چهارشنبه، اسفند ۰۵، ۱۳۸۸

استدلال (!) یک کاربر متدین برای توجیه وجود برده داری در قرآن : منظور از برده داری قرارداد کارگر و کارفرما است

من یک پستی در بلاگم نوشته بودم که نمی توان بر اساس دینی که در آن برده داری آزاد است، دموکراسی ساخت و چیزی به نام دموکراسی دینی ، جمع نقیضین است و دین اصولا با دموکراسی در تناقض است.

در بحثی که در بالاترین در باره آن لینک در گرفت(پیوند به لینک فوق در بالاترین) یکی از کابران متدین، استدلال جالبی در باره چرایی وجود برده داری در اسلام کرد، که حیفم آمد همه از این درفشانی بی نصیب بمانند.

او معتقد است که هرجا در قرآن از کلمه برده داری استفاده شده است، منظور قرارداد کارگری و کارفرمایی است!

۱ نظر:

  1. in link ro hatman bebin, axi az te'daadi a koshte-shodegaane jonbesh hast. be radife akhar negah kon, bebin ba in javoon chikar kardan, cheshmashjo mibini ? man dar balatarin nistam, age mitooni ino link kon:
    http://tinyurl.com/yfvmu99

    پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.