پنجشنبه، تیر ۱۷، ۱۳۸۹

آقای موسوی، توقع همان صراحت قبل از انتخابات را از شما داریم/سکولاریسم را قبول دارید یا اینکه دنبال نظام ولایت فقیه هستید؟!

آقای موسوی، در بازه قبل از انتخابات ، مهمترین مشخصه شما، شجاعت و صراحت شما بوده است و این نکته ای بود که همه به آن احترام می گذارند. شما با صراحت از پایبندی خود به اندیشه امام یاد می کرده اید و از دوران خمینی جنایتکار به عنوان دوران طلایی یاد می کردید. یعنی شجاعت این را داشتید که عقیده غلط خود را صریح و بی پرده بیان کنید. این صداقت در جمهوری اسلامی نایاب است.

اکنون نوشته مربوط به سکولاریسم در سایت کلمه، صراحت شما را زیر سوال برده است، نوشته ای در سایتی که منتسب به شما است ، منتشر یافته و عنوان آن توضیح درباره مواضع شما است،اما فاقد امضا است و در جواب پرسش، گفته شده است که نویسنده این متن آقای موسوی نیستند. آیا بهتر نیست به جای انتشار نظر به این شکل، با صراحت و صداقت به ما پاسخ دهید که نظر شما راجع به سکولاریسم چیست؟ آیا معتقد به دخالت دین در سیاست هستید یا نه ؟

اخیرا" فرموده اید: ما نقطه اتصال را پایبندی به یک متن و آن اجرای بی کم و کاست قانون اساسی گرفته‌ایم و راه تحول را از طریق یک انتخابات آزاد و رقابتی غیر گزینشی پیش‌بینی کرده‌ایم.

آیا با این جمله شما، ما باید تصور کنیم که با توجه به حضور عنصر نامیمون ولایت فقیه در قانون اساسی ، شما معتقد به ولایت فقیه هستید؟

اگر چنین است، تکلیف مردمی که علی رغم خطر مرگ و شکنجه در خیابان فریاد مرگ بر اصل ولایت فقیه سر دادند، چیست؟ آیا منصفانه نیست که آنها حداقل بدانند میرحسین موسوی موضعش چیست؟

آیا به عنوان کسی که عنوان رهبری جنبش را (حداقل به صورت غیر رسمی) یدک می کشد، این وظیفه را ندارید که به صورت شفاف بگویید نظرشما در باره سکولاریسم چیست؟ آیا جوانان این کشور که کشته داده اند، حق ندارند بدانند موضع رسمی شما (خصوصا بعد از جنایات ولایت فقیه در یکسال گذشته) چیست؟

آقای میرحسین موسوی ، با همان صراحت و شفافیتی که قبل از انتخابات داشتید، به ما پاسخ دهید، یا به جدایی دین از سیاست اعتقاد دارید یا اینکه به دنبال ولایت فقیه از نوع دیگرش هستید.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.