جمعه، آذر ۲۰، ۱۳۸۸

جمهوری اسلامی یک صورتحسابی بود که می باید توسط مردم ایران پرداخت می شد.باید راضی باشیم.


این جمله کسروی را بارها شنیده ایم که می گوید : ملت ایران یک حکومت به روحانیت شیعه بدهکار است.هر چه زودتر این بدهی را بپردازد ، زودتر از شر آن آسوده می شوند.
چهارسال پیش ، دو روز بعد از انتخاب احمدی نژاد به ریاست جمهوری (دور اول) و شکست رفسنجانی من در جایی نوشتم که پیروزی احمدی نژاد ، پیروزی ملت ایران است چرا که احمدی نژاد با افکار بنیاد گرایانه کار این حکومت آخوندی را تمام خواهد کرد. به نظر می رسد احمدی نژاد با شدت و حدت سعی در اثبات نظریه من داشته است!
مشکل اساسی مردم ایران با افرادی است که سعی ی کنند جامه ای زیبا به قامت نازیبای دین کنند. احمدی نژاد علی رغم بدی های که دارد ، این خوبی را دارد که شکل درست حکومت دینی را به مردم نشان می دهد. افرادی چون خاتمی و رفسنجانی سعی دارند که صورت زیبایی به دین بدهند و چهره خشن آنرا تلطیف کنند.
ما دو گروه در رژیم جمهوری اسلامی داریم ، یک گروه مانند احمدی نژاد و حزب موتلفه و یا جمعیت ایثارگران معتقد هستند که به رای مردم حتی به شکل زینتی برای رژیم نیازی نیست و ولی فقیه مشروعیتش را از خدا می گیرد . گروهی دیگر چون کارگزاران معتقدند که بخشی از ولایت فقیه مبتنی بر رای مردم است و اسلامیت نظام به اندازه جمهوریت نظام ارزش دارد
به نظر من خطر اصلی برای مردم ایران از طرف گروه دوم چون حزب کارگزاران است چرا که این افراد سعی در تلطیف چهره خشن و غیر انسانی جمهوری اسلامی دارند. گروهی چون کارگزاران تا زمانی که بر سر کار هستند اجازه نفس کشیدن به هیچ مخالفی نمی دهند اما زمانی که از قدرت کنار گذاشته می شوند سعی می کنند با استفاده از مبانی با ارزشی چون دموکراسی بر سر کار برگردند.
بدون شک زمانی گروهی می تواند دم از پایبندی به دموکراسی بزند که پیشینه معقولی در این زمینه داشته باشد، چگونه است که دموکراسی فقط برای زمانی که آقایان بر سر کار نیستند ، تبدیل به ارزش می شود؟!
در چهار دهه اخیر ، اشخاص زیادی سعی به برقراری حاکیت دینی بر جامعه ایران کرده اند. از گروه مجاهدین (رجوی) گرفته تا نواب و موتلفه و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی. اما تیورسین اصلی جکومت دینی ایران شریعتی بوده است. دکتر شریعتی، دانش آموخته سوربن ، سخنور توانا با استفاده از علوم انسانی به روز دنیا ، سعی کرد که شکل جدیدی از اسلام ارایه کند. او با تقسیم تشیع به علوی و صفوی ، سعی کرد که عموم نکات بد دین اسلامی را به تشیع صفوی ربط دهد و تشیع علوی را پاک و منزه جلوه دهد. در دوران قبل از انقلاب تالیفات و گفتار دکتر شریعتی به شکل گسترده ای در جامعه پخش شد و به دلیل حماقت شاه و نبود آزادی بیان در ایران این تالیفات بدون هیچ گونه نقدی به صورت زیر زمینی به دست آحاد جامعه می رسید. عدم وجود فضای آزادی برای نقد افکار شریعتی باعث شد که این افکار بدون هیچ رقابتی تبدیل به ایده جوانان آن زمان ایران شود.
بدون شک شریعتی پایه گذار و تیورسین انقلاب و جمهوری اسلامی است. نقشش و خیانتش اگر بیشتر از خمینی نباشد ، کمتر نیست.
می نویسم خیانتش ، چرا که معتقدم شریعتی به مردم ایران خیانت کرد. زمانی که پوسته ای زیبا برای افکار جاهلانه اسلامی به وجود آوریم، اسمش خیانت است. اسمش گول زدن نسلی از مردم است.
آیا هنوز کسی تشیع را علوی و صفوی می داند ؟ تشیع و اسلام همان افکار جاهلانه ای است که هزار سال قدمت دارد، نمی توان آن را خوب و بد تقسیم کرد. (مانند دختر کوچولویی که وقتی شیطنتی می کند و مورد مواخذه قرار می گیرد، می گوید شراره بدهِ این کارو کرد!!)
غرب برای جدا کردن دین از سیاست هزینه وحشتناکی پرداخت کرد تا توانست شر کلیسا را از سر مردم کم کند. برای آبیاری درخت آزادی خون دادند. به همین علت نیز حقوق بشر و دموکراسی اینچنین در اعماق جامعه ریشه دوانده است. مردم ایران نیز هزینه زیادی باید می پرداختند. سی سال حاکمیت آخوند بر این کشور باعث کشته شدن میلوینها نفر ، بر باد رفتن و تباه شدن زندگی اکثر یک نسل از مردم ایران ، بر باد داده شدن منابع انسانی و مالی ما شد، اما فراموش نکنیم که در نهایت به چیز با ارزشی دست یافتیم. سکولاریته و جدا شدن دین از سیاست در ایران
حکومت جمهوری اسلامی آخرین روزهای حیاتش را سپری می کند. باید که خوشحال باشیم که با هزنیه نسبتا کمی موفق شده ایم دین را کنار بگذاریم.


۱ نظر:

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.