شنبه، اردیبهشت ۱۱، ۱۳۸۹

فعالین حقوق زن چگونه از فرهنگ غلط غالب برای ایجاد تغییر در همان فرهنگ استفاده می کنند؟

پیشکش به زنان سرزمینم، پیشروان راه آزادی /یک سخنرانی زیبای دیگر از سایت با ارزش تد، این سخنرانی را من ترجمه کرده ام و در ویدویوی زیر با زیرنویس فارسی می توانید ببینید.در این سخنرانی زیبا، خانم کاویتا نشان می دهد که چگونه زنان پیشرو در سرتاسر جهان، از همان فرهنگ غلط برای ایجاد تغییر و بهبود در جامعه بشری استفاده کرده اند
ویدیوهایی دیگر با زیرنویس فارسی درباره حقوق زنان: 


۲ نظر:

 1. سلام هموطن عزیز

  ببخشید که نظر بی ربط به وبلاگ شما می دهم. دلیلش این است که عضو بالاترین نیستم. و نمی توانستم نظرم را زیر نظر شما عرض بیان کنم. به نظر من این خیلی مهم است و ناشی از سوء تفاهم بزرگی است که اکثر ایرانیها نسبت به غرب دارند و بعضا موجب آبروریزیهایی هم می شود. فرموده اید
  "عزیز جان،
  اینکه کسی در محلی باشد که به اختیار خودش لخت می شود و بقیه نیز به اختیار خودشان لخت می شوند و از دیدن بدن همدیگر لذت می برند، نشان به این نیست که از چهارپایان پست تر هستند.
  اگر قرار به پستی باشد، کسانی که به برده داری هنوز معتقدند، کسانی که به ازدواج(بخوانید تجاوز) به یک کودک معتقدند، کسانی شکنجه می کنند، کسانی که تجاوز می کنند، در سطح بالایی قرار نخواهند گرفت! "

  اشکال برداشت شما این است که فکر می کنید در ساحل لختی مردم می روند همدیگر را نگاه می کنند و لذت می برند!!! دوست عزیز خیلی شناخت شما اشتباه است. اصلا این طور نیست. در ساحل لختی ها مردم نمی روند به بدن هم نگاه کنند و اصلا نگاه هم نمی کنند و اینکار را زشت هم می دانند. البته اگر یک نفر از ایران پا بشود و برود آنجا تعجب نمی کنم که نگاه بکند به دلیل همین شناخت اشتباهی که از غرب داریم. صرفا برای اطمینان می توانید لینک زیر را مطالعه بکنید. http://gocalifornia.about.com/cs/clothingoptional/a/nudebeachguide.htm

  برای راهنمایی لغت
  gawking
  همان زل زدن یا نگاه کردن به بدن دیگران معنی می دهند. اولین قانون اینکار را از نظر اخلاقی مردود دانسته و گفته اگر برای اینکار می روید بهتر است مجله پورن برای خودتان بخرید.

  سخن آخر اینکه غربیها اینقدر انسان هستند که به بدن لخت یکدیگر با نظر شهوانی نگاه نمی کنند اما متاسفانه ما ایرانیها به دختری که تمام بدن خود را پوشانده هم با نظر شهوانی (یعنی همان حیوانی) نگاه می کنیم!

  با احترام
  امیر

  پاسخحذف
 2. mamnoon.man video ro didam va estefadeh kardam.amma in khanoom ke isabel allende nist!?

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.