چهارشنبه، دی ۲۳، ۱۳۸۸

آقای خاتمی ، ولایت فقیه مشروع نیست چون مورد تایید مردم ایران نیست

محمد خاتمی افاضه فضل کرده اند که ولایت فقیه را قبول دارند و مورد احترام ایشان است.

آقای خاتمی ،

این احترام و اعتقاد شما به ولایت فقیه از کجا به وجود آمده است؟ تکلیف ما را مشخص کنید. آیا ولایت فقیه مشروعیتش را از خداوند به صورت مستقیم گرفته است یا از مردم؟ اگر مشروعیتش را از مردم می گیرد، ما به چه زبانی بگوییم ولایت فقیه مورد تایید ما نیسـت؟!

آقای خاتمی، با کلمات بازی نکنید، اصل ولایت فقیه در تقابل آشکارا با حقوق مردم است. نمی شود ولایت فقیه را با حقوق مردم در یک جا جمع کرد.

آقای خاتمی ، پدران ما به دلیل سانسوری که شاه ابله در ایران اعمال کرده بود، گول حرفهای خمینی را خوردند و پشت سر خمینی ایستاند و خمینی را جای شاه نشادند. اگر آن شاه ابله کمی شعور داشت و اجازه صحبت مستقیم مردم با خمینی را می داد، هرگز مردم ایران به این روحانی جلاد اعتماد نمی کردند. در دوازدهم فرودین نیز در یک انتخابات غیر منصفانه و بدون گردش آزاد اطلاعات، مردم نادانسته به جمهوری اسلامی رای دادند.اکنون سی سال از آن فاجعه گذشته است، نسل جوان این جامعه ، حاضر به گردن نهادن به اشتباهات پدران و مادران خویش نیستند. با کشته شدن در خیابان و با رای دادن به رقیب نامزدی که مورد تایید رهبر بوده است، تنفر خویش از ولایت فقیه اعلام کرده اند. بعد از کشته شدن صدها نفر از مردم ایران ، آیا منصفانه است که شما بگویید اصل ولایت فقیه مورد احترام شما است؟

مشکل اصلاح طلب های مذهبی در این است که اگر حکومت ایران به حکومتی آزاد تبدیل شود، آنها نه تنها در قدرت قرار نخواهند گرفت بلکه باید بابت مشارکت در بسیاری از جنایات ج.ا. به دادگاه پاسخ گو باشند. از طرفی نیز با وجود خامنه ای به عنوان ولایت فقیه جایی در نظان کنونی ندارند.لذا تنها گزینه موجود برای آنها اصلاح رژیم فعلی به شکلی باشد که آنها نیز اجازه حضور در قدرت را داشته باشند. در این میان چیزی که برای آنها اهمیت ندارد حقوق مردم و سعادت کشور است.

۳ نظر:

 1. هیچوقت یادت نره کهما باید استراتژیک عمل کنیم. باید با مدل انگلیسی ها اهداف خودمون رو پیش ببریم

  پاسخحذف
 2. آخوند آخونده. خوب و بد نداره

  پاسخحذف
 3. ولایت فقیه مورد نظر مرحوم منتظری این بود که مردم او را انتخاب کنند و همچنین جمهور مردم جامعه را اداره کند نه ولی فقیه
  از دید او ولی فقیه باید یک جایگاه نظارتی میداشت که اظهار نظر و انتقاد از وضع کشود کند
  البته از زمانی که آن کتاب را نوشت تا امروز سخن مثبت دیگر درباره نظریه ولی فقیه نگفت و تا حدود زیادی تجدید نظر کرد و این هم به حق
  چرا که آن ولی فقیه این حق رو از کجا میاورد که نظارت کننده امور جامعه باشد؟
  این داستان همون سلطنت است که پادشاه فقط نماد ... باشه که این سئوال اینجاد مشود که از کجا این حق و اختیار را آورده؟

  ولی شما هم خود رو ناراحت نکن مهم نیست که خاتمی چی میخواهد مهم این است که مردم چه میخواهند..

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.