جمعه، تیر ۲۵، ۱۳۸۹

آقای منتقد سکولاریسم، چه اشکالی دارد اکثریت مردم اجازه داشته باشند موسیقی را مجاز و تجاوز به طفل شیرخواره را ممنوع اعلام کنند؟!

طی یک مقاله در سایت جرس، با یک منطق آخوندی ، سکولاریسم مورد حمله قرار گرفته است که جواب مقاله فوق(اینجا)را در اینجا می دهم: (جملات با رنگ قرمز از مقاله فوق نقل شده است)

عرفی شدن دین و اخلاق و هر امر اصطلاحاً «اثبات و ابطال ناپذیر» نتیجه راه سکولاریسم است که غرب به آن رسیده است.

معنای این جمله این است که عقل را ملاک هر چیزی قرار دهیم و هر مزخرفی را که به نام دین و خدا به خوردمان دادند، قبول نکنیم، کجای این حرف بد است؟!

به حاشیه راندن نام خدا و نسبی گرایی اخلاقی و قراردادی گرایی انسان محور، اساسی ترین و محوری ترین بنیان و نتیجه سکولاریسم و عرفی گرایی است که در عالم حقوق نیز وارد شده و به جعل حقوق غیر اخلاقی از قبیل ازدواج هم جنس باز ها و در سیاست نیز به منفعت گرایانه دولتی انجامید که در بهترین حالت جلب منفعت ملی را اصل اساسی هر رفتار بین المللی می داند و ذبح اخلاق را در جلب منافع ملی قبیح نمی شمارد.

طرفداران دین و حکومت دینی می گویند باید اخلاق را بر اساس دین تعریف کردو سکولاریسم می گوید بر اساس نظر اکثریت جامعه این کار را باید انجام داد و طبیعتا نظر اکثریت، در اکثریت موارد عاقلانه ترین نظر نیز خواهد بود.

ریچارد داوکینز ، پاسخ بسیار زیبایی به این ادعا داده است که خوشبختانه این ویدیو زیرنویس فارسی هم دارد.

آنرا اینجا می گذارم که ببیند:

<object width="640" height="385">

>

همانطوری که داوکینز گفته است، اخلاق تعریف شده توسط دین، می شود سنگسار و قطع دست و پا!!

اصولا اخلاق یک چیزی است که در بازه زمانی و مکانی ، باید باز تعریف(تعریف مجدد) شود. مثلا یادم است چند سال پیش به چین رفته بودم، در یکی از روستا دیدم که دستشویی هایی آنها یک تعداد سوراخ است که بغل هم روی زمین حفر شده است، و زنانه و مردانه هم نداشت، یعنی ملت خانوادگی به امر مهم تخلیه مشغول می شدند! این نشانه این است که اخلاقیات تا چه حد امری قراردادی است و از جامعه ای به جامعه دیگر می تواند متفاوت باشد.

پنجاه سال پیش حتی در غرب نیز همجنس گرایی مذموم و ناپسند بود، اما رفته رفته نظر جامعه عوض شد،چون جامعه دریافت که بین پنج تا هفت درصد انسان ها همجنس گرا هستند و این انتخاب خود آنها نیز نیست و اصولا ژنتیکی است.

اینکه اخلاق را به دین واگذار کنیم، اجازه تغییر آن را توسط جامعه ندهیم، یعنی اینکه عامه و اکثریت مردم شعور ندارند و باید یک گروه خاص(روحانیون) برای آنها اخلاقیات را تعریف کنند. جالب اینجاست که اخلاقیات تعریف شده توسط اسلام نیز مزخرف خالص است، به عنوان مثال طبق رساله امام ، موسیقی حرام است اما کامجویی از طفل دختر شیرخواره حلال! آیا بهتر نیست تعریف اخلاقیات را به اکثریت جامعه بسپاریم تا طبق نظر عموم موسیقی را آزاد و تجاوز به طفل شیرخواره را ممنوع اعلام کند ؟!

غربی که بعد از همه این تجربیات، نامزدان ریاست جمهوری کشورهایی مثل آمریکا را برای کسب آراء به کلیسا می کشاند و حق طلاق را در برخی کانتون های سویس و کشوری مثل ایتالیا تحت تاثیر مذهب مسیحیت به رسمیت نمی شناسد. غربی که شروع به مذهبی شدن کرده است!

بله در آمریکا نامزد های ریاست جمهوری به کلیسا می روند، چون درصدی از مردم آمریکا مذهبی هستند و در آنجا دموکراسی حاکم است، برای جذب همان آرا افراد مدهبی به کلیسا می روند، اما اگر خوانده باشید در صد دلاری های جدید چاپ شده در آمریکا، جمله خدای ما حقیقی است،را حذف کرده اند!!

طبق آمارها ، در کشورهای غربی، مردم شروع به گرایش به بیخدایی کرده اند و این جمله که غرب شروع به مذهببی شدن کرده است، دروغ محض است!

بطوریکه مثلاً مقرر شود هر کسی که اشتهار به فسق و شراب خواری دارد؛ از حق انتخاب شدن در مجلس محروم می باشد.

یک سوال دارم،

اگر اکثریت مردم بخواهند و اعلام کنند که مثلا آقای ایکس که عرق خور حرفه ای است را می خواهند به عنوان رییس جمهور انتخاب کنند، چرا باید جلوی آنها گرفته شود؟ توجه کنید که اکثریت مردم این خواست را دارند

در پایان ،

تعریف سکولاریسم یعنی جدایی دین از سیاست و اداره جامعه طبق نظر اکثریت، و اگر اکثریت جامعه مذهبی باشند ، طبیعتا قوانین را به شکلی تصویب و اجرا می کنند که مذهب در آن لحاظ شده باشد، در سکولاریسم، حق افراد مذهبی محفوظ نگه داشته شده است.

اما در حکومت دینی، اصولا افراد غیرمتدین، فاقد حقوق شهروندی هستند و به صورت پیش فرض، جامعه بر طبق دین اداره می شود، حال اگر اکثریت جامعه نیز غیر مذهبی باشند، دیکتاتوری به وجود خواهد آمد و علی رغم نظر اکثریت، جامعه بر طبق دین اداره خواهد شد، مانند اتفاقی که الان رخ داده است.

نمونه اخلاق اسلامی و دینی را می توانید در این لینک ببینید،از مرجع تقلید که دیگر بالاتر نداریم:

منجلابی به نام جمهوری اسلامی / چگونه مرجع تقلید شیعه در جواب استسفا من ، دزدی و دروغگویی را مجاز می شمارد؟

۱۰ نظر:

 1. دقیقا همان چیزی رو نوشتی که بعد از خوندن اون مقاله از جرس در ذهنم بوجود اومد. اخه مشروب خوردن هم شد جرم؟ پس فرق اندیشه مقاله نویس با سید علی گدا چیه؟ سید علی هم پیشرفت میخواد البته با طعم حماقت و خریت. به خدا ایرانیها هم عرق خورن و هم اهل ترک نماز و روزه. مطلقا ایرانی ها چیزی مشابه پاکستانی ها و یا سعودی ها نیستن که اهل نماز و روزه باشن و تعدادی هم که نمازخون هستن موافق جدایی دین از سیاست هستن. اخه کدوم ایرانی هست که خواهان دوران خمینی و خامنه ای باشه؟ همه میگن چیزی مشابه ترکیه یا همون زمان شاه رو می خوان که مردم توش آزادی سیاسی هم داشته باشن.

  پاسخحذف
 2. با سلام به شما وخسته نباشید : من با شما نیز هم نظرم که جامعه بادی سکولار شود دراین هم هیچ بحثی نیست جز مسئله زمانی که میشود درباره ان بحث کرد . تا اینجا باهم هم نظریم . ولی نکات افراق من با شما دوست نادیده ام . اولا : جدائی دین از دولت ونهادهای دولتی نه جدائی دین از سیاست . دینداران چون لائیک ها ودیگران حق دارند حتی حزب مذهبی هم داشته باشند که بحث مفصلیسیت که میشود درباره ان بحثید .ثانیا : دوستان عزیز مذهبی هم چون من وشما درجنبش سبز حق دارند نظرخودشان را درباره حکومت مذهبی برازوحتی تبلیغ کنند واین جامعه است که تعیین میکند که کی چقدرقدرت خواهد داشت .ثالثا : من وشما باید به ایجاد فضائی کمک کنیم که هیچ کس بدون کوچکترین لکنت زبان بتواند حرف خود هرچی که باشد بدون انگ وتوهین برازکند واین وظیفه تک تک ماست . وهرگونه توهین تحت هرنام وحتی درصورت محق بودن بهیچ کس جازنیست وخلاف ادب وازان گذشته دمکراسی . با مهر واحترام بشما عزیز نادیده

  پاسخحذف
 3. فقط خواستم بگم که پشت اسکناس ۱۰۰ دلاری جدید همچنان عبارت "in god we trust" وجود داره!!!!

  http://www.newmoney.gov/newmoney/default.aspx

  پاسخحذف
 4. اینهمه آخوند که بیکار ننشسته اند و دروغ هم که شاخ و دم نداره که تو گلوشان گیر کند مغلطه و سفسطه کار اصلی آخوند است بنامهای مختلف میآیند و دروغ میگویند اساس دین بر پایه قرآن است سوره توبه آیه 29 : بکشید کسانی را که به خدا وروز بازپسین ایمان ندارند و آنچه را که خدا و پیغمبر حرام کرده حرام نمیدانند .معنی این آیه اینست که تمام مسیحی ها باید بمیرند , تمام بیدین ها باید بمیرند , تمام لامذهبها باید بمیرند و تمام انهائی که یک لیوان آبجو و یا یک لیوان شراب خورده باشند باید بمیرند یعنی نوده هشت در صد مردم دنیا باید بدست مسلمان ناب محمدی بمیرند بنازم به این دین و به این خدای اسلام

  پاسخحذف
 5. در جواب "...... آقای منتقد سکولاریسم، چه اشکالی دارد اکثریت مردم اجازه داشته باشند موسیقی را مجاز و تجاوز به طفل شیرخواره را ممنوع اعلام کنند؟! ......"
  ۱- اگر قرار باشد که این مردم عوام کالانعام هر چه را بخواهند مجاز کنند و هر چه را نخواهند ممنوع، که در اینصورت روحانیت مبارز اسلام که باید سماق بمکد.دیگر چه کسی برای روحانیت دو تا پر تره خرد خواهد کرد؟
  ۲- اگر قرار باشد که این امت خدانشناس و عامی هر کاری بخواهند بکنند که دیگر تقلید آقایان علمای اسلام را نمیکنند که در اینصورت چه کسی میخواهد خمس و زکات بدهد و زندگی آقایان را بچرخاند؟ آنوقت آقایان علما هم مجبور میشوند که مثل بقیه عوام بروند و کار کنند.
  شما که یکوقت نمیخواهی خدای نکرده اسلام عزیز را به خطر بندازی!

  پاسخحذف
 6. جرس بایستی نظر شما را هم انتشار دهد اگر کثافت نباشد. لطفآ برای امتحان از صراقت جرس این مقاله را به جرس بفرستید و نتیجه را هم باطلاع مردم برسانید با تشکر

  پاسخحذف
 7. اصلا فرض کنیم که پشت اسکناس های ۱۰۰ دلاری عبارت "in God we trust " هم وجود دارد. که مردم غرب هم خدا و مذهب هم دارند. خوب غربیها ادرار و مدفوع هم دارند. جایش که جلوی مردم نیست. انهم جای خاص خودش را دارد.

  پاسخحذف
 8. از نگر من موضوع خیلی ساده است. در نهایت فرض کنید که مثلا اکثریت مردم ایران بخواهند بودایی شوند، این آقایان میگویند نه! چون اکثریت ملاک نیست! در پله‌‌های پایین‌تر فرض کنید که اکثریت مردم بخواهند عرق خوردن را غیر اسلامی ندانند، این آقایان میخواهند چکار کنند؟ بگیر و ببند راه بیاندازند که نه صد هزار حدیث و آیه گفته که حرام است. بابا جان، اصلا مردم کشوری میخواهند برداشت خود از دین رسمی کنند، میخواهید چه کنید؟ همانطور که میبینید حکومتهای مذهبی به هر شکلی که باشند در نهایت به دیکتاتوری و بستن دهان مردم میرسند. اصلا بابا جان، اکثریت مردم کشوری مثلا میخواهند خودکشی را مجاز و تبلیغ کنند، از این بدتر که نیست؟ هست؟ خوب شما میخواهی چکار کنی؟ بگیر و ببند و کشت و کشتار و شکنجه راه بیاندازی که مثلا آنها را آدم کنی و به راه درست برسانی؟ البته هیچ جامعه‌ای به اینجاها نمیرسد، بلکه جوامع در اثر سعی و خطا رشد میکنند و هیچ راهی جز این وجود ندارد و به هیچ عنوان عملی نیست که خدا را به زمین آورد (آخوند) و از این قشر خواست که برای عدم انحراف مردم، آنها را راهبری سیاسی کند. هر گونه‌ای از این رهبر اخلاقی و متولی جامعه بودن کارش به دست گرفتن شلاق میرسد. بگذریم که همین سامانه‌ای که جرس تبلیغش را میکند ۳۱ سال وقت داشت و هیچ گ... نخورد. بهتر است آقایان مدتی به مرخصی بروند (خودشان نه بلکه افکارشان) و اجازه دهند که جامعه نفسی بکشد و باز اگر خواستند در یک جامعه باز دوباره و پس از محکم کردن باورهایشان دوباره برگردند.

  گمنامیان گرامی، امثال کدیور خود بر اشکالات سامانه‌ای که تبلیغش را میکنند واردند (کسی نمیگوید که ماست من ترش است). فقط به ما میگویند که ببینید سیستم سکولار هم اشکالات خود را دارد و حالا بیایید جنس ما را دوباره پس از ۳۱ سال زجر دوباره بخرید! نه عزیز، یه مدتی استراحت کن و یه چند دهه‌ای فکر کن و بعد دوباره بیا، شاید تزهایت محکم تر شده باشد. سکولاریسم سیاسی بی عیب نیست. مهم این است که الان بهتر از آن وجود ندارد و آقای کدیور هم جنس تخیلی خود را عرضه میکند که ما هیچ راهی برای اثبات خوب بودن آن نداریم که همین حالا هم دهها عیب بر آن وارد است. اینها دوباره میخواهند ایران را با سیستم مذهبی دیگری و البته دموکرات تری موش آزمایشگاهی کنند. کدیور جان، برو به آزمایشاتت در آزمایشگاه ادامه بده وقتی کاملتر شد بیا و دوباره عرضه کن، شاید بپذیریم. افکار شما پس از این بدبختی ۳۱ ساله نیاز به چند سال استراحت دارد شاید پخته شود.

  پاسخحذف
 9. برای سایت جرس این نوشته را فرستادم و خواستم که آنرا چاپ کنند،
  اما اینکار را نکردند،

  پاسخحذف
 10. http://www.pezhvakeiran.com/page1.php?id=23808

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.