سه‌شنبه، تیر ۱۵، ۱۳۸۹

ما هیچ خدمتی را از بسیج و سپاه ، جز غارت و تجاوز و شکنجه و قتل ندیده ایم، چگونه برخی تلاش می کنند آنرا به بسیجی خوب و بد تقسیم کنند.

با کسی تعارف ندارم، بسیجی ، بسیجی است، بسیجی خوب و مقدس نداریم.

یادمان نمی رود که خمینی و پیروان ذوب شده در او، سه اشتباه مهلک مرتکب شدند:

یک- با پیروزی و تغییر رژیم، شروع به تلاش برای صدور انقلاب کردند، به صورت رسمی شروع به تحریک ارتش صدام برای کودتا کردند.

دو- ارتش قدرتمند ایران را با کشتار فرماندهان ، علیل کردند

سه- با شروع جنگ و بعد از بازپس گیری خرمشهر، زمانی که اعراب حاضر به پرداخت خسارت ایران بودند، باز بر طبل جنگ کوبیدند و گفتند راه قدس از کربلا می گذرد.

نکته مهم اینجاست که عملیات افتخار آمیز آزاد سازی خرمشهر، به دست متخصصین ارتش انجام شد، و نقش بسیج و سپاه تقریبا هیچ بوده است.

جنگ ادامه یافت، این فاجعه جنگ، به ویرانی زیرساخت های انسانی و اقتصادی ایران منجر شد و صدها هزار کشته و زخمی بر جا گذاشت.

نمی توان گفت تمام مسولیت این فاجعه بر عهده خمینی بوده است.

بسیج و سپاه، محصول تفکر خمینی بودند که خود نیز خود را گسترش می دادند ، درواقع یک سیکل منفی معیوب بودند.

اگر بخواهیم بسیجی را تعریف کنم، آنرا موجود فرصت طلبی می دانم که برای پیشرفتش، حاضر می شد و می شود ریش بگذارد و یک عقیده غلط را قبول کند.

ممکن است که خود این عقیده غلط کرده باشد-که گناهش کمتر است- و یا ممکن است اصلا خود نیز این عقیده را قبول نداشته باشد، که در آن صورت جرم و گناهش بسیار بیشتر است.

اما مگر می شود تجاوز بسیجی های مسن تر به بسیجی های کوچکتر در جبهه ها را دید و هنوز به این عقیده و روش معتقد باقی ماند؟ مگر می شود تجاوز به معترضین خیابانی را ببیند و باز به این عقیده معتقد بماند ؟

خدمات بسیج چه بوده است ؟

بعد از بازپس گیری خرمشهر، اعراب خلیج فارس متعهدبه پرداخت خسارت یکصد میلیارد دلاری به ایران شدند، و عراق نیز قبول کرد که به پشت مرزهای بین المللی عقب نشینی کند، این یعنی یک پیروزی تمام عیار برای ایران. اما خمینی گفت که راه قدس از کربلا می گذرد و جنگ ادامه یافت.

این ادامه جنگ که به نابودی بخش عمده ای از یک یا دو نسل از مردم ایران انجامید، تا زمانی ادامه یافت که خمینی دید تعداد کسانی که به جبهه می روند، بسیار کاهش یافته است و دیگر شوقی برای رفتن به جبهه نیست. یعنی بعد از فتح خرمشهر، تمام کسانی که به صورت داوطلبانه به جبهه رفته اند، به کشور ایران خیانت کرده اند، چه آنکه خمینی تا زمانی که حضور داوطلبانه آنها ادامه یافت، این جنگ خانمان سوز را ادامه داد.

اگر آنها زودتر رفتنشان را متوقف می کردند، خمینی نیز زودتر آن جام زهر را سر می کشید.

دلیل تشکیل سپاه و بسیج چه بوده است؟

یکی از دلایل تشکیل سپاه و بسیج، توصیه یاسرعرفات به خمینی بود،یاسر عرفات به خمینی پیشنهاد کرده بود جهت جلوگیری از کودتای ارتش، یک نیروی اینچنینی به وجود بیاورد تا به صورت موازی بتواند نیروهای نظامی را کنترل کند.

اصولا سپاه و بسیج نقش (پیراهن قهوه ای های هیتلر) را در طی قدرت گیری نازی ها بازی می کنند، چه آنکه هرجا هیتلر می خواست عملی را مرتکب شود و آن عمل آنقدر زشت بود که مسولیتش را نیز نمی خواست بپذیرد، از این گروه به اصطلاح مردمی و خودسر استفاده می کرد. این گروه که بعدها به گشتاپو تغییر شکل داد ، سهم به سزایی را در به قدرت رساندن حزب نازی داشته است.

ما هیچ خدمتی را از بسیج و سپاه ، جز غارت و تجاوز و شکنجه و قتل ندیده ایم، چگونه برخی تلاش می کنند آنرا به بسیجی خوب و بد تقسیم کنند.

تا زمان بازپس گیری خرمشهر، نیروهای مردمی بودند که شجاعانه از ایران در مقابل عراقی ها دفاع کردند، اما این گروه اندک ربطی به بسیج نداشته و ندارد، بسیاری از آنها نیروهای بومی عرب و کرد و لر بوده اند ، این افراد از جان گذشته کجا و گروه های سازمان یافته ای که در تهران سوار بر موتور به جان زنان و دختران مردم می افتادند کجا؟

اصولا دفاع از کشور، یک کار داوطلبانه بوده است و کسی نباید بابت آن منت داشته باشد، حال چه آنکه اصولا بسیج و سپاه هیچ نقش مثبتی در دوران جنگ ایفا نکرده اند.

پای صحبت فرماندهان ارتش که می نشینیم ، فجایعی که سپاهی و بسیجی ناآشنا با علوم نظامی به بار اورده اند،رعب آور است.

بماند که اکنون، تنها حلقه زنجیر به پای ملت ایران برای رهایی همین وجود گروه تروریستی بسیج و سپاه است.

۲ نظر:

  1. سلام دوست عزیز.نوشته تان عالی بود.پاسخی کامل و جامع دادید به یاوه گویانی که این روزها تلاش میکنند بسیج و بسیجی را تطهیر کنند و آنرا به خوب و بد تقسیم میکنند.امیدوارم یاوه گوی بالاترینی هم این متن را بخواند و بیاندیشد.هرچند در مغزش جز پهن چیزی ندارد.

    پاسخحذف
  2. "تجاوز بسیجی های مسن تر به بسیجی های کوچکتر در جبهه ها را دید و هنوز به این عقیده و روش معتقد باقی ماند؟"

    به دفعات این جمله را در فضای وب دیده ام و این سوال برایم پیش امده که تا چه حد واقعیت دارد مگر نظارت حال یا قانونی یا مردمی (قبلا مردم ما خیلی به این موضوعات (سلامت اخلاقی )اهمیت میدادند)وجود نداشته؟

    پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.