جمعه، مرداد ۱۵، ۱۳۸۹

آقایان کروبی و موسوی،این مراجع مورد احترام شما موقع تجاوز به مردم در کهریزک چرا خفه خقان گرفته بودند؟!جز خیانت درتاریخ معاصر از روحانیت هیچ ندیده ایم

آقای موسوی و کروبی در نامه مشترکی به مراجع تقلید، از جنتی انتقاد کرده اند و خواسته اند که جنتی سند حرف هایش را ارایه کندو ضمنا به بزرگنمایی در مورد نقش مراجع پرداخته اند:جـــرس: (مهدی کروبی و میرحسین موسوی، طی نامه ای مشترک به آیات عظام و مراجع تقلید، از آنان خواستند تا برای "حفظ آبروی اسلام و روحانیت" وارد صحنه شده و با افرادی که در کسوت روحانیت آشکارا و بی پروا قصد خدشه دار نمودن چهره اسلام و روحانیت را دارند، برخورد کنند)
من نمی دانم زمانی که خمینی با لجبازی برای ادامه جنگ باعث ویرانی کشور و مرگ صدها هزار انسان بی گناه شد و آقایان فوق نیز بر سر کار بودند، آبروی اسلام در خطر نبود که به مراجع تقلید نامه بنویسند؟! یا زمانی که همان خمینی جلاد، با یک دستخط بیش از 5000 انسان بی دفاع را کشت، آبروی اسلام و روحانیت نمی رفت؟ زمانی که خلخالی همراه با خوردن خیار دستور به کشتن مردم بی گناه می داد، آبروی روحانیت اهمیت نداشت ؟!
یا همین اخیرا که در زندان ها عملا به مردم تجاوز کردند، مراجع تقلید چه غلطی کردند ؟!
یا با بزرگ کردن نقش روحانیت نوشته اند: (سنت حسنه مردم این دیار بر آن بوده است که هرگاه عِرض، آبرو، ناموس، جان و مال خود را در خطر والیان جور پیشه و ستمگر می دیدند و از اعاظم و متولیان اصلی قدرت امید می بریدند به آستانه و درگاه مراجع تقلید و صاحبان دیانت و حکمت رو کرده و عرض تظلم و دادخواهی به پیشگاه آنها می بردند، چه نیکو سنتی و چه پر ثمر سیرتی بوده است. چه پاسخ های مناسب که شنیدند و چه دردهایی که به درمان رسیدند.)
فراموشمان نشود که روحانیت تقریبا هیچ نقش مثبتی در جامعه ایران نداشته است و هر گاه جامعه در آستانه تصمیم گیری بوده با در نظر گرفتن منافع شخصی خود به مردم ایران خیانت کرده اند. زمانی که آیت الله کاشانی با خیانت به مصدق و مردم و حمایت از دسته اراذل شعبان بی مخ باعث پیروزی کودتای 28 مرداد شد و روند دموکراسی در کشور به قهقرا رفت، یک نمونه از این خیانت ها بود، یا جنایت شیخ فضل الله نوری مثال دیگر آن است، از نقش روحانیت در دوران قاجار که منجر به چندین جنگ شد ، دیگر سخنی نمی گویم.بماند که روحانیت بود که رضا شاه را مجبور به تشکیل و تاسیس سلسله پهلوی کردند، و قصد رضا شاه ریاست جمهوی بود و البته که اگر با ریاست جمهوری آغاز شده بود، روند دموکراسی بسیار سریعتر طی می شد.
آقایان کروبی و موسوی،
نسل کنونی، نسل زاده شده با اینترنت و ماهواره است، با چند کلیک هزاران نوع اطلاعات بدست می آورد ، گذشت آن زمانی که آخوند مسجد محل هر دروغی را می توانست به خورد مردم بدهد.
اندکی صداقت با مردم ، هیچ ضرری ندارد، شما اگر قضد شکایت از جنتی دایناسور را دارید، دلایل لازم خود را بگویید نه آنکه داغ دل مردم را تازه کنید.
آقایان کروبی و موسوی،این مراجع مورد احترام شما موقع تجاوز به مردم در کهریزک چرا خفه خقان گرفته بودند؟!دلیلش ساده است، می ترسیدند دفاتر آنها بسته شود و دیگر نتوانند خمس و زکات و دیگر پول هایی که می گیرند، دریافت کنند.

۲ نظر:

 1. نام خلخالی را که میشنوم سراسر نفرت وانزجار میشوم.
  -مادرم را در 16 سالگی از پشت نیمکت مدرسه بلند کردو دو روز زندانی،بعد هم حکم اعدام.
  همسر خواهرش را که از افسران شجاع ارتش بود به دلیل لبیک نگفتن به خمینی و انقلاب دو سال تعقیب میکرد.
  حتی از پشت تلویزیون او را با نام خطاب وتهدید کرد.
  مادرم که آن زمان مادر نبود،بلکه دختری نوجوان و عاشق تحصیل بود با رشوه و هزارویک حکایت از زیر حکم بیرون آمد.
  ولی آن ارتشی شجاع همان سال اول جنگ توسط نیروی خودی واز پشت گلوله خورد وشهید شد.
  (ممنون که مطلب دیشب رو خوندی.لینکی که گذاشته بودی رو قبلا خونده بودم.)
  پیروز باشی.

  پاسخحذف
 2. باز هم بعد از یک حرکت موثر از طرف رهبران فعلی جنبش سبز، باید شاهد تخریب اونها به واسطه گذشته باشیم. اگر منظور جنابعالی کمک به جنبش و پیروزی ما پس از صرف جانی و مالی بسیار گزافی بر مردم است، لطفا احساسات رو کمی با منطق امیخته کنید و احمدی نژادی عمل نکنید. اختلافات، پیش داوری ها و قضاوت ها بسیار است، اما اکنون وقت پیدا کردن نقاط مشترک ماست. بیایید دست در دست به نقطه مشترک برسیم

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.