شنبه، اردیبهشت ۲۵، ۱۳۸۹

مشکل ما نحوه اجرای قوانین اسلامی نیست،بلکه مشکل خود اسلام است/براستی چه قدر تفاوت بین خامنه ای و دیگر آخوندها وجود دارد؟

گهگاهی، آنچنان درگیر می شویم که فراموش می کنیم کجا ایستاده ایم و چه وضع وخیمی داریم. امروز داشتم وبلاگ یک انگلیسی را می خواندم که مطالب مهم و روز محافل روشنفکری انگلیس را دسته بندی کرده بود و به هر کدام کامنتی گذاشته بود. ناگاه با مقایسه وضع اسفناک کشور خودم و پیشرفت آنها ، غبطه خوردم.

تاسف خوردم که روشنفکران انگلیسی بر سر چه دعوا می کنند و ما در ایران بر سر چه !

هنوز در قرن بیست و یکم ما باید برای بحث کردن بر سر ابلهانه بودن قوانین تخلی در توضیح المسایل آیت الله کوفت و زشت بودن قوانین برده داری در قرآن ، خطر کنیم و دل به دریا بزنیم.

هنوز برای گفتن این جمله ، باید دل شیر داشت، که :

اگر قرار است چیزی را مبنا برای ساختن آینده در نظر بگیریم، آن اعلامیه جهانی حقوق بشر باید باشد، نه قرآن.

هنوز بحث بر سر خرافه بودن قرآن تابو است و نزدیک شدن به آن مساوی است به توهین شنیدن و تهدید شدن.

تا زمانی که جرات قبول اینکه دینی که در آن برده داری است، نمی تواند اخلاقی باشد و نقش مثبتی را در جامعه بازی کند، وجود ندارد؛ وضع ما همین خواهد بود.

مشکل ما نه خامنه ای است و نه احمدی نژاد. مشکل اساسی تر از این حرفها است. تصور کنید که رژیم ولایت فقیه را در فرانسه پیاده کنیم، آیا مردم فرانسه آنرا تحمل می کنند؟ صبح به شب نخواهد کشید که آنرا سرنگون می کنند، این فرق بین یک جامعه پیشرفته است با جامعه ای که مردمش هنوز به قشر مفت خوری به نام آخوند ، حرمت می گذارند.

هنوز قشری از مردم می پندارند که اسلام خوب است، اما رژیم ج.ا. آنرا بد پیاده کرده است و اسلام واقعی چیز دیگری است!

تا زمانی که گروهی حاضرند خود و دیگران را گول بزنند و با این توجیه چشم خود را بر واقعیت ببندند، امکان پیشرفت اساسی وجود ندارد. این افراد اگر خامنه ای را سرنگون کنند، حداکثر یک اخوند دیگر را جایگزین خواهند کرد.

مشکل ما نحوه اجرای قوانین اسلامی نیست، مشکل ما خود قوانین اسلامی است.

براستی چقدر فرق بین خامنه ای و دیگر آخوندها است؟

۱ نظر:

 1. با درود
  اخوندها نیز صنفی هستند مانند دیگران .چقدر فرق بین یک شاعر مداح درباری با شاعر مردمی است؟ چقدر فرق بین یک خواننده مردمی که برای حقوق مردم میخواند و یک خواننده تجارتی که برای پر کردن جیبش میخواند؟ و........
  اقای طالقانی روحانی بود که امثال مهدی کنی و رفسنجانی حذفش کردند. اقای لاهوتی روحانی بود که اخوندها زندانش کردند و 6 روزه در انجا کشتندش و.....و منتظری را هم اخوندها تا اخر عمر حبس خانگی کردند.
  گفته دفاع از صنفی نبود لیکن انسانها را بایستی یکا یک قضاوت کرد
  مزدک

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.