یکشنبه، دی ۰۶، ۱۳۸۸

درخواست برای تشکیل شورای مرکزی انتقال قدرت بعد از سرنگونی رژیم

درخواست برای تشکیل شورای مرکزی انتقال قدرت بعد از سرنگونی رژیم

باور کنیم که سرنگونی حکومت نزدیک است.

مشکل جنبش کنونی ما چیست؟

آیا تعدادمان کم است؟ آیا به اندازه کافی مشتاق به آزادی و مردم سالاری نیستیم ؟

آینده ایران بدون رژیم چیست؟

لحظات مهمی پیش رو داریم، حکومت شاه به فاصله اندکی بعد از اینکه مردم در خیابان مرگ بر شاه گفتند فرو ریخت.بی شک رژیم فاصله اندکی با نابودی دارد. آیا باید شاهد هرج و مرج در کشور باشیم. مبادا لحظاتی برسد که آرزو کنیم کاش همان حکومت خونخوار برگردد ولی نظم و امنیت برقرار شود

نکته خیلی مهم:

علی رغم اینکه همه فعالین سیاسی ایران می گویند هر نفر از مردم ایران به یک رهبر تبدیل شده است ، اما خلا وجود یک رهبریت کاریزما در جنبش سبز ، به شدت مشهود است.در صورت وجود یک رهبریت کاریزماتیک می توانستیم با اعلام یک اعتصاب عمومی گسترده رژیم را ساقط کنیم و به راحتی زمینه را برای انتقال قدرت به یک حکومت مردمی فراهم کینم.

من حدود یک سال پیش پیشنهاد کرده بودم که یک گروه انتقال قدرت تشکیل شود. گروهی یکصد نفره متشکل از سیاستمداران از جناح های مختلف سیاسی ایران ، روزنامه نگران ، فعالین حقوق بشر و هنرمندان خوشنام یک کمیته مرکزی تشکیل دهند و زمینه را برای انتقال مسالمت آمیز قدرت بعد از سرنگونی خامنه ای فراهم کنند.

شاید برخی کروبی و میر حسین را بهترین گزینه بدانند، اما فراموش نکنیم که نامبردگان اولا در ایران و زیر تیغ رژیم زندگی می کنند و رژیم در صورت نزدیک دیدن سرنگونی به کشتن آنها اقدام خواهد کرد.لذا مهمترین مشکل کنونی ما عدم وجود رهبریت کاریزماتیک برای هدایت جنبش تا پیروزی و از همه مهمتر اداره جامعه و ایجاد نظم بعد از سرنگونی رژیم است.

من این طرح را در سایتی به نام خیزش آورده بودم که نتوانستم آنرا دنبال کنم.خلاصه طرح مجددا در این وبلاگ قرار دارد:

http://khizesh88.blogspot.com/2009/08/blog-post_1795.html

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.