پنجشنبه، آبان ۰۶، ۱۳۸۹

چرا و چگونه قرآن حداقل های اخلاق را زیر پا می گذارد و به صراحت دستور به تجاوز به زنان شوهر دار را می دهد؟


اگر یک زن شوهر دار، از رابطه خود راضی نبود و یا به هر علتی، با کمال میل خودش، رابطه جنسی با مرد دیگری داشته باشد، باید توسط سنگسار کشته شود. یا اگر دو مرد همجنس گرا، با میل و دوست داشتن رابطه جنسی داشته باشند، کشته خواهند شد، اما قرآن در آیه 24 سوره نسا، به صراحت اجازه تجاوز به زنان شوهر داری را که کنیز هستند به صاحب آن کنیزان می دهد.

نکته های زیر وجود دارد:

 چه زمانی یک زن کنیز می شود و برده کسی می شود ؟!

اصولا زنان که در جنگ مشارکت ندارند، مسلمانان وقتی به جایی حمله می کردند، مردان را می کشتند و زنان را به کنیزی می بردند و استدلال آنها این بود که این زنان ساکن دارالحرب هستند. یعنی به صرف ساکن بودن در یک مکان در این دین الهی، منجر می شود که یک انسان از مقام انسانیت پایین بیاید و تبدیل به یک کالا مانند یک گونی پیاز شود.

حال اگر یک خانواده کامل (یعنی هم مرد و هم زن) به اسارت مسلمین درآیند، تبدیل به یک برده می شوند و صاحب آنان که یک مسلمان است، می تواند طبق قرآن به زن شوهر دار فوق ، همبستری یا بهتر است بگوییم تجاوز کند.

تصور کنید که خانواده ای مشغول زندگی در بلاد دارالکفر هستند، بعد ناگاه لشکر مسلمین به آنها حمله می کند و آنها تبدیل به برده می شوند. آن مسلمان صاحب آن خانواده ، مجاز است به آن زن ، در حالی که شوهرش زنده است، تجاوز کند.

این هم آیه قرآنی که دستور این تجاوز را می دهد:
آیه 24 سوره النسا:

وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ النِّسَاء إِلاَّ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُمْ كِتَابَ اللّهِ عَلَيْكُمْ وَأُحِلَّ لَكُم مَّا وَرَاء ذَلِكُمْ أَن تَبْتَغُواْ بِأَمْوَالِكُم مُّحْصِنِينَ غَيْرَ مُسَافِحِينَ فَمَا اسْتَمْتَعْتُم بِهِ مِنْهُنَّ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَرِيضَةً وَلاَ جُنَاحَ عَلَيْكُمْ فِيمَا تَرَاضَيْتُم بِهِ مِن بَعْدِ الْفَرِيضَةِ إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلِيمًا حَكِيمًا ﴿۲۴
و [همچنين‏ بر شما حرام شده است] زنان شوهردار، مگر ملك يمين [كنيز]تان، اين فريضه الهى است كه بر شما مقرر گرديده است، و فراتر از اينان بر شما حلال گرديده است كه با صرف اموال خويش، پاكدامنانه و نه پليدكارانه، آن را به دست آوريد، و آنانكه [به صورت متعه‏] از آنان برخوردار شويد، بايد مهرهايشان را كه بر عهده شما مقرر است، بپردازيد، و در آنچه پس از تعيين [در مدت يا مهر تغيير دهيد يا] به توافق رسيد، گناهى بر شما نيست، كه خداوند داناى فرزانه است‏


۳۱ نظر:

 1. . حرف شما در مورد "ملك یمین" درست است. قرآن به مسلمانان اجازه داده بود كه اگر در جنگ با كفار زنی نصیب سربازی شد از آن به بعد مثل همسرش می تواند با او رفتار كند. این حكم در آن زمان در بین تمدنهای بزرگ (مانند ایران و روم) و ادیان (یهودی و مسیحی) مساله عجیبی نبود. اینكه امروز بیاییم این حكم را علم كنیم و نتیجه بگیریم اسلام دین وحشی است، مصداق یك مغلطه معروف است به نام مغلطه تاریخ نگاران:‌

  http://en.wikipedia.org/wiki/Historian's_fallacy

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها

  1. امام نقی بسیار دلرحم بودند، علی رغم اینکه در قران گفته شده با زنان شوهر داری که کنیز شما هستند، می توانید جماع کنید*، اما امام نقی به جهت اینکه می خواستند برده داری در دراز مدت از بین برود، و از طرفی نیز بسیار خجالتی بودند، هیچ گاه جلوی شوهر کنیزان، با آنها جماع نمی کرد و تنها در غیاب شوهر آن کنیزان، با آنها جماع می فرمودند!
   -------------
   * آیه 24 سوره النسا

   حذف
 2. گفته اید:

  "اگر یک زن شوهر دار، از رابطه خود راضی نبود و یا به هر علتی، با کمال میل خودش، رابطه جنسی با مرد دیگری داشته باشد، "


  راستش اگر زنی از رابطه با شوهرش لذت نمی برد راهش این نیست كه خود را از طریق دیگران ارضا كند. راهش این است كه با شوهرش بروند پیش مشاور. اگر شوهر این قدر بی فرهنگ بود كه زیر بار نمی رفت اون وقت میشه تقاضای طلاق داد. این چیزی كه شما برای خانواده ها تجویز می كنی در دراز مدت فقط باعث از هم پاشیدن اعتماد می شه.
  اگه واقعا مردی پیدا شده كه زن فكر می كنه بهتر از شوهرش میتونه به اون عشق بورزه چرا نباید اول از شوهرش جدا بشه و بعد با اون ازدواج كنه؟ چرا باید یك كار غیر متعارف انجام بده؟ (خیانت به همسر)

  پاسخحذف
 3. (( حرف شما در مورد "ملك یمین" درست است. قرآن به مسلمانان اجازه داده بود كه اگر در جنگ با كفار زنی نصیب سربازی شد از آن به بعد مثل همسرش می تواند با او رفتار كند. این حكم در آن زمان در بین تمدنهای بزرگ (مانند ایران و روم) و ادیان (یهودی و مسیحی) مساله عجیبی نبود. اینكه امروز بیاییم این حكم را علم كنیم و نتیجه بگیریم اسلام دین وحشی است، مصداق یك مغلطه معروف است به نام مغلطه تاریخ نگاران:‌)))
  ____________________________--
  گرامی ،
  به استدلال شما می گویند استدلال ماله کشی:
  بله کاملا فرمایش شما صحیح است، اما برخی کارها زشت است، برای شما مثال خیلی واضحی می زنم:
  در برخی قبایل وحشی در آفریقا ، 300 سال پیش آدم می خورده اند و این کار را زشت هم نمی دانسته اند.
  حال تصور کن که یکی از آنها که سابقه آدم خوری طولانی نیز دارد، ادعای پیامبری کند، آیا ما نباید به رفتار او شک کنیم !؟
  به صرف اینکه در آن مکان و در آن زمان این کار طبیعی بوده است و دیگر اعضا قبیله نیز چنین می کرده اند ، آیا چیزی از زشتی عمل او کم می کند !؟ خوب بقیه اعضا قبیله عقلشان نمی رسیده، آیا آن پیامبر هم خبر مرگش نمی دانسته ؟!نرم قبیله بر اساس دانسته های افراد آن تبیین می شده است، آیا نباید بپرسیم تو چگونه پیامبری هستی که خبرمرگت نمی دانسته ای آدم خواری کار بدی است؟!
  داستان شبیه داستان محمد است، ما درباره یک قبیله وحشی صحبت نمی کنیم، درباره محمدی حرف می زنیم که نماینده خدا است و قرار است همه انسان ها در طول تاریخ از او پیروی کنند!!

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. سلام
   یه سوال اساسی از شما دارم
   یه ضرب المثل هست که میگه اول برادریتو ثابت کن بعد ادعای ارث کن
   اول بگو بدونم شما به توحید و علم الهی و عدل الهی اعتقاد دارید یا نه
   اگه اعتقاد دارید و همه دستورات الهی رو درست می دونید پس این مطالب شما اصلا جایگاهی نداره
   اگه اعتقاد ندارید مسئله فرق می کنه
   یه تشبیه جالبی که البته خیلی هم درست نیست و مطرح میشه مثال دکتر و بیماری هست
   چطور وقتی یه دکتر یه دارویی رو تجویز می کنه از اون نمی پرسن جرا و چه ربطی داره
   وقتی پاستور بحث میکروب رو مطرح می کرد به تمسخر میگفتن چطور موجوداتی که هزاران عدد از اونا به اندازه سر سوزن میشه قادرن لشگر جهان گشای فرانسه رو از پا دربیاره
   قرار نیست دستورات الهی اول به تایید ما برسه و بعد ابلاغ بشه
   مطمئن باش اگه از یکی از قبائل آدمخوار شخصی به عنوان پیامبر انتخاب میشد اول کاری که می کرد آدم خواری رو ریشه کن می کرد.
   پیامبری که زنده بگور کردن دختران رو ریشه کن کرد چطور میتونه آدم خواری رو تایید کنه؟
   brahnema@yahoo.com

   حذف
 4. ((گفته اید:
  "اگر یک زن شوهر دار، از رابطه خود راضی نبود و یا به هر علتی، با کمال میل خودش، رابطه جنسی با مرد دیگری داشته باشد، "
  راستش اگر زنی از رابطه با شوهرش لذت نمی برد راهش این نیست كه خود را از طریق دیگران ارضا كند. راهش این است كه با شوهرش بروند پیش مشاور. اگر شوهر این قدر بی فرهنگ بود كه زیر بار نمی رفت اون وقت میشه تقاضای طلاق داد. این چیزی كه شما برای خانواده ها تجویز می كنی در دراز مدت فقط باعث از هم پاشیدن اعتماد می شه.
  اگه واقعا مردی پیدا شده كه زن فكر می كنه بهتر از شوهرش میتونه به اون عشق بورزه چرا نباید اول از شوهرش جدا بشه و بعد با اون ازدواج كنه؟ چرا باید یك كار غیر متعارف انجام بده؟ (خیانت به همسر)
  ______________________________
  حق طلاق در اسلام به چه کسی است؟!
  زمانی که ما درباره سنگسار صحبت می کنیم؛ یعنی دیگر قوانین اسلامی در جامعه در حال اجرا است، حال به من بگویید ، در یک جامعه اسلامی :
  - زن اولا کجا حق طلاق دارد،
  - بر فرضی که طلاق گرفت، چه کاری در جامعه می تواند بکند؟! بدلیل قوانین ابلهانه اسلامی، چه جایگاهی دارد؟! آیا اجازه می یابد زندگی خودش را داشته باشد؟! آیا تامین اجتماعی ، امنیت، اجازه کار، برابری با نوع مرد را دارد ؟!
  - از همه اینها مهمتر، این چگونه دینی است که یک انسان را به خاطر یک رابطه جنسی به بدترین وجهی می کشد ؟!

  پاسخحذف
 5. با عرض سلام

  طلاق انواع مختلفی دارد که تا آنجا که می دانم، حداقل یکی از آنها احتیاجی به اجازه همسر ندارد (و برای همین مورد نارضایتی زن هست)
  به علاوه اگر زنی بعد از طلاق مشکلی دارد مربوط به فرهنگ جامعه ماست وگرنه بسیاری از زنان مسلمان غریبه و آشنا در فرهنگ های دیگر مشکلاتی نظیر آنچه شما فرمودید ندارند
  آیا شما شرایط لازم برای محرز شدن زنای محصنه را می دانید؟
  آیا شما در جوامع غیر مسلمان کمتر تجاوز و جنایت دیده اید؟
  غرضم از این حرفها این هست که نقد اگر بر مبنای مطالعه و انصاف باشد ، قابل توجه و نشان مثبتی از نویسنده است
  شما هم اگر دوست دارید که اشکالاتی وارد بفرمایید لطفا مطالعه کنید تا نوشته شما رنگ و بوی منفی بافی صرف نداشته باشد، مطمئنا با خواندن تنها یک آیه و ندانستن احکام، در نوشتن یک نقد خوب ، موفق نخواهید بود

  موفق باشید
  خدانگه دارتان

  پاسخحذف
 6. دوست عزیز من هم خیلی‌ راجع به این اشکالات اسلام فکر می‌کنم، ولی‌ علاقمندم اگه مرجع برای نوشته‌ات داری بیان کنی‌.چون مقلدین محض حرفهای قرآن رو همینطوری می‌پذیرند ولی‌ نقضش رو ...

  پاسخحذف
 7. محصن لزوما به معنی زن شوهر دار نیست. ترجمه آیه های قبل و بعدش را نگاه کنید و ببینید که ای ترجمه های فارسی چقدر مزخرفند. حصن در عربی مفهوم خاصی دارد و با کلمات حفظ و حفاظت کردن دارای قرابت معنایی است.

  وَمَن لَّمْ يَسْتَطِعْ مِنكُمْ طَوْلًا أَن يَنكِحَ الْمُحْصَنَاتِ الْمُؤْمِنَاتِ فَمِن مَّا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُم مِّن فَتَيَاتِكُمُ الْمُؤْمِنَاتِ ۚ وَاللَّهُ أَعْلَمُ بِإِيمَانِكُم ۚ بَعْضُكُم مِّن بَعْضٍ ۚ فَانكِحُوهُنَّ بِإِذْنِ أَهْلِهِنَّ وَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ بِالْمَعْرُوفِ مُحْصَنَاتٍ غَيْرَ مُسَافِحَاتٍ وَلَا مُتَّخِذَاتِ أَخْدَانٍ ۚ فَإِذَا أُحْصِنَّ فَإِنْ أَتَيْنَ بِفَاحِشَةٍ فَعَلَيْهِنَّ نِصْفُ مَا عَلَى الْمُحْصَنَاتِ مِنَ الْعَذَابِ ۚ ذَٰلِكَ لِمَنْ خَشِيَ الْعَنَتَ مِنكُمْ ۚ وَأَن تَصْبِرُوا خَيْرٌ لَّكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ (نسا ۲۵)
  اگر محصنات تنها به معنی زنان شوهر دار بود که صحبت از نکاح کردن با آنها نبود. لطفا ترجمه فارسی این آیه را نگاه کن ببین کلمه محصنات را که چند بار در آن تکرار شده به چند چیز مختلف ترجمه کرده اند.

  پاسخحذف
 8. بسم الله الرحمن الرحيم
  آيت الله ناصر مکارم شيرازي در تفسير نمونه، ج‏3، ص: 332
  در تفسير اين آيه چنين مي نويسد:
  وَ الْمُحْصَناتُ مِنَ النِّساءِ اين آيه، بحث آيه گذشته را در باره زنانى كه ازدواج با آنها حرام است دنبال مى‏كند و اضافه مى‏نمايد كه:" ازدواج و آميزش جنسى با زنان شوهردار نيز حرام است".
  " محصنات" جمع" محصنة" از ماده" حصن" به معنى قلعه و دژ است، و به همين مناسبت به زنان شوهردار و همچنين زنان عفيف و پاكدامن كه از آميزش جنسى با ديگران خود را حفظ مى‏كنند و يا در تحت حمايت و سرپرستى مردان قرار دارند گفته مى‏شود. تفسير نمونه، ج‏3، ص: 333
  گاهى به زنان آزاد در مقابل كنيزان نيز گفته شده، زيرا آزادى آنها در حقيقت به منزله حريمى است كه به دور آنها كشيده شده است و ديگرى حق نفوذ در حريم آنان بدون اجازه آنها ندارد، ولى روشن است كه منظور از آن در آيه فوق همان زنان شوهردار است.
  اين حكم اختصاصى به زنان مسلمان ندارد بلكه زنان شوهردار از هر مذهب و ملتى همين حكم را دارند يعنى ازدواج با آنها ممنوع است.
  تنها استثنايى كه به اين حكم خورده است در مورد زنان غير مسلمانى است كه به اسارت مسلمانان در جنگها درمى‏آيند، اسلام اسارت آنها را بمنزله" طلاق" از شوهران سابق تلقى كرده، و اجازه مى‏دهد بعد از تمام شدن عده آنها «1» با آنان ازدواج كنند و يا همچون يك كنيز با آنان رفتار شود (إِلَّا ما مَلَكَتْ أَيْمانُكُمْ).
  ولى اين استثناء، به اصطلاح،" استثناى منقطع" است، يعنى چنين زنان شوهردارى كه در اسارت مسلمانان قرار مى‏گيرند رابطه آنها به مجرد اسارت با شوهرانشان قطع خواهد شد، درست همانند زن غير مسلمانى كه با اسلام آوردن رابطه او با شوهر سابقش (در صورت ادامه كفر) قطع مى‏گردد، و در رديف زنان بدون شوهر قرار خواهد گرفت.
  از اينجا روشن مى‏شود كه اسلام به هيچوجه اجازه نداده است كه مسلمانان با زنان شوهردار حتى از ملل و مذاهب ديگر ازدواج كنند، و به همين جهت، عده براى آنها مقرر ساخته و در دوران عده از ارتباط زناشويى با آنها جلوگيرى نموده است.
  فلسفه اين حكم در حقيقت اين است كه اين گونه زنان يا بايد به محيط" كفر" بازگشت داده شوند، و يا بدون" شوهر" هم چنان در ميان مسلمانان بمانند و يا رابطه آنها با شوهران سابق قطع شود و از نو ازدواج ديگرى نمايند، صورت اول بر خلاف اصول تربيتى اسلام و صورت دوم ظالمانه است، بنا بر اين تنها راه‏
  __________________________________________________
  1- مقدار عده آنها، يك بار قاعده شدن و يا اگر باردار باشند، وضع حمل نمودن است.
  تفسير نمونه، ج‏3، ص: 334
  همان راه سوم است.
  از پاره‏اى از روايات كه سند آن به ابو سعيد خدرى صحابى معروف مى‏رسد برمى‏آيد كه آيه فوق در باره اسراى غزوه اوطاس «1» نازل گرديده و پيامبر ص بعد از اطمينان به اينكه زنان اسير باردار نيستند به آنها اجازه داد كه با مسلمانان ازدواج كنند و يا همچون يك كنيز در اختيار آنها قرار گيرند- اين حديث تفسير بالا را نيز تاييد مى‏كند.
  كِتابَ اللَّهِ عَلَيْكُمْ در اين جمله براى تاكيد احكام گذشته كه در مورد محارم و مانند آن وارد شده مى‏فرمايد:" اينها امورى است كه خداوند براى شما مقرر داشته و نوشته است" بنا بر اين به هيچوجه قابل تغيير و عدول نيست.

  پاسخحذف
 9. اون دوستان مسلمونی که فکر می‌کنن بعضی‌ از چیزهایی که الان مورد قبول نیست رو باید در مقطع تاریخی‌ ش سنجید احتمالا بدون اینکه بدونن دارن کفر میگن و به‌ الله و محمد توهین می‌کنن. علتش هم خیلی‌ ساده هست.

  الله همیشه هست، همه جأ هست، و از همه چی‌، حتا در آینده، با خبره. این یعنی الله ۱۴۰۰ سال پیش میدونسته که برده داری و تجاوز به زنهای اسیر گرفته شده کار زشتی هست. یا ۴ تا زن گرفتن درست نیست. یا قطع دست و پا، یا سنگسار کردن، یا ... کار درستی نیست. خوب سوال اینجاست که چرا دینی که قراره آخرین دین از طرف الله باشه و برای همه در همهٔ زمان‌ها صدق کنه رو شماها می‌خواین در مقطع زمانی‌ بهش نگاه کنین؟ اگر قرآن ۱۴۰۰ سال پیش حرفهایی رو میزد که من بشر قرن ۲۱ می‌تونستم قبولش کنم، اونموقع بود که باید قبول میکردیم که معجزه هست. چرا الله به پیغمبرش که بچه ۷ ساله رو میبره خونه و وقتی‌ ۹ سالش شد باهاش میخوابه گوشزد نکرد که حاجی، نکن، این ۱۴۰۰ سال دیگه برای ما درد سر درست میکنه؟

  یک کمی‌ تعصب کورکورانه رو کنار بذارین و فکر کنین.

  پاسخحذف
 10. اگه قرآن اجازه میداد خودت،مادرت،خواهرت و پدرت رو تو جمع میگاییدم.

  پاسخحذف
 11. از اینجا به مدیر حرامزاده بالاترین پیام میدم که اگه مرد هستی و ادعای آزادی داری اجازه بده علیه یهود و صهیونیسهتا هم لینک بدن.کثافت تو فقط اجازه میدی علیه اعراب و مسلمونها لینک بدن.البته جیره خوبی از مناشه امیر میگیری.

  پاسخحذف
 12. "اگه قرآن اجازه میداد خودت،مادرت،خواهرت و پدرت رو تو جمع میگاییدم."

  می بینم که بعضی ها بد جور دارن اذیت می شن و این خیلی جالیه، خوب حق هم دارن چون واقعیت یکم تلخه

  عزیزم مردم ما دارن کم کم بیدار می شن و دیگه وفتش رسیده و حالا نوبت شماهاست، خیلی عجله نکن به وضوح دارم می بینم که تو و امثال تورو چه جوری تو جمع خواهند کرد ... بد جوری خواهند کرد... یکم صبر کن جیگر!

  پاسخحذف
 13. ببین دوست خوبم
  وقتی توضیحات زیر "نظر بدهید"ت رو خوندم
  یه جورایی از نظر دادن منصرف شدم
  فقط می خوام خیلی ساده یک نکته رو متذکر شم
  (با درک اینکه من به هیچ وجه نه شما رو تکفیر می کنم، نه فحش می دم، نه حمله می کنم، نه اصلا حرفهاتون رو رد می کنم و ...)
  ولی در همین آیه ای که شما آوردید ذکر شده " پاکدامنانه و نه پلیدکارانه"
  فکر می کنید این یعنی چی؟
  تجاوز پاکدامنانه است؟!
  البته منم کاملا با حرفهای شما موافقم و اشکال این آیه رو قبول دارم
  اما حرف من چیز دیگه ایه،
  یه جورایی اگر یکی رو می بندین به فحش، حداقل جوانمردانه ببندین به فحش !

  پاسخحذف
 14. ایراد شما از نوع کچل موفرفری است.
  اول متن از همجنس بازان (بخوانید لواط کنندگان) و زنان و مزدان خیانتکار به همسر دفاع میکنید و اونها رو مورد دلسوزی قرار میدید که این نشون میده اصلا معیارهای مذهبی برای شما مهم نیست.
  خوب با این پیش فرض ازدواج و تأهل هم نباید برای شما مطرح باشد که بخاطر شوهر زن مشرکه اسیر دلسوزی کنید.
  ضمنا خداوند به پیامبرش دستور و اجازه داده است وقتی شخصی شرک را که بزرگترین گناه و جسارت به اوست با جنگ با مسلمین همراه کنند، نه تنها خونش مباح و اموالش تصرف می شود بلکه همسرش هم از پیمان نکاحش خارج و بدست مسلمین می افتد تا طعم خواری نبرد با خدا را بچشد.
  و اما امروزه قضیه کمی تغییر کرده است. یعنی اگر مسلمانان امضاء کننده کنوانسیونهایی باشند که در آن غیر نظامیان را از تبعات جنگ معاف می شمارد، عمل به این کنوانسیون مقدم بر حق به اسارت گرفتن خانواده سربازان کفار است و دیگر اسرا به کنیزی گرفته نمی شوند که البته این موضوع باید دو طرفه باشد همانگونه که اگر در صدر اسلام، مشرکین بر مسلمانان پیروز می شدند همان معامله ای را با آنان و خانواده شان می کردند که گفته شد و آیه مذکور بنوعی مقابله بمثل نیز بحساب می آید.

  خیرخواه

  پاسخحذف
 15. دوست بسیارعزیز! ضمن تقدیر و تشکر، لطفآ از اینگونه لینکها و بحث های روشنگرانه و آگاهگرانه هر چه بیشتر مطرح کنید. جامعه خرافات زده ما شدیدا نیازمند اینطور بحث هاست.

  پاسخحذف
 16. خیرخواه جان،

  من یک سالی‌ می‌کنم لطفا جواب بده. شما نوشته این: "و اما امروزه قضیه کمی تغییر کرده است". میشه لطفا برای من کم هوش توضیح بدی که این اسلام چه جوری میتونه یک دین کامل برای همه و همیشه باشه (چون قرار نیست بعد از محمد پیغمبری بیاد) اما با شرایط روز تغییر کنه؟؟ اگر چیزی که خود محمد میکرد یا تو قرآن آمده ۱۴۰۰ سال بعد برای تو مسلمون قابل اجرا نیست، این دیگه چه جور دین جاودانیی هست؟

  من یکی‌ توش موندم. لطفا راهنمایی کن. مرسی‌!

  پاسخحذف
 17. ((ناشناس گفت...
  محصن لزوما به معنی زن شوهر دار نیست. ترجمه آیه های قبل و بعدش را نگاه کنید و ببینید که ای ترجمه های فارسی چقدر مزخرفند. حصن در عربی مفهوم خاصی دارد و با کلمات حفظ و حفاظت کردن دارای قرابت معنایی است.

  وَمَن لَّمْ يَسْتَطِعْ مِنكُمْ طَوْلًا أَن يَنكِحَ الْمُحْصَنَاتِ الْمُؤْمِنَاتِ فَمِن مَّا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُم مِّن فَتَيَاتِكُمُ الْمُؤْمِنَاتِ ۚ وَاللَّهُ أَعْلَمُ بِإِيمَانِكُم ۚ بَعْضُكُم مِّن بَعْضٍ ۚ فَانكِحُوهُنَّ بِإِذْنِ أَهْلِهِنَّ وَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ بِالْمَعْرُوفِ مُحْصَنَاتٍ غَيْرَ مُسَافِحَاتٍ وَلَا مُتَّخِذَاتِ أَخْدَانٍ ۚ فَإِذَا أُحْصِنَّ فَإِنْ أَتَيْنَ بِفَاحِشَةٍ فَعَلَيْهِنَّ نِصْفُ مَا عَلَى الْمُحْصَنَاتِ مِنَ الْعَذَابِ ۚ ذَٰلِكَ لِمَنْ خَشِيَ الْعَنَتَ مِنكُمْ ۚ وَأَن تَصْبِرُوا خَيْرٌ لَّكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ (نسا ۲۵)
  اگر محصنات تنها به معنی زنان شوهر دار بود که صحبت از نکاح کردن با آنها نبود. لطفا ترجمه فارسی این آیه را نگاه کن ببین کلمه محصنات را که چند بار در آن تکرار شده به چند چیز مختلف ترجمه کرده اند.))
  گرامی،
  ترجمه محصنه، کاملا مشخص است، ماست مالی هم حدی دارد.
  ترجمه ای که خرمشاهی ، یا مکارم و یا دیگر مترجمین قرآن از این کلمه در اینجا کرده اند، کاملا موافق نظر من است.

  پاسخحذف
 18. لطفعلي لطيفي گفت...
  بسم الله الرحمن الرحيم
  گاهى به زنان آزاد در مقابل كنيزان نيز گفته شده، زيرا آزادى آنها در حقيقت به منزله حريمى است كه به دور آنها كشيده شده است و ديگرى حق نفوذ در حريم آنان بدون اجازه آنها ندارد، ولى روشن است كه منظور از آن در آيه فوق همان زنان شوهردار است.
  اين حكم اختصاصى به زنان مسلمان ندارد بلكه زنان شوهردار از هر مذهب و ملتى همين حكم را دارند يعنى ازدواج با آنها ممنوع است.
  تنها استثنايى كه به اين حكم خورده است در مورد زنان غير مسلمانى است كه به اسارت مسلمانان در جنگها درمى‏آيند، اسلام اسارت آنها را بمنزله" طلاق" از شوهران سابق تلقى كرده، و اجازه مى‏دهد بعد از تمام شدن عده آنها «1» با آنان ازدواج كنند و يا همچون يك كنيز با آنان رفتار شود (إِلَّا ما مَلَكَتْ أَيْمانُكُمْ).
  ولى اين استثناء، به اصطلاح،" استثناى منقطع" است، يعنى چنين زنان شوهردارى كه در اسارت مسلمانان قرار مى‏گيرند رابطه آنها به مجرد اسارت با شوهرانشان قطع خواهد شد، درست همانند زن غير مسلمانى كه با اسلام آوردن رابطه او با شوهر سابقش (در صورت ادامه كفر) قطع مى‏گردد، و در رديف زنان بدون شوهر قرار خواهد گرفت.
  از اينجا روشن مى‏شود كه اسلام به هيچوجه اجازه نداده است كه مسلمانان با زنان شوهردار حتى از ملل و مذاهب ديگر ازدواج كنند، و به همين جهت، عده براى آنها مقرر ساخته و در دوران عده از ارتباط زناشويى با آنها جلوگيرى نموده است.
  فلسفه اين حكم در حقيقت اين است كه اين گونه زنان يا بايد به محيط" كفر" بازگشت داده شوند، و يا بدون" شوهر" هم چنان در ميان مسلمانان بمانند و يا رابطه آنها با شوهران سابق قطع شود و از نو ازدواج ديگرى نمايند، صورت اول بر خلاف اصول تربيتى اسلام و صورت دوم ظالمانه است، بنا بر اين تنها راه‏
  ___________________________
  عزیز جان،
  اولا به من بگو آن زن بیچاره چه گناهی داشته که باید کنیز شود؟! او که جنگجو نبوده است، داشته نان و ماست خودش را می خورده که اسلام و مسلمین حمله کرده اند و او را کنیز کرده اند.
  شوهر او نیز ممکن است اسیر یا برده شده باشد، یعنی با وجود زنده بودن شوهر، به آنها تجاوز صورت گیرد.
  کافیست به دستورات اسلام، درباره شرایط همبستری با کنیزان شوهر دار نگاه کنید.

  پاسخحذف
 19. (( ناشناس گفت...
  ایراد شما از نوع کچل موفرفری است.
  اول متن از همجنس بازان (بخوانید لواط کنندگان) و زنان و مزدان خیانتکار به همسر دفاع میکنید و اونها رو مورد دلسوزی قرار میدید که این نشون میده اصلا معیارهای مذهبی برای شما مهم نیست.
  خوب با این پیش فرض ازدواج و تأهل هم نباید برای شما مطرح باشد که بخاطر شوهر زن مشرکه اسیر دلسوزی کنید.
  ضمنا خداوند به پیامبرش دستور و اجازه داده است وقتی شخصی شرک را که بزرگترین گناه و جسارت به اوست با جنگ با مسلمین همراه کنند، نه تنها خونش مباح و اموالش تصرف می شود بلکه همسرش هم از پیمان نکاحش خارج و بدست مسلمین می افتد تا طعم خواری نبرد با خدا را بچشد.
  و اما امروزه قضیه کمی تغییر کرده است. یعنی اگر مسلمانان امضاء کننده کنوانسیونهایی باشند که در آن غیر نظامیان را از تبعات جنگ معاف می شمارد، عمل به این کنوانسیون مقدم بر حق به اسارت گرفتن خانواده سربازان کفار است و دیگر اسرا به کنیزی گرفته نمی شوند که البته این موضوع باید دو طرفه باشد همانگونه که اگر در صدر اسلام، مشرکین بر مسلمانان پیروز می شدند همان معامله ای را با آنان و خانواده شان می کردند که گفته شد و آیه مذکور بنوعی مقابله بمثل نیز بحساب می آید.
  خیرخواه))
  _____________________
  عزیز جان،
  -عزیز جان، مردان لواط کار، انسان هایی هستند که حق حیاط دارند، آنها همجنس گرا هستند و زندگی خصوصی و سکس آنها به کسی مربوط نیست.
  -بسی جای خجالت است که شما با بی شرمی می نویسید:(( خداوند به پیامبرش دستور و اجازه داده است وقتی شخصی شرک را که بزرگترین گناه و جسارت به اوست با جنگ با مسلمین همراه کنند، نه تنها خونش مباح و اموالش تصرف می شود بلکه همسرش هم از پیمان نکاحش خارج و بدست مسلمین می افتد تا طعم خواری نبرد با خدا را بچشد))
  این چگونه دینی است که اجازه تجاوز به یک بی گناه، آن زن را می دهد، چون او که در جنگ شرکت نداشته است!!
  آیا زنان از نظر شما مسلمین انسان هستند یا نه ؟!
  آنقدر اسندلال شما، جنایکترانه است که نیازی به جواب دادن ندارد!!

  پاسخحذف
 20. «ببینید که ای ترجمه های فارسی چقدر مزخرفند.»

  این دوست گرامی در واقع دارد اقرار میکند که قرآن به درد غیر عرب نمیخورد. البته تا جایی که میدانم به درد عرب امروز هم نمیخورد چون زبان عربی امروز، زبان عربی قرآن نیست و زبانهای عربی کشورهای مختلف عربی خیلی با هم فرق دارد. همیشه وقتی بحث با ایشان به جاهای باریک میکشد، در آخر میگویند قرآن قابل ترجمه نیست! بابام جان، پس چرا مدعی جهانی بودن و ور ور خواندن قرآن عربی هستید و اینقدر روی قرایت وتجوید و هزار کوفت و زهر مار دیگر هزینه و وقت تلف میکنید؟

  «اگه مرد هستی و ادعای آزادی داری اجازه بده علیه یهود و صهیونیسهتا هم لینک بدن.»

  خاک بر سر تو و صیونیست و یهودی و مسیحی و بهایی و گاو پرست و همه خرهای عالم.

  پاسخحذف
 21. آقای روشنفكر صاحب وبلاگ:

  خیانت به همخوابه (چه بخواد همسر باشه چه دوست جنسی) تو همه فرهنگها نادرست محسوب می شه. اگه راست می گی و خیلی ادعای منطق و درك بالا داری ببینم می تونی حرفتو پس بگیری یا نه؛ مثل مسوولین جمهوری اسلامی تا آخر سر حرف غلطت می مونی.

  پاسخحذف
 22. بسم الله الرحمن الرحیم
  گمنامیان:
  1. آن زن بیچاره چه گناهی داشته که باید کنیز شود؟! اهالی سرزمین او یا به مسلمین حمله کرده اند یا مردم مستضعفی را از خانه و زندگی خود آواره ساخته اند یا در پیمان صلح خود با مسلمین خیانت ورزیده اند لذا مسلمانان ناچار به دفاع شده اند. در چنین شرایطی، آن زن اغلب مشوق مردان [شوهر و پدر و پسر] خود نسبت به کارهای خلاف یاد شده بوده است که گناهش همین است. اصولا اغلب زنانی اسیر می شدند که همراه مردان خود و به منظور تشویق آنان به جنگ می آمدند. در آن روزگار که مانند امروز تحصیلات زنان گسترش نیافته بود، اغلب زنان شخصیت مستقلی نداشتند و تابع مردان خود بودند. هنوز هم بسیاری از زنان در مواضع سیاسی اجتماعی به مردان خود نگاه می کنند و اغلب داغتر از آنها همان موضع را می گیرند. البته گاهی هم یافت می شد زنانی که بر خلاف میل شوهران خود مسلمان می شدند و در حالی که شویشان کافر بود، به جامعه اسلامی می پیوستند. بقای شوهر بر کفر خود طلاق محسوب می شد و مسلمین می توانستند با چنین زنی ازداج کنند. ممکن است تعداد بسیار اندکی هم از اعمال شوهران خود ناراضی بوده باشند اما همچنان مسلمان نشده باشند. در این باره، همان حضور در جبهه کفر گناه آنان تلقی شود.
  2. از این گذشته، اصولا از نگاه اسلام به چنین زنی ظلم نشده است. او از شرک که می توانست به جهنمی جاودان بینجامد نجات یافته است و اینک با شناخت راه حق، احتمال ورود او به بهشت افزایش می یابد. البته چنین استدلالی برای شما که منکر خدا هستید قابل قبول نیست، اما همه خوانندگان این مطلب منکر خدای بزرگ نیستند.
  3. اسلام و مسلمین حمله کرده اند: اسلام و مسلمین معمولا حمله نمی کنند بلکه دفاع می کنند. تقریبا تمام جنگ های رسول الله (ص) دفاعی بوده است. مرحوم آیت الله صالحی نجف آبادی این را در کتابی که پیرامون جهاد در اسلام نوشته است اثبات کرده است.
  4. او را کنیز کرده اند: عرف حقوق بین الملل نانوشته در آن روزگار چنین بوده است که اسرای جنگ را به بردگی می گرفتند. اسارت زن شوهر دار هم به منزله طلاق تلقی می شد. این رسم تقریبا در تمام دنیای آن روز رواج داشت. اسلام هم با برقراری شرایطی مانند رعایت عده در باره کنیزان، [یعنی اگر باردار است تا زمان وضع حمل و اگر باردارنیست تا یک قاعدگی صبر گردد.]توصیه به خوشرفتاری با بردگان، دستور مهیا ساختن امکان ازدواج برای بردگان خوشرفتار، سفارشهای مکرر به تلاش برای آزادی بردگان و برقراری دست کم 11 راه برای آزادی تدریجی بردگان چنین رسمی را با اکراه پذیرفت. [کتاب اسلام و حقوق بشر اثر زین العابدین قربانی را بخوانید] روشن است اگر نمی پذیرفت یا باید اسرا را به دشمن برمی گرداند که امکان نداشت (هر چند گاه با دریافت فدیه یا آموزش سواد و امثال آن اسرا را آزاد می کرد) یا باید دستور قتل اسرا را می داد که در حالت عادی درست نبود یا باید آنها را مانند امروز در زندانهای بزرگ زندانی می کرد که در آن زمان به دلیل کمبود شدید امکانات حمل و نقل و تولید و نگه داری غذا چنین چیزی امکان پذیر نبود و اگر هم امکان می داشت مصلحت نبود که هزاران مرد جوان را سالها کنار هم در زندان نگاه دارند. بردگی به مفهوم این بود که اسرا بین مسلمین تقسیم می شوند. در کنار خانواده های مسلمان، هم کار می کنند و هم با فرهنگ دینی آشنا می شوند. اگر خوشرفتار باشند برایشان امکان ازدواج هم مهیا می شود و از 11 راه مختلف هم امکان آزاد شدن برایشان فراهم است.
  5. رفتار پیشوایان دین با بردگان چنان بوده است که قنبر غلام امیر المؤمنین علی (ع) سالها پس از شهادت مولایش توسط حجاج ثقفی حاکم مستبد عراق احضار می شود و از او خواسته می شود یا به امیر المؤمنین علی (ع) اهانت کند یا مرگ خویش را شاهد باشد. او راه دوم را برگزید. قنبر حاضر شد مانند گوسفند ذبح شود اما از مولای سابق خود برائت نجوید. همچنین فضه کنیز فاطمه زهرا س یکسال در خانه آن بزرگوار کنیزی کرده است. او در این مدت چنان با قرآن مجید آشنا شد که در بیست سال آخر عمرش جز به قرآن سخن نگفت. همچنین جون غلام امام حسین علیه السلام را شاهدیم که توسط امام آزاد می شود و به او اجازه فرار از صحنه کربلا داده می شود اما او ترجیح می دهد نزد امام خود بماند و سرانجام شهادت را پذیرا می شود. همچنین زید پسر خوانده رسول الله (ص)، برده شامی خدیجه س بود که به رسول الله (ص) اهدا کرد. رسول الله (ص) او را آزاد کرد و وی را با موافقت خودش پسر خوانده اش قرار داد. اقوام او در شام خبر یافتند. به دیدارش آمدند و از رسول الله (ص) خواستند تا وی را بخرند. رسول الله (ص) اجازه داد اگر می خواهد نزد اقوامش بازگردد او قبول نکرد و ترجیح داد نزد پیامبر خدا ص بماند.

  پاسخحذف
 23. آخه لطفی جان چراچرت وپرت می گی جهنم چه نوع کشکیه دیگه؛ خدای توجباروزورگوست که جهنم داره میسوزونه وسرب داغ نصیب منکرانش میشه؛

  پاسخحذف
 24. پری صفاری
  A Brave, Honorable Persian Woman, Pari Saffari, Speaks OUT about ISLAM

  http://www.youtube.com/watch?v=Qb6o-alVP4o

  پاسخحذف
 25. بسم الله الرحمن الرحیم
  ناشناس: «آخه لطفی جان چراچرت وپرت می گی جهنم چه نوع کشکیه دیگه؛ خدای توجباروزورگوست که جهنم داره میسوزونه وسرب داغ نصیب منکرانش میشه؛»
  خدای بزرگ خیلی مهربان است اما عدالت او اقتضا می کند تا جهنم وجود داشته باشد. به عقیده شما، سکولارهایی که جنگ جهانی دوم را با 52 میلیون کشته و مجروح پدید آوردند و فقط در یک قلم 220 هزار انسان را زنده زنده در هیروشیما و ناکازاکی سوزاندند را چگونه می خواهید در دنیا مجازات کنید. بالاترین سطح مجازات، اعدام است اما آیا واقعا اعدام می تواند مجازات عادلانه ای برای آن جنایتکاران باشد؟ اگر جهنم و بهشتی نباشد عدالت واقعی را نمی توان در عالم هستی اجرا کرد.

  پاسخحذف
 26. لطفعلی به گوش خر یاسین میخونی؟
  میدونی که فهم جبره!!دیگه فهم اون از زندگی و اخرت همون اندازست!!نمیشه فهمشو زیاد کرد.
  اعوذ بالله من الشیطان العین الرجیم.
  بسم الله الرحمن الرحيم
  سوره انعام ایه 25-26-27-28
  پاره‏اى از آنها به [سخنان‏] تو، گوش فرامى‏دهند؛ ولى بر دلهاى آنان پرده‏ها افكنده‏ايم تا آن را نفهمند؛ و در گوش آنها، سنگينى قرار داده‏ايم‏. و [آنها بقدرى لجوجند كه‏] اگر تمام نشانه‏هاى حق را ببينند، ايمان نمى‏آورند؛ تا آنجا كه وقتى به سراغ تو مى‏آيند كه با تو پرخاشگرى كنند، كافران مى‏گويند: (اينها فقط افسانه‏هاى پيشينيان است‏!)
  آنها ديگران را از آن بازمى‏دارند؛ و خود نيز از آن دورى مى‏كنند؛ آنها جز خود را هلاك نمى‏كنند، ولى نمى‏فهمند
  كاش [حال آنها را] هنگامى كه در برابر آتش [دوزخ‏] ايستاده‏اند، ببينى‏! مى‏گويند: اى كاش [بار ديگر، به دنيا] بازگردانده مى‏شديم‏، و آيات پروردگارمان را تكذيب نمى‏كرديم‏، و از مؤمنان مى‏بوديم‏
  [آنها در واقع پشيمان نيستند،] بلكه اعمال و نيّاتى را كه قبلاً پنهان مى‏كردند، در برابر آنها آشكار شده [و به وحشت افتاده‏اند]. و اگر بازگردند، به همان اعمالى كه از آن نهى شده بودند بازمى‏گردند؛ آنها دروغگويانند

  پاسخحذف
 27. در پاسخ به لطفعلی لطیفی :
  به گفته خميني ملعون، علي (عليه لعنت) در يک روز 700 نفر از کفار (کساني که نمي خواستند مسلمان شوند) را سر بريد.

  البته يادمان نرود که اسلام دين دروغگويان است و خميني هم دروغگويي بيش نبود.

  ولي اين اسلام کثيف، کثيف تر از کمونيست و کثيف تر از فاشيست و کثيف تر از هر ايسم ديگري است که شما از آنها ياد کرديد چون به اسم خدا دست به اين جنايات مي زند.

  پاسخحذف
 28. گیرم که اصلا همسر من از رابطه جنسی با من راضی نبود و بر اثر اشتباه یا اصلا کاملا فکر شده با یکی دیگه رابطه برقرار کرد ، واقعا مجازات یه سکس مرگه ؟؟؟؟؟
  چرا یه دین باید بخاطر یه رابطه جنسی به خودش اجازه بده که طرفو کاملا از رو زمین محو کنه ؟مگه هر کسی چند تا زندگی داره که کسی بخواد اونو بگیره ؟؟ مجازات مرگ خیلی سنگینه،هر جور فکر میکنم گرفتن زندگی یه نفر بخاطر یه عمل کاملا غریزی ته وحشیگریه !
  دیگه دوره این حرفا که دستور اسلامه و حتما حکمتی داره و ... گذشته ، ما همه چیزو با عقلمون محک می زنیم

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.