پنجشنبه، بهمن ۲۲، ۱۳۸۸

برای چه خودمان را ببازیم؟ مگر در فوتبال هم محتمل نیست که یک گل بخریم اما نتیجه را درنهایت ببریم؟

مبادا که دلسرد شویم، مگر ممکن نیست که درفوتبال یک گل بخوریم اما بازی را در نهایت ببریم ؟

چرا برخی از دوستان اینگونه دلسرد شده اند؟ بله ، نتوانستیم میدان آزادی را به تسخیر در بیاوریم. اما کدام ابلهی معتقد است که علتش کم بودن تعداد ما بوده است؟!

قدرت و امکانات طرف مقابل را فراموش نکنیم. طرف مقابل یک حکومت دیکتانوری است با درآمد یکصد میلیارد دلار از فروش نفت و شبکه ای اختاپوسی از بسیج در سراسر کشور. بعید می دانستیم که بتوانند میدان آزادی را پر کنند، اما آنها موفق شدند و 22 بهمن آنها زرنگتر از ما بودند. اما این به معنی این نیست که تا آخر بازی آنها همینطور موفق باشند.

فراموش نکنیم که مراسم بعدی ما چهارشنبه سوری است که دیگر فقط در یک میدان آزادی برگزار نمی شود که آنها بتوانند کنترل میدان را بدست گیرند و با ساندیس خورها پرش کنند. چهارشنبه در تمام تهران و شهرها برگزار می شود و امکان کنترل آن برایشان نیست.

از بزرگان یاد بگیریم، فراموش نکنیم که نلسون ماندلای بزرگ، قهرمان،بیش از سی سال علیه آپارتاید جنگید تا موفق شد. ما به کمک اینترنت و قدرت نسل جوان نیازی نیست که سی سال بجنگیم، قطعا به زودی این رژیم را با رژیمی مردم سالار عوض خواهیم کرد، بیست و دوم بهمن نشد، چهارشنبه سوری ، چهارشنبه سوری نشد، چهارده خرداد در مراسم ارتحال بازی حکومت را سرنگون می کنیم.

مگر به درستی هدفمان ، مگر به اراده یارانتان اعتماد ندارید که دلسرد شده اید؟

مبادا که فراموش کنیم : ما همه با هستیم!

در پایان :

باید قبول کنیم که مشکل اصلی ما نداشتن یک رهبر کاریزماتیک برای هدایت جنبش بوده است. باید که با راه اندازی یک اتاق فکر در بالاترین، به بررسی نقاط ضعف و قوتمان بپردازیم و برای برای مراسم های بعدی (مانند چهارشنبه سوری) راه حلی مناسب بیابیم

۲ نظر:

 1. سلام
  من متاسفانه تو بالاترين عضو نيستم
  شما كه عضوي بگو كه اگه سبزها تمام تمركز خودشون رو فقط روي شب چهارشنبه سوري بذارن باز هم نميتونيم بخاطر جو امنيتي كار خاصي انجام بديم.
  بايد مراسم چهارشنبه سوري از 1 هفته قبل از 25 اسفند شروع بشه و اوجش در 25 اسفند باشه و 2 يا 3 روز بعد از 25 اسفند هم ادامه پيدا كنه تا نيروهاي امنيتي خسته و گيج و فرسوده بشن.
  1 هفته قبل از 25 اسفند خيلي مهمه.

  پاسخحذف
 2. دوست عزيز
  عكسي كه يمي خواستي رو برات فرستادم به ايميلت

  شاد باشي
  سورنا

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.