یکشنبه، آبان ۱۶، ۱۳۸۹

در پی ساخت مسجد در قطب : / چه راه دوری است تا تکاملی قابل قبول برای نوع بشر

در اخبار آمده بود که مسلمانان اقدام به ساخت مسجد در قطب شمال کرده اند ، این خبر مرا سخت به فکر فرو برد، براستی  چقدر راه مانده تا بشر به تکاملی قابل قبول دست یابد.
چگونه است که عقاید یک راهزن که هزار و چهارصد سال پیش در یکی از گرمترین نقاط دنیا می زیسته است، به دوردست ترین و سردترین نقطه دنیا نیز راه پیدا کرده است؟!
چگونه است بخشی قابل توجه از  نوع بشر نمی فهمد که این عقیده غلط است و چشم بسته به دنبال این عقیده غلط است.
دعوا صرفا بر سر داشتن یک عقیده نیست، نکته اینجاست که این عقیده مضحک، خوی وحشی گری دارد و چون غده ای سرطانی رشد می یابد و یکی از عمده ترین مشکلات برای بهبود زندگی انسان ها است.
جز این نیست که باید گفت نوع انسان، هنوز راه بسیاری تا تکامل دارد؟! زمانی که انسان آنقدر باهوش باشد که براحتی بتواند عقاید خرافی اینچنینی را سرکوب کند.


۱ نظر:

  1. به کوری چشم شما تو مریخ هم مسجد می سازیم انشالله

    پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.