دوشنبه، آبان ۱۰، ۱۳۸۹

لابد شاهزاده های سعودی، پول لازم برای خوشگذارنی ندارند که مردم فقیر کشورهای اسلامی برای حج می روند و سی میلیارد دلار دیگر به جیب آنها می ریزند.

براستی داستان این حج خیلی خنده دار است، گروهی از فقیرترین مردم کشورهای اسلامی ، به ثروتمندترین کشور اسلامی می روند و سی میلیارد دلار درآمد برای حکام سعودی به ارمغان می آورند.
عربستان کشوری فاقد دموکراسی است، چون دیگر کشورهای دیکتاتوری، قسمت عمده ای از پول هنگفت نفت  به جیب دیکتاتور حاکم و اطرافیانش می رود.
در عربستان افراد فقیر کم نداریم، اما شاهزاده ای مانند ولید بن طلال داریم که وابسته به خاندان سلطنتی است، خاندان سلطنتی که خود را خادم حرمین شریفین می نامند. او چهارمین مرد پولدار دنیا است.
سال گذشته یکی از شبکه های آمریکایی ، مستندی از زندگی این شاهزاده (که به نوعی روشنفکر خاندان سعودی اسـت) پخش می کرد، در آن نشان می داد که چگونه خادمین حرمین شریفین(!)، زمانی که به آمریکای جنوبی می روند، بدنبال سکس هستند، چگونه منطقه ای را قرق می کنند و چگونه نسبت به دخترانی که در بارها کار می کنند، دست به خشونت می زنند.
او کسی است که برای خود یک هواپیمای ایرباس \A380 خریداری کرده و با یکصد میلیون یورو هزینه اضافه، آن هواپیما را به شکل قصر پرنده در آورده است. گروه های مدافع محیط زیست از این اقدام او انتقاد کردند و یکی از آنها گفته بود: ایرباس A380 برای استفاده شخصی ، مانند خرید نیروگاه برق برای شارژ موبایل است !
من که سر در نمی آورم، اما لابد شاهزداه های سعودی نیاز به پول بیشتری برای خوشگذارنی دارند که مسلمانان فقیر را با مسافرت به عربستان، سی میلیارد دلار دیگر به آنها هدیه می کنند.
البته از قدیم گفته شده ، تا زمانی که نادان در دنیا است، شیاد بی پول نمی ماند.

۴ نظر:

 1. نخستین پیام پادشاه جدید ایران – به نام ایران زمین، به نام کورش و به نام فردوسی و با بزرگترین درودها و شادباشها به تمام فرزندان و زنان و مردان دلیر و شجاع ایران زمین در سراسر جهان که هر یک ملکه و پادشاه ایران هستند اعلام آماده باش جنگی می نمایم . صبر و تحمل ۱۴۰۰ ساله ما بس است و دفاع نشانه ضعف است. ما باید از هر راهی که میتوانیم خانه سیاه خرافات را به هوا بفرستیم و شعله در مراسم شان افکنیم، تا طلسمی که باید ۱۴۰۰ سال قبل ساسانیان با کشتی هایشان می شکستند بشکنیم و دشمن وحشی نادان را نابود سازیم و نام خود را در تاریخ ایران جاودان سازیم. این نهایت وظیفه هر ایرانی پاک نهاد می باشد. پیروزی از آن ماست. بدرود. هفتم آبان ماه ۲۵۶۹. این پیام را به دیگر ایرانیان بفرستید.

  پاسخحذف
 2. *** نخستین پیام پادشاه جدید ایران – به نام ایران زمین، به نام کورش و به نام فردوسی و با بزرگترین درودها و شادباشها به تمام فرزندان و زنان و مردان دلیر و شجاع ایران زمین در سراسر جهان که هر یک ملکه و پادشاه ایران هستند اعلام آماده باش جنگی می نمایم . صبر و تحمل ۱۴۰۰ ساله ما بس است و دفاع نشانه ضعف است. ما باید از هر راهی که میتوانیم خانه سیاه خرافات را به هوا بفرستیم و شعله در مراسم شان افکنیم، تا طلسمی که باید ۱۴۰۰ سال قبل ساسانیان با کشتی هایشان می شکستند بشکنیم و دشمن وحشی نادان را نابود سازیم و نام خود را در تاریخ ایران جاودان سازیم. این نهایت وظیفه هر ایرانی پاک نهاد می باشد. پیروزی از آن ماست. بدرود. هفتم آبان ماه ۲۵۶۹. این پیام را به دیگر ایرانیان بفرستید.

  پاسخحذف
 3. میشه تو گه بخوری و برای فقرا دل نسوزونی؟تو جای دیگه ات سوخته نمیخواد برای فقرا دلسوزی کنی.

  پاسخحذف
 4. ناشناس آخری

  ما بیشتر دلمان می سوزد که شما و امثال شما نادان نمانید. اما متاسفانه دین کار خودشو انجام داده و خرد را از وجود شما خالی کرده. برای شما آرزوی سلامتی و بهبودی دارم.

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.