جمعه، بهمن ۱۶، ۱۳۸۸

هانس با استفاده از دیتابیس کامل و نرم افزار ش، روند نابودی فقر در دنیا را نشان می دهد

هانس رولینگ ، محقق برجسته اقتصادی ، با استفاده از اطلاعات سازمان ملل متحد و یک نرم افزار زیبا به ما نشان می دهد که چگونه فقر ، خود به خود ریشه کن خواهد شد و چگونه کشورهای فقیر دنیا فقر را پشت سر خواهند گذاشت.هنس نشان می دهد که چگونه کشورها بر فقر فایق می آیند و چگونه کشورها صنعتی می شوند.

چگونه در قسمتی از دنیا فقر وجود دارد و در قسمتی دیگر رفاه و چگونه کشورهای فقیر بر فقر غلبه می کنند. چگونه در سال 1820 در قلب اروپا، یک پنجم بچه ها در کودکی می مردند و درآمد سرانه کمتر از هزار دلار بود

سخنرانی زیبا از سایت تد، که مهرداد یعقوبی آنرا ترجمه کرده بود و من آن را بازبینی کردم

۱ نظر:

  1. خیلی عالی بود. ممنون. فقط غلط املایی تو ترجمه چند تایی بود

    پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.