شنبه، دی ۰۴، ۱۳۸۹

اغتشاشیدم به دینی که مرجع تقلیدش ، آدم کشتن را فقط و فقط در ماه حرام بد می داند! / مرجع محترم تقلید، خبر مرگت ، آدم کشتن فقط در ماه های حرام بد است؟


یکی از مراجع که طرفدار موسوی نیز هست، به نام آیت الله بیات ، طی یک فتوا، کشتن آدم ها را فقط ماه حرام (چهار ماه حرام عربی) بد دانسته است.
استفتا و فتوا به شکل زیر است (منبع):
سئوال: حضرت آیت الله بیات زنجانی؛ ضمن عرض سلام. آیا اجرای حکم اعدام در ماه محرم مطابق اصول شرعی در حکومت اسلامی است؟ 
پاسخ مرجع تقلید شیعه:
پاسخ: با سلام و تحیت؛تعداد ماهها در قرآن، دوازده ماه است که چهار تای آنها حرام نامیده شده اند ؛ نکته جالب اینجاست که  اعراب جاهلی برای ماههای حرام، حرمت قائل بوده، در این ماهها جنگ و قتال را تعطیل می کردند  و یکی از رسومی که اسلام آن را به قبول کرده و امضا نموده است، همین موضوع ماههای حرام است .
کسانی که نوعی علقه به اسلام، فقه اسلامی و شریعت محمدی و علوی دارند، بایدحرمت این ایام  را نگاهداشته  و از اقدام به کارهای نامتناسب با این ماهها اجتناب کنند و با تدبیر ، جلوی سوء برداشت های احتمالی را بگیرند .
 
بنده معتقدم ادب دینی و قرآنی، اقتضا  می کندکه  انسان در رابطه با ماههای حرام، مثل مسجد الحرام عمل نماید و حریم آنها را حفظ کند.

سوال اینجاست که این دینی که شما نماینده اش هستی، چرا فقط آدم کشتن را در ماه حرام بد می داند ؟! طبق فتوای تو ، در بقیه ماه ها آدم کشتن مشکلی ندارد دیگر ؟!
این ادب دینی و قرآنی و توالتی شما(!) ، در دهه شصت (زمانی که طرفداران خود شما بر سر کار بودند)، به زندانیان تجاوز می شد، زندانیان بی دفاع را گروهی به مسلخ می بردند، کدام قبری بود ؟!
اصولا این نمونه خوبی است تا ببینم که موضع اصلاح طلبان دینی چیست! مشکل آنها اصولا آدم کشتن نیست، مشکل آنها این است که مثلا در ماه حرام آدم نکشید ! مشکل آنها حذف قانون وحشی گری سنگسار نیست، بلکه معتقدند فعلا برای حفظ آبرو بهتر است به جای سنگسار، اعدام کنند!!
آنها فقط معتقدند که باید برای حفظ چهره اسلام، دست به ماست مالی زد و قوانین خیلی زشت را فعلا اجرا نکرد، و وحشی گری های اسلام را فقط با اسم دموکراسی دینی و ... توجیه کرد.
در قرن بیست و یکم، تنها شرط رسیدن ما به دموکراسی، پشت سر گذاشتن اسلام است و بس ! باید در باره اسلام و وحشی گری آن روشنگری کرد. البته در این میان، موضع اصلاح طلبان دینی ، خیلی جالب است.
آنها برای بار دوم و با بهانه دموکراسی دینی  می خواهند به بهانه ای دیگر بر گرده مردم ایران سوار شوند.
سوال اینجاست : 
آیا برای بار دوم ما از سوراخ حکومت دینی گزیده می شویم ؟!


۴ نظر:

 1. به امید روزی که این دین کثیف نابود بشه.
  درود به شما.

  پاسخحذف
 2. http://www.youtube.com/watch?v=u-q95Zrpxik&feature=related
  عزیزانی که می تونن سایت یوتیوب رو ببینن این طنزه کرتونی بامزه ایه!

  پاسخحذف
 3. تو که گفته بودی دیگه جواب نمیدی و حرفتو توی پست میزنی حالا چه شد از حرفت برگشتی؟!!!!!!
  همین کار رو با بالاترین کردی دوستان شاهدن!
  دست که پیش ما رو شده واسه کیها نقش بازی میکنی؟!!
  حتا یحیی نژاد هم تو رو شناخت!
  _fox_

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.