شنبه، خرداد ۰۱، ۱۳۸۹

چگونه باید به یک دختر هشت ساله گفت که روی اینترنت مطالب پورن نیست؟

شاید یکی از لحظات سخت پدر و مادر بودن، زمانی است که بچه ها درباره رابطه جنسی و چگونگی تولید مثل می پرسند. برخی سعی می کنند به نحوی از جواب دادن طفره روند و برخی نیز سعی می کنند با جوابی دروغ ، به کنجکاوی کودک پاسخ دهند. روانشناسان توصیه می کنند جواب را به ساده ترین شکل ولی بر اساس واقعیت به کودک بدهیم.

در این ویدیو ، کمدین معروف ، جولیل سویندی ، با طنز مخصوص خودش برای ما تعریف می کند که او چگونه به دخترش پاسخ داده و چگونه آن دختر باهوش، با سوالات هوشمندانه اش ، او را گیر انداخته است.

این سخنرانی را برای تد ترجمه کرده ام و بزودی در سایت تد نیز موجود خواهد بود.

۲ نظر:

  1. عزیز جان،
    اشکال از مرورگر شما و فلشی است که برروی آن نصب است، با یک مرورگر دیگر امتحان کنید، زیرنویس را خواهید دید!

    پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.