یکشنبه، آبان ۰۹، ۱۳۸۹

وقاحت را معنا می کنند / آقای احمدی نژاد، از جیب هر کدام از ما یکصد میلیون تومان دزدیده اید، با پرداخت بخش کوچکی از پول نفت به خودمان، بر ما منت نگذار !

در اخبار دیدم که گویا به حساب برخی از شهروندان  هشتاد هزار تومان (معادل هفتاد دلار) پول به عنوان هدفمند کردن یارانه ها ریخته شده است و در عوض ، قصد حذف یارانه ها را دارند، من بحثی بر سر اینکه باید یارانه حذف شود و در یک اقتصاد سالم، پرداخت یارانه به صورت بی هدف به کل جامعه کار ابلهانه ای است، ندارم.
اما مساله این است که احمدی نژاد در مصاحبه اش ، طبق معمول بر سر مردم ایران منت لازمه را گذاشته و طوری رفتار کرده که انگار از جیب پدرش (سوال:چند پدر دارد؟!) ، این مبالغ را پرداخت کرده است.
در اینجا با یک ضرب و جمع سر انگشتی می خواهم نشان بدهم که چگونه در اثر جنایت و مدیریت رژیم جمهوری اسلامی(که مموتی نماینده است است)،   به هر شهروند ایرانی حداقل یکصد میلیون تومان ضرر زده شده است.
لطفا به یاد داشته باشید که این مبلغ هنگفت، صرفا از جیب ما دزدیده شده تا محمود احمدی نژاد و خامنه ای، بتوانند بر گرده مردم ایران سوار شوند و به دیکتاتوری بپردازند.
ابتدا لیست ضررهایی که به مردم ایران زده شده :
-          در اثر ادامه دادن جنگ با عراق، بیش از یک هزار میلیارد دلار
-          چون خامنه ای و احمدی نژاد دو دیکتاتور هستند و رژیم هیچ پشتوانه مردمی ندارد، ناچار شده اند که دست به دامان روسیه شوند و روسیه برای حمایت از رژیم ، سهم ایران در دریای خزر را از 50 درصد قانونی به کمتر از 12 درصد کاهش داده است.
با توجه به اینکه تاکنون بیش از پنجاه میلیارد بشکه نفت در میادین نفتی دریای خزر کشف شده است، این به معنی از دست رفتن بیست میلیارد بشکه نفت از ثروت مردم ایران است که به رقم افسانه ای دوهزار میلیارد دلار(دو تریلیون دلار) می رسد
-         در اثر تحریم ها و جفتک پرانی محمود و خامنه ای ، تحریم ها بر علیه ایران اعمال شده است. به دلیل نبود سرمایه گذاری خارجی در صنعت نفت و گاز و از طرفی چون شرکت های صاحب تکنولوژی به دلیل تحریم حاضر به انجام کار در ایران نیستند، بهره وری ما برای استخراج نفت بسیار پایین آمده است و میلیاردها بشکه نفت برای همیشه در اعماق چاه ها باقی می ماند. ضریب برداشت نفت در ایران 24 درصد است در حالی که در نروژ ای نرقم 65 % است ، یعنی ما دو برابر نفتی که صادر می کنیم، را نابود می کنیم.این به معنی از دست دادن نه هزار میلیارد دلار پول در طی روند صادرات نفت است.(عصر ایران – یک اسفند به نقل از رییس پژوهش نفت ایران)
حال اگر ضرر این عدم مدیریت را در عرصه نفت ، در این سی ساله حساب کنیم، باید دو برابر درآمد حاصل از نفت صادراتی را که حدود هشتصد میلیارد دلار است، در نظر بگیریم که می شود 1600 میلیارد دلار ضرر!
-         سالیانه بیش از 180000نفر از متخصصین تحصیل کرده ایرانی به دلیل نبود امنیت و فرصت شغلی از ایران فرار می کنند که طبق امار صندوق بین المللی پول، به معنی از دست دادن پنجاه میلیارد دلار پول است.در حالی که اگر امنیت اقتصادی بود، ما به بیش از این افراد تحصیل کرده برای ساختن و توسعه ایران نیاز داشتیم. این رقم اگر در سی سال ضرب کنیم، به عدد عجیب 1500 میلیارد دلار می رسیم که به ازا هر ایرانی رقمی حدود نود هزار دلار خواهد بود.
البته بماند که ضررهای اصلی نیز وجود دارد که اصولا با پول قابل محاسبه نیست، مثلا کیفیت زندگی ایرانی ها که بشدت پایین آمده، عدم دسترسی به خدمات پزشکی مناسب، سرخوردگی و تحقیر ایرانیان و .....!
لذا باید به محمود احمدی نژاد گفت ، منت بر سر ما نگذار، در این سی ساله ، در اثر حاکمیت رژیم ج.ا. که تو نماینده آن هستی، هر ایرانی حدود یکصد میلیون تومان ضرر کرده است، لذا با پرداخت قسمت کوچکی از پول نفت خودمان به خودمان ، بر گردن ما منت نگذار!

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.