یکشنبه، آبان ۰۲، ۱۳۸۹

آقای گنجی،اگر موسوی پیروز انتخابات نبود، چرا رژیم حاضر به بازشماری یا برگزاری مجدد انتخابات زیر نظر نهاد های بین المللی نشد؟

آقای اکبر گنجی ، چه دلیلی برای تقلب و پیروزی موسوی از این بالاتر که نظام حاضر به شمارش مجدد آرا یا برگزاری مجدد انتخابات  توسط ناظران بین المللی نشد ؟ با توجه به این نکته که آنها می دانستند که موسوی رییس جمهور نیست و آرا کافی ندارد، آنهم در شرایطی  که فقط در یک تظاهرات سه و نیم میلیون نفر به خیابان ها آمده اند و کل نظام در خطر سقوط است، چرا نباید اجازه دهند ناظران بین المللی به ایران بیایند و صحت انتخابات را تایید کنند ؟!
موسوی و کروبی هیچگاه ادعا نکرده اند که رهبر جنبش سبز هستند، و از نظر درصد قابل توجهی از مردم به دلیل عملکرده ضعیف خود در یکسال گذشته و همینطور عدم عذرخواهی آنان از مشارکت در جنایات سی سال گذشته رژیم ، فاقد صلاحیت رهبری جنبش سبز هستند.
آقای گنجی گفته است: (( نمی توان "سبز بودن" را به "پيروزی موسوی" يا "تقلب در انتخابات" تقليل داد))
این سخن کاملا درستی است، چه آنکه اصولا ریشه جنبش سبز ، به انتخابات سال گذشته بر نمی گردد، جنبش سبز، جنبشی آزادی خواهانه است، ریشه آن به انقلاب مشروطه برمی گردد. مردم ایران بیش از یک قرن است که برای آزادی و حقوق خود مبارزه می کنند، اما بنا به دو دلیل عمده از نیل به این هدف باز مانده اند، یکی کارشکنی خارجی(چون کودتای 28 مرداد) و دیگری دشمنی و  خیانت های پی در پی روحانیت به جنبش آزادی خواهی مردم ایران.
مهمترین مشکل کسانی چون اکبر گنجی این است که جنبش سبز را محدود به اصلاح طلبان و یا افراد مذهبی خواستار اصلاحات می کنند، براحتی این واقعیت را فراموش می کنند که بخش عمده ای از مردم ایران، بنا به تجربه سی سال جنایت حکومت دینی ، خواستار جدایی دین از سیاست هستند.
خواسته جدایی دین از سیاست، به صورت کاملا واضح در تناقض با جهت فکری و ساختار اصلاح طلبان است.
گنجی استناد می کند که چون خاتمی و یا دیگر رجال اصلاح طلب، ادعای تقلب در انتخابات را نکرده اند، تقلبی صورت نگرفته است. اینکه  خاتمی چه گفته و مدعی تقلب نشده است، دلیل بر عدم تقلب نیست، خاتمی آدمی ترسو است ، فراموشمان نمی شود که با بیست میلیون رای بر سر کار آمد ، اما التزام او به ولایت فقیه ، مانع انجام اصلاحات جدی از سوی او شد.
اصولا اصلاح طلب ها نماینده راستین جنبش سبز نیستند، که موضع گیری آنها بر تقلب یا عدم تقلب، دلیل بر تقلب یا عدم تقلب باشد.
چرا اصلاح طلبان مایل به تغییر نظام به نظامی دموکراتیک نیستند؟
اصلاح طلبان به خوبی می دانند که در یک حکومت دموکراتیک ، جایی در ساختار قدرت نخواهند داشت و از آن مهمتر بسیاری از آنها باید که پاسخ گوی مشارکتشان در سی سال جنایت رژیم باشند، لذا آنها ترجیح می دهند که حکومت به همین شکل فعلی باقی بماند، اما به رژیمی دموکراتیک تغییر نکند.هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.