سه‌شنبه، آذر ۰۲، ۱۳۸۹

زنان،نیمی از جمعیت انسانی را تشکیل می دهند، در این سیاره مصیبت زده مهمان نیستند، موجود اضافه ای هم نیستند که قربانی خشونت شوند!


برتراند راسل ، فیلسوف بزرگ قرن بیستم، کتابی زیبای دارد به نام زناشویی و اخلاق. در این کتاب به زیبایی تمام توضیح می دهد که رابطه زنان و مردان چگونه شکل گرفت و چرا هنوز زنان به حقوق انسانی خویش دست نیافته اند. (اینجا این کتاب را می توانید دانلود کنید)
از زمان غار نشینی انسان ها، زنان ناچار به ماندن در غارها و نگه داری از کودکان شدند و مردان به شکار می رفتند، این حس توانایی تمانی غذا، به مردان برتریی داد که هنوز در رفتار مردان شاهد آن هستیم. زمانی که انسان یکجا نشین شد و به کشاورزی روی آورد، زنان را به دلیل توان زایش و تولید کارگر جدید، جزویی از ثروت خانواده دانستند، و چه ابلهانه بود این تصور که زنان ، خود به معنای خانواده هستند. 
متاسفانه هنوز این تفکر مضحک رسمیت دارد چه آنکه اسلام قدرت دارد و در اسلام، براحتی زنان را عضو درجه دو جامعه محسوب می کنند و خدا آنها را برای رفاه مرد آفریده است، یعنی از همان پایه به شکل اسباب طرب به آنها نگریسته می شود. شهادت آنها نصف، دیه آنها نصف و ارثیه آنها برابر با مرد نیست. باید وجود خود را انکار کنند، بر روی سر خود چادر بیاندازند تا مبادا دیگران آنها را ببیند.حق سرپرستی کودک خویش را در صورت طلاق نخواهند یافت، امکان طلاق گرفتن ندارند و الی آخر.
فکر نمی کنم اسلام ظلم دیگری می توانست به زنان بکند، چه آنکه اگر می توانست ، حتما روا می داشت. 
ریشه خشونت علیه زنان در خود اسلام است، باید برای احقاق حقوق زنان ، درمورد اسلام روشنگری کرد. 
برای دیدن فاصله بین تفکر اسلامی در برخورد با زنان و یک تفکر انسانی ، پیشنهاد می کنم این ویدیو زیبا را ببیند:
این سخنرانی زیبا از ایزابل آلنده را مدتها قبل ترجمه کرده ام و می توانید با زیرنویس فارسی اینجا ببیند.

 سخنرانی زیبایی است، در این سخنرانی ایزابل آلنده ، نویسنده مشهور بر احقاق حق زنان برای ساختن دنیایی بهتر تاکید می کند و می گوید:  (هرچند که زنان دو قسمت از سه قسمت نیروی کار دنیا را تشکیل می دهند، آما آنها فقط کمتر از یک درصد از اموال دنیا را در تملک دارند.عقب افتاده ترین و فقیرترین جامعه ها ، همیشه جامعه هایی هستند که در آن زنان را ناتوان نگه می دارند.)

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.