پنجشنبه، بهمن ۰۸، ۱۳۸۸

جوابیه به سایت راه سبز پیرو توهین به کابران بالاترین، آیا من چون خارج از ایران هستم ، ترسو هستم ؟

سایت راه سبز در یک نوشته به کاربران بالاترین تاخته است و پیشنهاد کرده که فعالان سیاسی از سایت جرس به جای بالاترین استفاده کنند. چند نکته وجود دارد:

یک - اینکه برخی از کابران بالاترین خارج نشین هستند، چه ربطی به ارزش سایت و مطالب منتشره در آن دارد؟! افاضه فضل کرده اند که کاربران بالاترین جرات آمدن به خیابان را ندارند، و خارج نشین هستند! من جزوی از کسانی هستم که بعضا لینک های علیه اصلاح طلب های مذهبی گذاشته ام و بشدت معتقد به جدایی دین از سیاست هستم و از خاتمی مهاجرانی و ... انتقاد کرده ام(اینجا و و اینجا و اینجا ). فکر می کنم روی سخن نویسنده فوق با امثال من باشد. لذا باید بگویم از این حرف خیلی دلگیرم، من ده سال پیش در کوی دانشگاه زخمی شده ام و هنوز مشکل جسمیش را نیز به همراه دارم، به دلیل فعالیت سیاسی ناچار به فرار از ایران شده ام و آواره ام. الان هم حاضرم برای آزادی و دموکراسی در ایران جانم را بدهم، به چه حقی راه سبز مرا ترسو می خواند ؟! اگر من و امثال من ناچار به فرار از خارج شده ایم ، بابت جنایات سی ساله حکومت اسلامی است که برخی از اصلاح طلب های مذهبی کنونی سالها در راس آن بوده اید، حالا چون ما را آواره شده ایم و بخشی از مسولیتش نیز با خود این اصلاح طلبان است، همین آواره بودن را بر فرق سر من می کوبید ؟!

البته که از تفکر امثال مهاجرانی و پوینده های راه ایشان ، بیش از این توقع نمی توان داشت.

کجا کاربران بالاترین خواسته اند که جنبش را به خشونت بکشند؟ بخش نظرها در بالاترین بهترین شاهد است که نشان دهد چگونه اکثر کابران بالاترین خشونت را نفی می کنند و تنها راه حل فعال و مسالمت آمیز را روش پیروزی می دانند.

ممکن است به دلیل اینکه بالاترین یک سایت اشتراک گذاری است، یک کاربری وقتی به نژاد یا قومی توهین کرده باشد، اما دیده ایم که چگونه کاربران به راحتی لینک های اینچنینی را منفی باران کرده اند و حذف شده است. تهمت نژادپرستی به کابران بالاترین خیلی مسخره است.

دو - در دنیای آزادی مانند اینترنت که کاربر این امکان را دارد که خود منبع خبریش را انتخاب کند، انتخاب نه به عهده بالاترین است و نه به عهده راه سبز، بلکه کاربر بر اساس کیفیت و ارزش مطالب منبع خویش را انتخاب میکند، لذا با تبلیغات اینچنینی به تعداد کاربران راه سبز اضافه نخواهد شد.

سه- اگر امکان عضوگیری در بالاترین به حالت تعلیق در آمده است، دلیلش واضح و مشخص است، چرا اگر شروع به عضو گیری کنند، ساندیس بدستان گرداب و سپاه و بسیج با هجوم به بالاترین ، سایت را مبتذل می کنند.

چهار – نقش بالاترین در تحولات اخیر ایران و آشنا سازی کاربران با مفاهیمی چون حقوق بشر و مردم سالاری، نقشی پر رنگ و با ارزش است. بالاترین فقط یک دومین و یک سری کد نیست ، بلکه به مدد فضای زیبایی که بنایانگذاران آن به وجود آورده اند، تبدیل به یک رسانه ، آموزشگاه و محل اظهار نظر شده است. راه سبز حق ندارد اینگونه به کاربران بالاترین توهین کند.

بماند که تعداد زیادی از خوانندگان راه سبز نیز از بالاترین خودمان می آیند و همین تعداد اندک بازدید کننده نیز از لطف بالاترین است!

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.