شنبه، مرداد ۰۲، ۱۳۸۹

روش کارا و اثرگذار مبارزه با سنگسار، شناساندن اسلام واقعی و جنایات اسلام به مردم است.

اسم سنگسار که می آید، پشتمان می لرزد، کلمه سنگسار که در سایت های خبری می بینم با وحشت به خودمام می گوییم یک انسان همنوع دیگر ، به وحشیانه ترین شکل ممکن زجر کش شد. در سنگسار متهم را نمی کشند ،بلکه زجر کش می کنند.

یادمان نرود که متهمان به سنگسار و حتی کسانی که حکم برای آنها صادر شده است، بسیارند و فقط قربانیانی که خوش شانس هستند و وکیل های با شرفی چون محمد مصطفایی دارند که موضوع را جهانی می کنند، اندکی شانس نجات می یابند.

به منظور یادآوری مجدد که حکم سنگسار چگونه حکم وحشیانه ای است، داستان سنگسار جعفر را با هم مرور می کنیم.

مکرمه ابراهیمی در سنین پایین به عقد اجباری پسر عمویش در می آید و بعد از مدتی زندگی، پسر عموی او مدتها آنها را بدون پول رها می کرده و می رفته است و مکرمه تصمیم به جدایی می گیرد ولی ساده ترین حق یک انسان که همان طلاق گرفتن است از او گرفته شده است و از طرفی پدرش نیز مخالف بوده است.

تا اینجای کار دو حق انسانی مکرمه زیر پا گذاشته شده است، اولا فرهنگ غلط و اختیار مسخره ای که اسلام به پدر دختر می دهد تا با فشار به دخترش او را وادار به ازدواج کند و دومین، حق طلاق است که از او سلب شده است. او به مانند یک برده جنسی باید در اختیار مردمی می بوده است که نمی خواسته با او باشد.

او اندکی بعد با جعفر آشنا می شود و تصمیم به فرار با جعفر می گیرد. در باره بدرفتاری و اعتیاد شوهر سابق او نیز داستان زیاد است، آنها بعد از فرار به یک محضر خانه می روند و صیغه 99 ساله خوانده و یک سند رسمی ازدواج نیز دریافت می کنند.

آنها زندگی نویی را شروع می کنند و صاحب دو بچه نیز می شوند و دولت ایران برای آن دو بچه شناسنامه نیز صادر میکند و به عبارتی ازدواج آنها را به رسمیت شناخته است.تا اینکه مکرمه در یک عروسی توسط اقوام شوهر سابقش رویت می شود و آنها دستگیر می شوند و قاضی پرونده با توجه به اقرار دو نفر مبنی بر رابطه جنسی و حضور دو کودک، بر اساس علم خودش دستور سنگسار هر دو را صادر می کند.

علت اینکه ازدواج محضری این دونفر به رسمیت شناخته نشد این بود که مکرمه از شوهر سابقش طلاق نگرفته بود، البته علتش مشخص است، امکان اینکه یک زن مانند او بتواند طلاق بگیرد با توجه به قوانین ایران نزدیک به صفر است!

توجه کنید که باید یک جمله عربی توسط یک آخوند مفتخور به عنوان طلاق خوانده می شد تا این دو انسان سنگسار و زجر کش نشوند و بچه های آنها نیز به عنوان یک انسان به رسمیت شناخته شوند.

جعفر و مکرمه یازده سال در زندان در انتظار زجرکش شدن و زیر حکم سنگسار به سر بردند و حتی تصور جنایتی که در حق این دو انسان شده است، سخت و طاقت فرسا است.

سوالی که مطرح می شود این است که مگر آن جمله عربی ابله هانه چه تاثیر مافوق بشری بر رابطه زن و مرد می گذارد که باید دو انسان به این شکل فجیع زجر کش شوند؟!

این چگونه دینی است که در آن یک مرد می تواند به یک زن (که جنگجو هم نیست و شوهر زنده و حاضر نیز دارد) و در جنگ و در طی مثلا تصرف یک شهر به اسارت لشکر مسلمین درآمده است، تجاوز کند و به زور با او بخوابد و بچه او نیز قانونی است،(پی نوشت) اما یک زن و مرد که اینگونه عاشقانه با هم سیزده سال زندگی کرده و دو بچه دارند، به جرم اینکه مثلا آن جمله عربی خوانده نشده است،باید اینگونه زجر کش و سنگسار شوند؟! آیا یک حیوان را دیده اید که حیوان دیگری را اینگونه زجرکش کند؟

با وجود ایراد های متعدد موجود در پرونده، ابتدا قاضی پرونده جعفر را برای سنگسار به همان روستای مجل زندگیشان می برد و مردم روستا حاضر به شرکت در مراسم نمی شوند ، چرا که او را (آدمی خوب توصیف کرده اند) اما قاضی و ماموران نیروی انتظامی خود اجرای سنگسار را به عهده می گیرند، بعد از اجرای حکم ، جعفر هنوز زنده بوده است(طبق نظر پزشک قانونی) که گویا قاضی جنایتکار پرونده با کوبیدن بلوک سیمانی به سرش او را می کشد.

فراموش نکنیم که مشکل از اسلام است و قوانین ضد بشری آن و بهترین روش مبارزه با سنگسار و دیگر جنایات زیر نام اسلام، روشنگری درباره اسلام است. در اینجا فیلمی که محبوبه عباسقلی زاده درباره مکرمه ساخته است را می توانید ببیند.

پی نوشت: بر اساس نص صریح قران و این آیه :

سوره نساء آیه 24:وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ النِّسَاء إِلاَّ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُمْ كِتَابَ اللّهِ عَلَيْكُمْ وَأُحِلَّ لَكُم مَّا وَرَاء ذَلِكُمْ أَن تَبْتَغُواْ بِأَمْوَالِكُم مُّحْصِنِينَ غَيْرَ مُسَافِحِينَ فَمَا اسْتَمْتَعْتُم بِهِ مِنْهُنَّ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَرِيضَةً وَلاَ جُنَاحَ عَلَيْكُمْ فِيمَا تَرَاضَيْتُم بِهِ مِن بَعْدِ الْفَرِيضَةِ إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلِيمًا حَكِيمًا.

و نيز زنان شوهر دار بر شما حرام شده اند ، مگر آنها که به تصرف شما، درآمده باشند از کتاب خدا پيروی کنيد و جز اينها ، زنان ديگر هر گاه در طلب آنان از مال خويش مهری بپردازيد و آنها را به نکاح در آوريد نه به زنا ، بر شما حلال شده اند و زنانی را که از آنها تمتع می گيريد واجب است که مهرشان را بدهيد و پس از مهر معين ، در قبول هر چه هر دو بدان رضا بدهيد گناهی نيست هر آينه خدا دانا و حکيم است

۱ نظر:

  1. جالب اینکه همین به اصطلاح حکم سنگسار از تورات آمده. اسلام = شتر گاو پلنگی از همه زشتیهای دینهای دیگر

    پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.