چهارشنبه، اردیبهشت ۲۲، ۱۳۸۹

آقای رضا پهلوی، فقط برای اعدام انسان های بیگناه توسط ج.ا. باید بیانیه داد؟آیا کشته شدن دکتر فاطمی را نیز محکوم می کنید ؟ رطب خورده منع رطب کی کند ؟!


نوزدم آبان 1333 ، مردم بزرگی توسط رژیم پهلوی اعدام شد، نام آن مرد همیشه بر تارک آزادی خواهی می درخشد، مردی که بروی برانکارد به مسلخ برده شد، اما قبل از اعدام فریاد زد:

پاینده باد ایران -- زنده باد دکتر محمد مصدق

جرمش چه بود ؟ ز چه رو سر دار از بلند شد و گلوله سینه بیمارش را شکافت؟
برای چه هنگام دستگیری ، بسیجی های زمانه به رهبری شعبان بی مخ او را به حد مرگ کتک زدند ؟ برای چه به تن بیمار او چاقو زدند ؟!شما احتمالا نمی دانید، بگذارید برای شما بگویم که جرم او بستن سفارت انگلیس و قطع رابطه با انگلیس بود، چرا که انگلیس به تاراج ثروت ایران مشغول بود. اتهام مهم دیگرش تلاش برای تغییر رژیم از دیکتاتوری سلطنتی به رژیم دموکراسی بود. البته که در رژیم دموکراسی ، دیگر محمد رضا پهلوی نمی توانست جایی داشته باشد. اسم آن مرد که کلمه مرد به وجودش افتخار می کند، دکتر حسین فاطمی بود!

فرزادهایی که اعدام شدند، ادامه دهنده راه دکتر فاطمی ها هستند، شما تا زمانی که اعمال پدر خود را برای نقض حقوق بشر، نقض اساسی ترین حقوق ملت مانند بستن مطبوعات، تعطیلی احزاب سیاسی و ... محکوم نکرده اید، بهتر است سکوت کنید و بیانیه ندهید. رطب خورده منع رطب کی کند؟!. شاید 30 سال پیش می شد موج سواری کنید، اما الان دیگر این امکان نیست، مردم ایران می فهمند و یادشان نرفته که قبل از رژیم خونخوار جمهوری اسلامی، خانواده شما به دیکتاتوری مشغول بود.

جمهوری اسلامی نیز نانی است که رژیم پهلوی در دامن مردم ایران گذاشت. اگر پدر شما مطبوعات مستقل را محدود نمی کرد، خمینی شیاد نمی توانست بر گرده مردم سوار شود. چه آنکه اگر مطبوعات آزادی می بود، خمینی نیز نقد می شد و مردم می دیدند که او یک بیمار روانی است و در پیش به خیابان نمی دویدند.
اگر پدر گرانقدر شما، اجازه فعالیت سیاسی را به احزاب می زداد، مردم ایران نیازی به انقلاب نداشتند که گرفتار غول بیابانی به نام خمینی شوند.

به من نگویید که در زمان پدر شما، رشد اقتصادی بود و مردم در رفاه بودند. آقای محترم، وظیفه هر دولتی اجرای بهینه قانون و ایجاد فضای رشد اقتصادی است. پدر گرامی شما از جیب مبارکشان که خرج مردم ایران نکردند!! اگر کمتر از رژیم ج.ا. فساد بوده است، دلیل نمی شود که ما گناه وجود فساد در زمان پدر شما را منکر شویم.

به من نگویید که گناه پدرتان به شما ربط ندارد. بله ، ما خواستار محاکمه شما به جرم های پدر شما نیستم، اما اگر شما می خواهید از عنوان شاهزاده استفاده کنید، اگر ادعای سلطنت دارید، و از آن گذشته، عمده اعتبار سیاسی خود را به دلیل اینکه پدر شما محمد رضا شاه پهلوی بوده است، کسب کرده اید؛ لذا شایسته و بایسته است که رسما اتفاقات ناگوار زمان پدرتان را محکوم کنید.(مانند نقض حقوق بشر و شکنجه در زمان پدرتان، رفتار دیکتاتور مابانه، نقض حقوق سیاسی ملت مانند وجود احزاب ، محدودیت مطبوعات )

شما ادعای سلطنت دارید، چه آنکه پسر محمد رضا پهلوی هستید، ولی زمانی که صحبت از اشتباه های پدرتان می شود، با زرنگی می گویید ربطی به من ندارد! آقای محترم، این پدر اشتباه کار، همان پدری است که شما به خاطر فرزندیش، ادعای سلطنت دارید.!
بله رژیم خونخوار ج.ا. دادگاه فرمایشی و غیر عادلانه برای فرزاد کمانگر برگزار کرد، اما آیا فراموش کرده اید که در روز 7 مهر ماه 1333 ، در دادگاه فرمایشی دیگری ، قاضی بی شرف دیگری در حالی که لباس دکتر فاطمی پر از استفراغ خون بود، گفت که حال او خوب است و در سلامت است ودادگاه فرمایشی را برگزار کرد؟

آقای رضا پهلوی، دیکتاتوری و ظلم بد است، از هر کسی که می خواهد باشد، چه خمینی ، چه محمد رضا پهلوی.

آزادی و حقوق بشر و برابری و دموکراسی، ارزش هایی است که مردم ایران لیاقتش را دارند، برای رسیدن به این ارزش ها، فرزاد ها و نداها و سهراب ها و اشکان ها را داده ایم و باز هم می دهیم، اما مطمین باشید ، زمانی که مردم ایران اینقدر شعور پیدا کرده اند که برای آزادی ، ندا و سهراب به به مسلخ گاه بفرستند، پس اینقدر می فهمند که دیگر به زیر یوغ دیکتاتوری نروند، چه آنکه از یک سوراخ حداقل دوباره گزیده نخواهیم شد.

دکتر فاطمی قبل از اجرای حکم گفت: مرگ حق است آنهم مرگ به چنین پر افتخاری، من می میرم که نسل جوان ایران از مرگ من عبرتی گرفته و با خون خود از وطنش دفاع کرده و نگذارد جاسوسان اجنبی بر این کشور حکومت نمایند..
پاینده باد ایران -- زنده باد دکتر محمد مصدق

مطالب مشابه: 

۲ نظر:

  1. اگر دکتر مصدق و دکتر فاطمی زنده بودند بخشیده بودند.
    حالا شما اینقدر خودتان را اذیت نکنید.

    پاسخحذف
  2. با سلام
    جنایتهای این 30 ساله را با گذشته مقایسه نفرمایید. خدمات خاندان پهلوی بسیار افزون تر از اشتباهاتشان میباشد. ایران قبل از پهلوی بیشتر شبیه به افغانستان امروز بود که با همت رضا شاه کبیر و محمد رضا شاه به کشوری متمدن در منطقه تبدیل شد. صد البته قابل قیاس با کشور های اروپایی و آمریکا نمی شد. شاه تنها اشتباهش دیکتاتوری و خود محوری بود. ولی یک مرد ناسیونالیست بود و این خصلت باعث نابودی اش شد.

    پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.