یکشنبه، شهریور ۰۷، ۱۳۸۹

کابرد و قابلیت مذهب چیست ؟ / توان تبدیل انسان های نیک سیرت به انسان های شریر

استیون واینبرگ :
چه با دین و چه بی دین، انسانهای نیک کارهای خوب می کنند و انسان های بد، کارهای بد. اما برای اینکه انسان نیک ، شریرانه عمل کند، نیاز به مذهب است !
:Steven Weinberg
With or without religion, good people can behave well and bad people can do evil; but for good people to do evil,that takes religion
واینبرگ، برنده جایزه نوبل 1979 در رشته فیزیک است .

۲ نظر:

  1. سلام گمنامیان عزیز، خوشحال میشم نظرت را در مورد متن ترجمه شده در مورد هویت ایرانی بدونم

    پاسخحذف
  2. Fuck you man! You found physics scientist and refer to his philosophical ideas. You would better to go deeper for better reasoning; otherwise you will repeat your foolish superficial statements!

    پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.