمین حرومزادگی ات منجر به این شده که کوردل باشی...
  تو امثال تو هیچ فرقی با خامنه ای واحمدی نژاد ندارید...همتون کونی و مادر قجبه هستید.

  در ضمن...گمنام جان،که امیدوارم به خاطر بلاهت بیش از حدت گمنام بمونی تا آبروت نره،می بینی که...بعد از اینکه بالاترین چوب کرد تو کس ننه ات واز اونجا بیرونت کرد آمار بازدیدکننذه هات به شدت اومده پایین!!!!

  حالا زور بزن وگوز بده بیرون...این گوزها رو هم امثال دشمن الله وعرب استنشاق می کنند.loooool

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.