شنبه، مهر ۲۴، ۱۳۸۹

طنز تاریخ است، دست یک انسان به دلیل دزدی شوکولات باید بنا بر اعتقاد پیروان یک راهزن حرفه ای قطع شود


اگر برای دزدی از شوکلات فروشی ، دست دزد باید قطع شود، با محمد چه باید کرد که راهزن جاده تجاری جایگزین جاده ابریشم بود بود ؟

خبری منتشر شده که یک قاضی جنایت کار در مشهد دستور به قطع دست چند نفر داده و این حکم اجرا شده و از طرفی نیز ، یک قاضی جنایتکار دیگر، دستور مشابهی را برای یک شوکولات دزد در تهران داده است، لذا به جهت یادآوری ، لازم است به این نکته بپردازیم که چرا محمد از مکه به مدینه هجرت کرد. مدتی بعد از اینکه محمد ادعای پیامبری می کند، تصمیم به هجرت از مکه به مدینه می گیرد، چرا چنین می کند؟!


در آن سالها تنش و بحران و جنگ بین روم آن زمان و دولت مقتدر ساسانی، به اوج خود رسیده بود و دولت ایران اجازه عبور تجار رومی را برای عبور از ایران و رفتن به چین  (مسیر عادی جاده ابریشم) نمی داد.

تجار رومی، چون نمی توانستند از ایران رد شوند، آنها کالاهای خود را به هند برده و از طریق دریا به کشورهای عربی (یمن) می رسانیده اند و سپس از طریق عربستان و سوریه به روم حمل می کرده اند.لذا، در پی عبور کاروان های تجاری، اقتصاد فقیر اعراب آنزمان دگرگون شده بود و مردم فقیر و بادیه نشین اعراب ، با ارایه خدمات به کاروان های تجاری و معامله با آنها ، به نان و نوایی رسیده بودند. 


برخی از اعراب ، اصولا کار حمل کالا را به عهده می گرفتند و چون صحرا را خوب بلد بوده اند و از طرفی شترهم می داشته اند، کار حمل کالا به عهده آنها می شد. 


محمد بعد از درگیری های متعدد و شعله ور شدن اوج اختلاف با اهالی مکه ، تصمیم به هجرت به مدینه می گیرد، چون چند نفری طرفدار نیز از اهالی مدینه داشته است، برنامه بسیار هوشمندانه ای را پیاده می کند که به کمک آن برنامه ، اقتصاد مکه را فلج نماید. چون مدینه بر سر  راه کاروان های تجاری بود ه است و محمد و دار و دسته اش به راحتی می توانستند با راهزنی کاروان های تجاری، هم اقتصاد مکه را فلج کنند و هم خود به ثروت زیادی برسند که به موقع آن ثروت می توانست به رشد طرفداران محمد کمک کند. 


حال این طنز تاریخ است، دست یک انسان به دلیل دزدی شوکولات باید بنا بر اعتقاد پیروان یک راهزن حرفه ای قطع شود.


اگر دزدی بد است، چرا مسلمانان اندکی فکر نمی کنند که چرا محمد و پیروانش در مدینه، کاروان های تجاری را لخت می کردند؟!


نوشته دیگر:
۷ نظر:

 1. بخواب مادر جنده
  باید قبل از همه دست بقال محلتون رو قطع کنن که وسط جلق زدن کیرشو کرد تو کس ننت که تو عقده ای ایجاد بشی

  پاسخحذف
 2. پس بلای اسلام نخست بر سر عرب بدبخت آمد و سپس سایر ملل را نیز بدبخت نمود.

  پاسخحذف
 3. دمت گرم دوست عزیز. به مبارزه با خرافات و جاهلیت ادامه بده. تف به اون رسول الله بچه باز و اون الله که براش کس کشی‌ میکرد. زنده باد آزادی !

  پاسخحذف
 4. برو از مامانت بپرس كه اونشب به جند نفر داده كه تو رو تونسته بعد از 9 ماه برينه

  پاسخحذف
 5. مرگ بر اسلام،زنده باد ازادی
  از بی ادبان مسلمان تقاضا میکنم مودب باشند ودلیل بیاورند حرفهای این وبلاگ درست نیست

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.