پنجشنبه، بهمن ۰۱، ۱۳۸۸

در رژیمی که معتادانش را شکنجه می کند، چه توقعی از شکنجه نشدن فعالین سیاسی در زندان داریم؟

ظاهر رستمی ، مدیر کل بهزیستی تهران گفته است که : (شماری از اردوگاههای غیر مجاز، بر سر ِ معتادان گونی می کنند، به زور آنها را به اين كمپ‌ها می برند و در آنجا نه تنها شلاق می ‌زنند، بلكه با غل و زنجيرکشیدن، بی ‌حرمتی، ریختن آب سرد، نگهداری اجباری و گرفتن پول ِ هنگفت و بدون رعايت استانداردهای بهداشتی و درمانی، در صدد ترك اعتياد اين افراد هستند. )

براستی چه بر سر کشور ما آمده است. قطعات این پازل را کنار هم بگذاریم تا ببینیم که چه بلایی بر ما نازل شده است:

یک- مصرف مشروب شلاق دارد، اما مصرف مواد مخدر علی رغم اینکه جرم است، مجازات کمتری دارد و چون مشروب ممنوع است، طبیعی است که درصد مصرف کننده گان مواد مخدر افزایش می یابد.

دو- به دلیل سو مدیریت رژیم ، جوانان کار ندارند واکثریت جامعه در بدترین وضعیت اقتصادی ممکنه به سر می برند. در نتیجه بیکاری گرایش به مواد مخدر بسیار زیاد است.

سه- سپاه قاچاق مواد مخدر به داخل ایران را به دست گرفته است.

چهار – مردمی که خواستار بهبودی و تغییر وضع موجود هستند به دلیل اعتراض مسالمت آمیز به زندان های مانند کهریزک برده می شوند و مورد شکنجه و تجاوز قرار می گیرند.

پنج- آمار معتادین در داخل ایران بسیار وحشتناک است، رژیم تعداد معتادین را دو میلیون نفر اعلام می کند ولی فعالین اجتماعی تعداد معتادین را گاه تا سه برابر عدد فوق می دانند.

شش- معتاد مجرم نیست، معتاد بیمار است. معتاد خود قربانی این بلا است و نیاز به کمک و حمایت جامعه دارد. افسوس که در ایران به جای حمایت از آنها، آنها را شکنجه می کنند.

هفت- در رژیمی که معتادانش را شکنجه می کند، همان معتادانی که قربانی سیاست های همین رژیم هستند، چه توقعی از شکنجه نشدن فعالین سیاسی در زندان داریم؟

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.