پنجشنبه، اسفند ۲۷، ۱۳۸۸

آقای اردوغان، تهدید به اخراج یکصد هزار ارمنی، از جنس همان نسل کشی است


در اخبار آمده بود که اردوغان ارامنه را به اخراج تهدید کرده است،اینجا.

رفتار اردوغان و تهدید به اخارج جمعیت یکصد هزار نفری از مهاجران نگون بخت ارمنستان از جنس همان رفتار نسل کشی است.چگونه اردوغان به خود اجازه می دهد که راجع به زندگی یکصد هزار نفر از افراد بی گناه ، صرفا به خاصر یک موضع گیری سیاسی، اینگونه صحبت کند؟! حتی همین صحبت تنها ، منجر به ایجاد استرس در ارامنه ساکن ترکیه می شود.

این رفتار زننده، جدای از اینکه در رفتار دیگر احزاب لاییک ترکیه هم دیده شده است، نشان از منش بسیار پایین اردوغان و حزب متبوع اسلامگرای او است.

اگر بخواهیم عمیقا به این رفتار نظاره کنیم، می بینم که یکی از توجیهات اردوغان غیر مسلمان بودن ارامنه است، و کشته شدن آنها البته از دیدگاه اسلامگرایان ، مهم نیست.

حداقل کاری که نسل کنونی ترکیه ، در قبال این نسل کشی غیر قابل انکار می تواند انجام دهد، به رسمیت شناختن آن و ابراز شرمساری و انزجار از آن است، همان کاری که مردم آلمان بعد از جنگ جهانی دوم انجام دادند، و البته که درود بر روشنفکران ترکیه که با تهیه طومار، ضمن به رسمت شناختن از نسل کشی ، شرافتمندانه ابراز شرمساری می کنند .

این منش و روش دولت ترکیه را از پیشرفت باز خواهد داشت و البته که اعضا اتحادیه اروپا، زمان تصمیم گیری درباره گسترش همکاری ها و روند عضویت ،این رفتار را مد نظر خواهند داشت.

نوشته های دیگر من:هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.