جمعه، فروردین ۰۶، ۱۳۸۹

بررسی اجمالی وضعیت جنبش سبز و قدرت رژیم / آیا رژیم بعد از بیست و دوم بهمن بیمه شده است؟

اگر دیده باشید یکی از سرداران رژیم گفته بود اگر ما بیست و دوم بهمن را به سلامت طی کنیم، نظام برای ده ها سال بیمه است. آیا این حرف درست است؟ آیا واقعا این نظام خونریز و بنا شده بر جهل و نادانی برای ده ها سال دیگر بیمه شده است و قرار است بر جان و مال و آینده مردم ایران حکمرانی کند؟

تصور اینکه نظام فاسد بیمه شده است، تصور ساده اندیشانه ای است. چرا که جنبش سبز منابعش نامحدود است ولی نظام منابعش کاملا محدود است.

منابع جنبش سبز شامل این موارد است : اول از همه منابع انسانی که نامحدود است و دوم منبع، اراده مردم و جوانان برای داشتن زندگی بهتر و آزادی از یوغ این رژیم ستمکار است. سوم ، اعتماد به نفس بالای مردم و جوانان و چهارم حمایت بین المللی از جنبش آزادی خواهی مردم ایران.

اما منابع رژیم بسیار محدود است، چرا که اولا به محدودیت شدید نیروهای قابل اعتماد طرف هستند، منابع مالی به دلیل مدیریت مضحک احمدی نژاد شدیدا کاهش یافته است، از نظر بین المللی بشدت زیر فشار هستند، کارگزاران رژیم نیزفاقد اعتماد به نفس هستند.

شاید که رژیم در ظاهر به نظر مستقر و پایدار بیاید، اما حقیقت چیز دیگری است. رژیم شاه نیز در سال آخر مستحکم به نظر می رسید، اما در دی ماه شاه مجبور به ترک ایران شد.شاید مهمترین و کلیدی ترین نکته، عدم اعتماد کارگزاران کنونی رژیم به رژیم باشد.به جرات می توان گفت حتی افراد رده بالای وزارت اطلاعات نیز به رژیم اعتمادی ندارند، چراکه اینکه قدرت جنبش سبز را خصوصا در روز عاشورا دیده اند و می دانند این لگن سوراخ نظام، در آستانه سقوط است.

از تهران خبر می رسد که چون زندان ها پر شده است، وزارت اطلاعات چندین مجموعه مسکونی را تبدیل به زندان کرده اند.

البته شکی نیست که رژیم با اقدامی هوشمندانه که از مدیران فاسد و بی سواد آن رژیم بعید بود، موفق شد بیست و دوم بهمن را به سلامت طی کند. چه آنکه اگر بازداشت بیش از بیست هزار نفر، بسیج هزاران نفر از شهرستانها، و ... نبود، نظام در همان بیست و دوم بهمن سقوط می کرد. جنبش سبز، بیست و دوم بهمن را در ظاهر باخت، اما تصور اینکه جنبش سبز اخته شده و دیگر قادر به کاری نیست ، البته که تصور مضحک و بی پایه ای است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.