چهارشنبه، شهریور ۳۱، ۱۳۸۹

زمانی که یک نظام دیکتاتوری به لگدمال کردن ارزش های تعریف شده توسط خودش روی آورد، زمانی که حرف دیروز خودش را لگدمال می کند، به انتهای خط رسیده است

در خبرها آمده بود که همسر و فرزند باکری، از فرماندهان دوران جنگ مقابل منزل کروبی ، مورد ضرب و شتم قرار گرفته و فرزند او نیز بازداشت شده اند.

یادمان نمی رود که تا همین چند وقت پیش ، افرادی چون باکری و همت بت های رژیم اسلامی بودند و اسم آنها با احترام تمام یاد می شد تا جایی که مهمترین اتوبان تهران به اسم آنها نام گذاری شده بود.

تغییر و تعریف یک ارزش در یک جامعه با نظامی دموکرات، توسط خود مردم انجام می شود و این تغییرات احترام همه جامعه را در پی دارد و هیچ تنشی نیز به وجود نمی آید.

اما در یک نظام توتالیتور، این تعریف توسط دیکتاتور انجام می شود و البته عوض شدن تعریف آنها ، به معنای عوض شدن حرف دیکتاتور است. این بی احترامی به حرف دیکتاتور توسط خود دیکتاتور است که البته هزینه ای بسیار سنگین برای رژیم توتالیتور به همراه دارد.

لگد مال کردن حرف دیروز ، هزینه زیادی دارد و یک دیکتاتور زمانی از این برگ استفاده می کند که چاره دیگری نداشته باشد و البته بهترین شاهد بر این مدعا است که او به آخر خط رسیده است.

آقای خامنه ای، به یاد داری که نه خیلی قبل چگونه تعریف کسانی چون باکری و همت می کرده ای ؛ چه شده که الان به کتک زدن زن و بچه آنها روی آورده ای ؟!

لینک این مطلب در سایت بالاترین

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.