پنجشنبه، بهمن ۰۷، ۱۳۸۹

اگر خاک امام حسین اینقدر شفادهنده است، چرا خود امام حسین عرض نداشت که پسرش اسهام الائمه را برای همیشه بیمارش را درمان کند ؟

در حدیثی امده است (منبع)
حضرت امام موسی(ع)فرمود: خوردن هر گلی حرام است وحکم آن مانند خوردن مرداروخون وگوشت خوک است مگر"گل قبرامام حسین(ع)که خوردن آن به اندازه یک نخود شفااست ازهردردی واما ازهرخوفی.
 حلیه المتقین/ملا محمد باقرمجلسی/چاپ اول/انتشارات جمهوری(صفحه 87)

سوالی که برای من پیش آمده این است که این امامان گرانقدر که اینقدر شفادهنده هستند، چرا خبر مرگشان، خودشان مرده اند؟!
فرض بگیریم که برخی از آنها کشته شده باشند، چرا اطرافیان آنها زنده نمانده اند؟!
مگر نه اینکه خوردن خاک قبر حسین بن علی شفادهنده است؟! پس به راحتی می شود نتیجه گرفت که بدن خود او باید صدها برابر بیشتر شفادهنده باشد، چرا همسران یا اطرافیان او که در تماس با او بوده اند، دچار بیماری شده و مرده اند؟! 
ضمنا، اگر خاک امام حسین اینقدر شفادهنده است، چرا خود امام حسین عرض نداشت که پسر همیشه بیمارش را درمان کند ؟ 
امام زین العابدین اینقدر بیمار بود که بیچاره نام اسهال الائمه را از آن خود کرده است.
۴ نظر:

 1. برادر یا خواهر عزیز گمنامیان در بحث اعتقادات و خرافات باید تفکیک قائل شد متاسفانه در عصر حاضر عدهای بخاطر رفتار حاکمان مذهبی و سواستفاده آنها از دین و رفتار دکانداران دینی و متهجران دینی در جامعه و نسبت دادن آن به اصل دین در برابر دین جبهه می گیرند و کم و کاستی های افراد را به پای دین مینویسند. قدرت شفا بخشی به اذن و اراده خدا چیزی نیست که فقط در اراده امامان باشد و این چیز عجیبی نیست و این قدرتی است که از طرف خداوند به بعضی تعلق می گیرد و همانطور که شاعر می گوید فیض روح القدوس گر مدد فرماید دیگران هم بکنند آنچه مسیحی می کرد . و خواهشمند است بحث امام سجاد را از خرافات جدا کرده و بدانید که خواست خدا بر آن تعلق گرفته بود که ایشان زنده بمانند و بتوانند رسالت خود را به انجام برسانند. و با توهین به اعتقادات دیگرا بجای نقد منصفانه جز برفاصله انداختن بین افراد چیزی عاید جامعه نخواهد داشت .خداوند همه ما را به فهم درست برساند

  پاسخحذف
 2. یاسین گرامی،
  سپاس از کامنت شما،
  اما می شود به من بگویی آیا دستورات قرآن خرافات هست یا نه ؟
  مثلا دستور به برده داری، تجاوز، کتک زدن زنان و الی آخر !!
  اگر خود قرآن هم خرافات است که دیگر بحثی نداریم و شما نیز یک کافر درست و درمانی هستی ، اما اگر خرافات نیست و اصل قرآن دستور به برده داری می دهد که پناه می برم به توله خرس های قطبی

  پاسخحذف
 3. امام سجاد علیه السلام مریض نبودند در تمام عمر
  لطفاً دهن گشادتون باز میشه یا اسهال نوشتن باعث این خزعبلات میشه دروغ ننویس
  همتون همینطور هستین دروغگو بهتان زن و بی‌شعور لایق جواب هم نیستی
  و گرنه صحبت می‌کردم چون وقت ندارم امثال تو بی‌ادب رو جواب بدم
  اسهال غذاته

  پاسخحذف
 4. با سلام
  هیچ یک از دستورات قرآن خرافه نیستن.
  من فقط درباره کتک زدن زن بگویم:سوره مبارکه نسا-آیه 34.درسته؟
  قرآن فقط یکجا کفته زن را کتک بزن آن هم در مورد زن ناشزه بوده؛یعنی زنی که همسرش را تمکین نمی کرده.
  زن ناشزه به زنی گفته می شه که به مدت 4 ماه بدون هیچ دلیلی همسرش را تمکین نکنه-بدون هیچ دلیلی یعنیزن کاملا سالم بوده و هیچ گونه مشکل و بیماری نداشته باشد.
  آن هم شرایطی دارد:اول فرموده همسرت را پند ده اگر پذیرفت که هیچ اگر نه مرحله بعدی-یعنی در خوابگاه از او دوری کن.اگر پذیرفت که هیچ اگر نه اورا کتک بزن .
  در مورد کتک زدن هم در احادیث گفته چگونه باشدمثلا امام رضا گفته:زدن زن باید با چیزی مثل مسواک وامثال آن باشد؛آن هم با مدارا و ملایمت.این حدیث به خوبی نشان میده که در زدن زن باید در پایین ترین حد ممکن باشد به طوری که هیچ آسیبی به زن وارد نشود. و زدن باید آنقدر خفیف باشد که حتی رنگ پوست ،اندک مقداری تغییر نکند.چرا که اگر تغییر کند باید یه بدهد
  شما خودتان واقع بینانه بگویید در جامعه ما اگر زنی از تمکین همسرش سر باز زند اولین مشکلی که پیش می اید برای خود ان زن می باشد.همسرش می ره یه زن دیگه می گیره.
  حدیث امام رضا از بحارالانوار -جلد 104-صفحه:58.
  حالا قرآن خرافه هست یا نه؟

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.