چهارشنبه، شهریور ۲۴، ۱۳۸۹

تصور پاسخ پرفسور هاوکینگ به آیت الله محقق داماد در پی اعلام آمادگی آیت الله برای مناظره با ایشان

محقق داماد برای مناظره با پرفسور هاوکینپ درباره وجود خدا اعلام آمادگی کرده است.

محقق داماد در ج.ا. سالها سمت بازرسی کل کشور را داشته و با خانواده لاریجانی نسبت نزدیک دارد، به نظر شما چرا او خودش را در قد و قواره این دیده که با پرفسور هاوکینگ مناظره کند ؟! دلیلش بسیار ساده است؛ اگر پرفسور قبول نکند، او ادعا می کند که از مصاحبه با او ترسیده اند، اگر قبول کند،اعتبار بسیار زیادی برای او می آورد و از نظر جامعه سطح علمی بسیار بالایی را برای او در نظر می گیرند و در نهایت به نوعی شاید شرکت او در جنایات رژیم تحت شعاع قرار گیرد.

به نظر شما اگر قرار بود پرفسور هاوکینگ به او پاسخ دهد ، چه می گفت؟ به نظر من متن نامه شبیه این می شد.

جناب آقای آیت الله،

اعلام مناظره شما را شنیدم، کلی خندیدم، اما چون عضلات صورتم (مانند دیگر عضلات بدنم)کار نمی کند، کسی ندید !

شما که زبانت برای مناظره کار می کند، چرا پس در مقابل اینهمه تجاوز در زندان ها، کشتن مخالفین، شکنجه و اعمال جنایت آمیز دیگر خفه شده اید ؟!

آقای آیت الله ، من فیزیک و ریاضی خوانده ام و تخصصم در این دو رشته است، که هر دو بر اساس منطق بنا شده است ، لذا با کسی می توانم مناظره کنم که او نیز مبنای دانشش بر اساس منطق باشد.

اما شما آیت الله هستید، یعنی سالها درست خوانده اید تا قوانین تخلی را بتوانید از اسلام استخراج کنید، آیا فکر می کنید من می توانم با کسی که آنقدر منطق نداشته که بفهمد چندین سال وقت تلف کردن برای استخراج قوانین تخلی، کار ابلهانه ای است، مناظره کنم؟!

نظام ج.ا. بر اساس خون و تجاوز و دروغ بنا شده است، شما سالها رییس سازمان بازرسی کل کشور ایران بوده اید، کسی که چنین سمت مهمی داشته است، دستش به خون بسیاری آلوده است، از طرفی شما کتابی نوشته ای به نام حقوق بشر از دیدگاه علی! کسی که در پرونده اش آدم کسی بسیار است را چه به حقوق بشر؟! مشخص است که سعی شما در بافتن آسمان به ریسمان است، کسی که اینچنین آسمان را به ریسمان می بافتد، از دانش و منطق میلیونها سال نوری فاصله دارد، لذا با توجه به اینکه وقت من ارزش دارد، از مناظره با یکی از شرکا جرم در نظام آدمکش ج.ا. معذورم.

پی نوشت:

ضمنا، من که ایران بیا نیستم، چون اگر بیایم به جرم جاسوسی دستگیر و گروگان نظام شما خواهم شد، شما نیز نمی توانی به انگلیس بیایی، چون در فرودگاه هیترو ، بافور و تریاک شما را خواهند گرفت و شما بدون بافور که زنده نمی مانی!!

لینک این مطلب در بالاترین

۱۰ نظر:

 1. آخر آدم باید یک ذره انصاف داشته باشد. نه انصاف در برابر بقیه آدم‌ها بلکه انصاف برای تحقیق و تفحص بیشتر تا وقتی می‌خواهد بنویسد یک‌جانبه به قضاوت نرود. محقق داماد از روحانیون اولترا اصلاح‌طلب ایران است. دوست نزدیک خاتمی است. نهایت تلاشش را در در ده سال گذشته کرده تا به بقیه آخوندها بقبولاند که حقوق بشر با اسلام سازگاری دارد. بر خلاف بقیه آخوندها واقعا هم مدرک دکترا دارد و همینطور مجانی مثل کردان از آکسفورد بهش نداده ‌اند. داشتن سمت در سازمان بازرسی هم به معنی قتل و آدم‌کشی نیست. این سازمان کارش بررسی تخلفات اداری و مالی است. در جمهوری اسلامی هم همه با همدیگر یک نسبتی دارند. از نسبت داشتن با برادران لاریجانی که نمی‌شود آدم استنتاج کند فلانی دیوث است. اگر اینطور باشد تاجزاده هم با حسین شریعتمداری نسبت خانوادگی دارد. بهتر است به جای این طور افاضات سرسری که متاسفانه یک عده ابله احساساتی دیگر هم در فضای وب همیشه پیدا می‌شوند تا برایت کف بزنند بروی به همان کار خوب ترجمه‌ برنامه‌های تد بپردازی.

  پاسخحذف
 2. با نظر ناشناس کاملا موافقم. متاسف از این جوی که هرچیزی را به هم ربط دادن. اول که مناظره با هاوکینگ جه ربطی به این مسایل سیاسی داره. دوم اینکه چرا اتهامات واهی به کسی که همواره پی گیر حق ظالمین بوده و تو این وانفسا که همه به مصلحت ساکتند پی گیرترین کس دنبال مسایل زندانیاس. از لحاظ علمی هم که بی سواد از هرکسی می تونی بپرسی و با یه سرچ می فهمی که چه بزرگواری هست.

  پاسخحذف
 3. سلام دوست و همکار عزیز
  من تو بالاترین بلاگ شما رو دیدم
  اگه امکان داشته باشه یه دعوت نامه از بالاترین واسم بفرستین
  خیلی ممنون می شم
  خیلی واسه این دعوت نامه گیر کردم
  تشکر
  babak0421@gmail.com

  پاسخحذف
 4. ناشناس گرامی
  اصلاح طلب ها دست کمی از خامنه ای ندارند.مشکل آنها فقط این است که خودشان بر سر قدرت نیستند.
  خاتمی نیز کسی است که بعد از جنایات اخیر خامنه ای می گوید: ما ولایت فقیه را قبول داریم.
  حقوق بشر نیز با اسلام و قران در تناقض آشکار است و تلاش برای پنهان کردن این تناقض، جنایت است.
  دکترا داشتن هم دلیل هیج چیز نیست.جواد لاریجاانی هم دکترا دارد اما می گوید سنگسار در تناقض با حقوق بشر نیست. سازمان بازرسی هم یک ارگان مهم است و رییسش در قوه قضاییه نیز آدم مهمی محسوب می شود. اگر اینجور است پس اطرافیان و وزرا هیتلر هم جنایتی نکرده اند.
  اکثریت نیز این نظر من را پسندیده اند.لذا فکر نمی کنم خیلی پرت گفته باشم. مجدد سپاس از نظر شما

  پاسخحذف
 5. sedaye گرامی
  ربطش با سیاست این است که محقق یک آدم سیاسی است و از پشتیبانی نظام ج.ا. برخوردار است.
  اصولا نظام ج.ا. یک نظام دینی است که بر اساس تفکر و عقاید افرادی چون محقق برقرار است.
  کجا پیگیر مسایل زندانیان بوده ؟
  سال 67 که 5000 انسان بیدفاع سلاخی شدند ، ایشان چه می کردند غیر از اینکهرییس سازمان بازرسی بوده؟ در زمان ریاست جمهوری خاتمی برای نجات مردم و حقوق بشر چه کردند ؟! غیر از اینکه سعی در توجیه جنایات ج.ا. کرده اند !؟
  از نظر علمی نیز تنها مدرک دکترای اینشان با ارزش است، که البته همانطور که در بالا گفتم جواد لاریجانی نیز دکترا دارد !!

  پاسخحذف
 6. بابگ گرامی،
  متاسفانه در حال حاضر دعوتنامه ندارم ،

  پاسخحذف
 7. این آقای آخوند هر چقدر هم با فضل و با سواد باشه (که کمتر کسیه که "آدم" باشه و توی این سیستم جایگاه سیاسی داشته باهد)، در اون حدی نیست اصلا فکر مناظره با این پروفسور توی این سطح تو مخیله ش بگنجه. نظر من هم همون نظر نویسنده اس که می گه با این دعوت فقط خواسته نون به نرخ روز بخوره. مثل بقیشون.

  پاسخحذف
 8. گمنام گرامی

  فایده‌ای ندارد که بخواهیم بحث را ادامه دهیم. ذهن کاملا دوآلیستی و سیاه و سفیدی داری. هیچ مرز خاکستری‌ای برایت تعریف نشده. هر کسی مسلمانه بده چون طبیعتا به حقوق بشر اعتقاد نداره. در یک قرائت ارتودوکس از اسلام - حتی از تورات و انجیل - هم حرف تو ممکنه درست باشه. اتفاقا مصباح یزدی و بقیه اعوانش هم همین را می‌گویند و با تو کاملا اشتراک نظر دارند. اما در عمل موضوغ پیچیده‌تر است. آدم‌ها آدمند، اعتقادات و ارزش‌ها و رفتارهایی دارند که لزوما حتی سازگاری کامل با یک‌دیگر ندارند. پس فرق محقق داماد با مصباح یزدی چیست؟ احتمالا تو از محقق داماد متنفرتری، چون فکر می‌کنی او بر خلاف مصباح تیشه به ریشه دین نمی‌زند. اما تغییر اجتماعی - اتفاقا به همان سمتی که تو می‌خواهی - را آدم‌هایی مثل محقق داماد به جلو می‌رانند.

  پاسخحذف
 9. ناشناس ارجمند،
  اشتباه می فرمایید،
  تغییرات به سمت حقوق بشر و دموکراسی با امثال محقق و خاتمی نمی شود، آنها مشغول ماست مالی و ماله کشیدن و پوشاندن لباسی زیبا بر قامت نازیبای دین هستند!
  همان کاری که شریعتی کرد، تصور شما در صورتی صحیح است که معتقد باشی اسلام پتانسیل اصلاحات را دارد، اما در دینی که به شفافیت دستور به تجاوز یا برده داری می دهد، امکان اصلاح نیست!
  گمنام گمنامیان

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.