سه‌شنبه، تیر ۲۲، ۱۳۸۹

سپاه و مدیران ج.ا.،دزدان ساده نیستند،بعد از دُزدیدن یک شاخه انگور،باغ رابه آتش می کشند/تحلیلی بر واردات برنج آلوده


در شش ماه نخست سال 88 بیش از یک میلوین تن برنج وارد کشور شده است، طبق گزارش کمسیون مجلس ایران ، وارد کشور شده که عمده این برنج ها به فلزات سنگین مانند سرب آلوده بوده است و بشدت سرطانزا است. گزارش مجلس اینجا

می دانیم که واردات به صورت عمده در اختیار مردم و بازرگانان عادی ایرانی نیست، چون برای مثلا واردات برنج وقتی کار عملی و به صرفه است که یک کشتی ده هزار تنی برنج به صورت عمده خریداری شود، چه آنکه فروشنده های عمده کالا را در تناژ کم با قیمت مناسب ارایه نمی کنند.برای انجام یک معامله برنج در حجم ده هزار تن نیاز به پنج میلیون دلار برای خرید خود کالا و چیزی بین یک تا دو میلیون دلار پول نیز برای حقوق گمرکی آن است.می دانیم که یک تاجر برای دست زدن به چنین معامله ای باید بیش از بیست تا سی میلیون دلار سرمایه داشته باشد، تا بتواند آنرا عملی کند.

می دانیم که بعد از انقلاب، دیگر سرمایه دار عمده ای که چنین ارقامی در اختیار داشته باشد، در ایران بسیار اندک هستندو اگر هم باشند، جرات تجارت ندارند، چه آنکه برداران سپاهی چشم طمع به اموال آنها خواهند دوخت. تمام کسانی که چنین پول هایی دارند، سرداران سپاهی یا اطلاعاتی هایی هستند که بعد از انقلاب، در قامت تاجر نیز وارد شده اند، و اکثر آنها از دوبی و هنگ کنگ گرفته تا استانبول دفاتر تجاری دارند و یا ارگان های زیر نظر رهبری (بنیاد های مانند مستضعفان و غیره) هستند.

برگردیم به معامله برنج فوق،در یک سیستم اقتصادی سالم، نظام عرضه و تقاضا همه چیز را کنترل می کند. طبق گزارش مجلس، این مقدار برنج وارد شده دو برابر نیاز و مصرف مردم ایران است. دلیل آنکه این روند غیر طبیعی طی شده و این همه برنج از هند وارد ایران شده است، قیمت بسیار پایین برنج فوق در هند بوده است. به دیگر عبارت قیمت آنقدر پایین بوده که علی رغم اینکه بازار اشباع شده است، باز نیز واردات ادامه یافته است.دلیل قیمت ارزان برنج فوق نیز که مشخص است. حتی دولت هند نیز آلوده بودن این برنج ها را تایید کرده است.
چه ضرری به کشور وارد می شود؟

مردم این برنج ها را مصرف می کنند و متاسفانه درصدی از مردم نیز در سالهای آینده به سرطان دچار خواهند شد.طبق آمار، هزینه درمان هر بیمار سرطانی بین بیست تا سی هزار دلار است و این غیر از آن است که سرطان درمان پذیر نیست و بیمار جانش را از دست خواهد داد.

اگر بگوییم یک دهم درصد (از هر هزار نفر، یکنفر) از مردم ایران در اثر مصرف این برنج به سرطان دچار خواهند شد ، هزینه درمان آنها بیش از یک و نیم میلیارد دلار خواهد شد که وزارت بهداشت ایران در آینده باید انرا پرداخت کند.

یک حساب سرانگشتی ما را به اینجا می رساند که وارد کنندگاه برنج های فوق؛ عده ای قاتل بی شرف بوده اند که برای سود خودشان، مردم عادی را به سرطان دچار کرده اند و در نهایت نیز انها را کشته اند. اگر در هر تن از برنج فوق آنها یکصد دلار هم سود کرده باشند، سود آنها می شود یکصد میلیون دلار، به دیگر عبارت آنها برای یکصد میلیون دلار، بیش از یک و نیم میلیارد دلار به جامعه ضرر زده اند و غیر از اینکه تعداد زیادی از هموطنان ما را نیز به کشتن داده اند.

مسولیت این جنایت صورت گرفته، هم به عهده وارد کنندگان آن(مدیران و سپاهی های قبلی که اکنون تاجر شده اند) و هم مدیران کنونی ج.ا. است که جلوی این جنایت را نگرفته اند.

این یک مثال ساده از خیانت نظام سرتاسر جنایت جمهوری اسلامی به مردم ایران است. به هر جا که نگاه کنیم می بینم که این دزدان ، بعد از دزدین یک شاخه انگور، باغ را به آتش کشیده اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.