دوشنبه، اسفند ۰۳، ۱۳۸۸

چرا رفسنجانی نه می خواهد و نه می تواند که اصلاحی ایجاد کند؟ چرا بحث کمسیون ملی انتخابات بحث مضحکی است؟!

مجمع تشخیص مصلحت نظام ، طرحی را در دست بررسی دارد که برگزاری انتخابات را از شورای نگهبان به کمسیونی به نام کمسیون ملی انتخابات متشکل از نمایندگان سه قوه و شورای نگهبان بسپارد.(گزارش بی بی سی اینجا)

من معتقدم که این بازی جدیدی است که هاشمی و دار و دسته اش (شامل محسن رضایی) برای گرفتن امتیاز از رهبری و احمدی نژاد علم کرده اند. امتیازاتی که آنها طلب می کنند ، البته ربطی به مردم ندارد و فقط منافع نامبردگان را شامل می شود.

چند نکته وجود دارد :

یک – اول از همه نمی توان به رفسنجانی امیدی داشت. چرا که رفسنجانی نه می خواهد و نه می تواند که اصلاحی ایجاد کند .

چرا نمی تواند:کسی که خود و خانواده اش و تمام هوادارانش غرق در فساد مالی هستند، چگونه می تواند نقش مثبتی ایفا کند؟! حداکثر کاری که رفسنجانی می کند ، این است که از نفوذ خودش برای باقی ماندن در قدرت و زنده نگاه داشتن حاشیه امنیتی برای خود و خانواده اش، بکوشد. هر گاه رفسنجانی بخواهد دست به یک اصلاح ساختاری بزند، خ.ر. و طرفدارانش پرونده فساد او و خانواده اش را به میان می کشند.

چرا نمی خواهد :اگر اصلاحی صورت پذیرد و قدرت به نماینده واقعی مردم واگذار شود، طبیعی است که به بررسی گذشته پر از فساد رفسنجانی و دار و دسته اش خواهد پرداخت. طبیعی است که رفسنجانی نمی خواهد اصلاحی صورت گیرد.

دو – اولا طبق گفته محسن رضایی ، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام (ملقب به محسن قاچاقچی!)، تمامی مصوبات مجمع نیازمند تایید نهایی رهبر است. طبیعی است رهبر اجازه نمی دهد چیزی خلاف منافع خودش و مجتبی تصویب شود.

سه- دعوای اصلی مردم ایران با شخص خامنه ای و ولی فقیه است. در این کمسیون ، رهبر به صورت پیشفرض دو نماینده کاملا و 100% در اختیاردارد، یکی نماینده قوه قضاییه و یکی نماینده شورای نگهبان، یعنی به صورت پیش فرض رهبر 50% کمسیون فوق را هلفتی (!) در اختیار دارد. می ماند نماینده های قوه مجریه و قوه مققنه که در حال حاضر هم احمدی نژاد ملیجک رهبر است و اکثریت نماینده های مجلس!

لذا این کمسیون در شروع ، 100% در اختیار رهبری است و طبیعتا رهبری اجازه نمی دهد که انتخابات آزادی برگزار شود و رییس جمهور و یا نمایده مجلس توسط خود مردم انتخاب شود، لذا هیچگاه در این دایره بسته، قدرت از دست رهبری خارج نخواهد شد. لذا اگر قرار به برگزاری انتخابات دیگری نیز باشد، این کمسیون به صورت پیش فرض فرقی با شورای نگهبان ندارد.

چهار – فرض کنیم انتخابات بعدی ، انتخابات مجلس خبرگان باشد، آیا این مسخره نیست که این کمسیون منصوب رهبر بخواهد انتخابات مجلس خبرگان( که کارش نظارت بر رهبری است) را برگزار کند؟!

نمی توان توقع داشت که کمسیونی که از نماینده شورای نگهبان (بخوانید نماینده خ.ر.) و نماینده قوه قضاییه(باز بخوانید نماینده خ.ر.) و نماینده مجریه یعنی احمدی نژاد (باز بخوانید نماینده خ.ر.) و نماینده قوه مققنه (باز بخوانید نماینده خ.ر.) تشکیل شده است، کار خاصی انجام دهد و انتخابات منصفانه ای برگزار کند. به دیگر عبارت در این نظام دیکتاتوری ، رهبری که فردی فاسد و جنایت کار است، قرار است بر کار خودش نظارت کند!

لذا،

دوستان جنبش سبز بهتر است فکر و وقت خود را تلف رفسنجانی نکنند و به فکر ایجاد تغییر عمده توسط خودمان باشیم: کس نخارد پشت من / جز ناخن انگشت من - ;کاری زیبا از نیک آهنگ کوثر

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.